Przywitanie

#1
Witam wszystkich,
moja przygoda z rowerem zaczęła się jakieś 4 lata temu. Od tamtej pory skutecznie zaraziłem się cyklozą i tak już zostanie. Mój obecny rower to nie bardzo retro bo 2010. Złożyło się tak, że zbudowany jest na ramie cro-mo On One - zdewastowałem 3 aluminiowe puszki i dlatego zdecydowałem się na stal :) Od tej pory właśnie takie minimalistyczne rowerki zbudowane na prostych ramach z cienkich rurek zaczęły mnie kręcić, nie te kosmiczne hydrowormowane aluminiowe czy karbonowe.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie chęć zbudowania przełajówki, upatrzyłem sobie już co chcę, jednak budżet nie pozwala. A korci co raz bardziej... No i przydałyby się jakiś niskobudżetowy rower na dojazdy do pracy i tak zrodził się plan poskładania czegoś z niczego. W garażu mam trochę rupieci, między innymi niezłe koła 26", trochę gratów w gorszym lub lepszym stanie

Żeby zacząć potrzebuję ramę i w pierwszym stadium będzie to singlespeed z częściami ze starego "górala" sukcesywnie chcę dokupować rzeczy a celem jest poskładanie czegoś na wzór roweru przełajowego na kołach 26".

W skrócie tyle o mnie i moich planach rowerowych, mam nadzieję, że dowiem się tu czegoś ciekawego a na ile będę mógł to też pomogę, chociaż moja wiedza o retro jest znikoma :)

Pozdrawiam!
On One Inbred

#2
witamy witamy :) Wrocław rośnie w siłę :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#3
Witam.

I znowu będą marudzić że z Wrocławia. :D

Szkoda że nie trafiłeś tu jakieś 2 tyg temu... mój kolega sprzedawał przyzwoity przełaj za 300zł...

pozdrawiam
xMekpx

PS. Pokaż rower....
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#4
Fotki w linku w stopce :) Ze szczegółów technicznych to w skrócie mniej więcej tak:
- rama OnOne Inbred 20"
- RS Reba
- korba SLX
- koła DT Swiss
- napęd LX / XT
- hamulce Magura Julie
- rurki Pro
Składany przeze mnie, części w większości upolowane okazyjnie na Allegro - pełna frajda :D
On One Inbred
cron