Czy ktoś rozpoznaje producenta

#1
Cześć,
w moich rękach pojawił się rower, który miał być dawcą części do mojego projektu retro, potem była koncepcja, żeby został na "zimówkę" ale po przeglądzie i uzupelnieniu rozszabrowanych do projektu cześci rozważam też jego sprzedaż. A więc do brzegu - nie wiem jaka to marka/model :mrgreen:

Rower kupiony jako Batavus B1 - ale absolutnie nie było to dla mnie istotne przy zakupie (chodziło o pare elementów osprzętu) i nie weryfikowałem tego), ale przy ewentualej odsprzedaży chciałbym dobrze opisać rower i nie wprowadzić potencjalnych kupujących w błąd :mrgreen:

Analiza zdjęć Batavusów wskazuje, że raczej miały prowadzenie linek górą górnej rury, a nie bokiem, nie ma wzmocnienia przy główce ramy, tylny hak też inny. Więc to raczej nie to.

Więc szukam i nic nie mogę znaleźć. Są jakieś ślady po naklejkach - były TIOGA, CONTROLTECH ale były też resztki naklejek cannondale :D wiec jakoś specjalnie bym się nie przywiązywał do tego co znalazłem na ramie w postaci śladów po kleju bo ewidentnie właścicielem był jakiś fan sticker tuningu.

Na ramie oprócz numeru nie znalazłem nic. Jedna naklejka się ostała na dolnej rurce tylnego trójkąta i wygląda dość porządnie, jednak także googlowanie obrazem i po słowach kluczowych nic nie daje

Obrazek

Rama waży jakieś 2150g ze środkiem suportu (na kwadrat) i miskami sterowymi - więc średni wynik jak na ramę sprzed ponad 20 lat w rozmiarze ok 19"



Zrobiłem parę fotek charakterystycznych punktów ramy

Hak przerzutki i otwory montażowe do bagażnika/sakw(?)

Obrazek

Główka ramy ze zgrubieniami w okolicy misek, wzmocnienie pod dolną rurą i boczne prowadzenie linek
Obrazek

Szukałem też po kompletacji - bomber Z2 96r i Magura Race Red (Magura raczej fabryczna bo rurki były przeprowadzone przez uchwyty w ramie - bez śladów rozpiłowywania ich). Osprzęt częściowo wymieniony, ale większość była z epoki połowy lat 90tych - to też nie pomaga w szukaniu

Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

I jeszcze parę fotek całości roweru w stanie w jakim go kupiłem
Obrazek
Obrazek

Sztyca i kierownica ma nadruki WCW Whistler Cycle Works - kierownica waży 2x tyle co Ritchey ktorego upolowałem do swojego retro, mimo tego, ze jest aluminiowa, więc to moze jakis OEM marki roweru, ale też nie do konca cos potrafiłem znaleźć.



Edit. Pisząc tego posta na tym forum (edytując nieco to co wrzucilem kiedys na fb) zaczałem szukać jeszcze raz tego WCW i chyba jednak bingo. To może być Rose. Zawsze to już jakiś trop :D

Re: Czy ktoś rozpoznaje producenta

#4
No koła to składanka w rzeczy samej, bo przód to XT z lat 87-93, tył to absolutnie współczesne DEORE.
Bardziej bym się skłaniał do okolic 96/97 bo własnie z tego roku jest Bomber, a na klamkach magury jest 9/96.

W każdym razie wg paru wpisów, które znalazłem, WCW Whistler Cycle Works wydaje się być OEM marką Rose Bikes, a mam resztki tego napisu na sztycy, calkiem wyrazne na kierownicy - choc oczywiscie mogly byc wymienione. Napisałem do Rose Bikes - zobaczymy jakiej jakosci mają Customer service i czy odpowiedzą.

Niestety próby zawężania wyszukiwań do Rose Bikes nie przynoszą skutków. Wiec na razie licze na jakis kontakt od Rose :)

Re: Czy ktoś rozpoznaje producenta

#6
skolioza pisze:
2020-10-14, 17:02
Rose to była z tego co pamiętam niemiecka sieć sklepów sportowych
Zamawiali dla siebie gotowe produkty brandwane ich logo, czasem też dogadywali się z uznanymi producentami na specjalne modele dostępne tylko u nich (ja mam np pozakatalogowe Nishiki z mała sygnatura Rose)
Tak, mienią się jako producent. Ale jak to było w przeszłości to nie wiadomo
Built in Bocholt, Germany
We design, develop, and assemble your bike by hand in Bocholt, Germany.
Tak czy siak, na razie rower jest oklejony logo BATAVUS bo taki niby był :mrgreen:
Ale musze go jeszcze dokładnie pooglądać w dobrym świetle, bo jak kleiłem logosy Batavusa to w niektórych miejscach były jakby cienie ciemniejszego lakieru. Możliwe, że w tych miejscach wczesniej były jakieś naklejki i chroniły przed blaknięciem. Może się dopatrzę tam ROSE :roll:

Re: Czy ktoś rozpoznaje producenta

#7
Foty wygasły :( edycja już nieaktywna, więc dorzucam od nowa
Na ramie oprócz numeru nie znalazłem nic. Jedna naklejka się ostała na dolnej rurce tylnego trójkąta i wygląda dość porządnie, jednak także googlowanie obrazem i po słowach kluczowych nic nie daje
Obrazek

Rama waży jakieś 2150g ze środkiem suportu (na kwadrat) i miskami sterowymi - więc średni wynik jak na ramę sprzed ponad 20 lat w rozmiarze ok 19"



Zrobiłem parę fotek charakterystycznych punktów ramy

Hak przerzutki i otwory montażowe do bagażnika/sakw(?)
Obrazek

Główka ramy ze zgrubieniami w okolicy misek, wzmocnienie pod dolną rurą i boczne prowadzenie linek
Obrazek

Re: Czy ktoś rozpoznaje producenta

#11
skolioza pisze:
2020-11-06, 08:42
Ws ramy info od kumpla niezarejestrowanego tutaj:
brawo stal sie posiadaczem rzadkiej manufaktury. marka COVE model stifee
ciezko o rocznik 96-98 pozniejsze mialy juz poszerzana dolna rure a nie spaw.
to napewno cove bo tylko oni mieli takie tylne haki i sam hak przerzutki
.
WOW. Wydaje sie, ze to strzał w 10ke.

Na szybko znalazlem model COVE Stifee FR - i zgadzadza się wszystko poza prowadzeniem linek :) (góra vs bok) ale w takim razie to jest moj punkt zaczepienia :) musze do nich napisac, czy po numerze ramy potwierdzą, że to ich rower i moze ustalę kompletację fabryczną i oklejenie :D
Obrazek
Obrazek