Alpinestars ASR - 900

#1
Czy ktoś może podzielić się wiedzą na temat Alpinestars ASR - 900? W sieci są znikome informacje na temat tego modelu. Ciekawe to jest o tyle, że był to topowy model ASRa wyposarzony oryginalnie w grupę XTR/XT a klamki hamulcowe miał Tektro 372A. Nigdzie w sieci nie znalazłem choćby jednego zdjęcia w orginalnym wydaniu. Widziałem, że YvesMoi odnowił egzemplarz - wysłałem PW ale bez odpowiedzi. Pytam bo dorwałem ramę I zastanawiam się co zrobić z pewnością nadaje się do malowania.

Re: Alpinestars ASR - 900

#3
Dzięki @skolioza. Nie mogę tylko pojąć dlaczego ten model właściwie nie istnieje w sieci. Znalazłem stronę z specyfikacją https://bikepedia.com/QuickBike/BikeSpe ... item=58630 I to jest całkiem fajna konfiguracja. Ta rama ma też rurki Eastona. w 96 roku firma miała sporo reklamacji I "recalli" ale wynikałoby z tego, że sprawa tyczyła się wcześniejszych modeli. Z jednej strony z uwagi n aokres schyłkowy Alpinestars w MTB, że to powinna być porządana rama (krótki okres produkcji I niewiele sztuk wypuszczonych n arynek) Z drugiej Może właśnie ASRy miały jakąś wade ktora je dyskwalifikowała.

Re: Alpinestars ASR - 900

#4
Mam kumpla speca od Alpinestarsa Pamietam jak mi kiedys mowil ze w firmie po 93r byly jakies zmiany wlasnosciowe, zmiana filozofii dot teamu i zawodnikow, ktore wplynely na to ze rowery po tej dacie nie ciesza sie estyma (nawet Almega 94 czy 95 - taka srebrna z fioletowymi dodatkami - niespecjalnie cieszy sie wzieciem...)
Tu bym upatrywal malej popularnosci tuch ram, a nie w akcjach serwisowych (Almegi 91 pekaly namietnie przy glowkach)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Alpinestars ASR - 900

#6
Dzisiaj przyszła rama ASR 900 :). Nie spodziewałem się, że będzie wyglądać tak zgrabnie ! Zdjęcia tego nie oddają - ona aż prosi się żeby coś na niej postawić :). Może zrobić 1x10 albo 1x11 z współczenymi komponentami. Mam wrażenie jakby bardziej jej to pasowało (takie pierwsze wrażenia) - jestem zachwycony :) I pełen optymizmu dla jej przyszłości.

Re: Alpinestars ASR - 900

#7
PAtrzcie co mi odpiali z Alpinestarsa :) - ja ich pytam o historię ich produktu, a dostaję odpowiedź z księżyca:

Hello Bart,

Thank you for your email.
Unfortunately, we no longer produce bicycles and have not done so for many years.
We are sorry we cannot assist you with your query,

Kind regards
Marianna
Talk-to-us

Alpinestars S.p.a.
Asolo, Italy
ph. (+39) 0423 5286
fax. (+39) 0423 529571
email: talk-to-us@alpinestars.com
www.alpinestars.com

PS Ciekaw jestem czy odpisywał jakiś zdalny pracownik w Indiach.
PS2 może tam zadzwonić :)

Re: Alpinestars ASR - 900

#10
Ja pisałem kiedyś do ControlTecha by coś dopytać o produkty z początku lat 90ych to mi odpisali że był taki starszy gościu który kiedyś u nich pracował ale już nie żyje ;-) Ale w sumie dziwne że firmy nie pjelęgnuą swego dziedzictwa czy historii.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Alpinestars ASR - 900

#12
Mnie w Scottcie odpisali ze nie mieli w ofercie tandemu pomimo iz w teorii (i ją wlaśnie probowalem zweryfikowac z rzeczywistoscią) były dwa - jeden katalogowy, drugi pozakatalogowy ;-)
Dziedzictwo jest wazne poki mozna sie nim podeprzec w dzialaniach marketingowych, a ze szczegolow, o ktore pytamy pieniedzy dla marki nie ma - wiec nikt sobie takimi zapytaniami glowy nie zawraca ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA