RS BIKES Durango

#1
Zakładam ten temat, bo może ktoś coś wie, słyszał, może ma taki oto rower/ramę:

Obrazek


a chodzi mi o to, że moim marzeniem jest odrestaurować i złożyć rower na tej ramie. Miałem taki rower za łepka, w okolicy 94 roku może.
Gdzieś tam czasem coś widać u naszych zachodnich sąsiadów gdy zaglądam do googla, ale albo szrot, albo duuuża, albo nieaktual.
No i przy okazji, może coś powiecie na temat tej firmy. Wiem, że jest z DE, przeinaczyła się chyba później w RS concept czy german answer, ale chyba - już nie pamiętam.
Mój RS miał Marzocchi xc600, hs'y 33, no a reszta się zmieniała..
Chciałbym go w garażu :/
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: RS BIKES Durango

#3
Wiem, że są zwykłe sztywniaki cr-mo. I też właśnie kojarzę, że się nie pierniczyli i ładowali doby osprzęt.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: RS BIKES Durango

#5
Zgadza się. To jest magia lat 90tych. To samo się tyczy motoryzacji np, czy chociażby elektroniki - sprzętu audio.. Te kategorie są mi bliższe.
Kiedyś się starali. Myślę, że też dlatego tu jesteśmy (forum) :)
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: RS BIKES Durango

#7
Piotr pisze:
2019-12-10, 18:09
To jest dział galerii i tutaj wklejamy swoje rowery - galerie piękności a temat o firmach jest gdzie indziej, ewentualnie temat - viewforum.php?f=14

Ja też chcę taki rower mieć w garażu no i ? i taki bajzel ....
Kor nie jesteśmy po to tutaj na forum.
Piotr, każdy może się mylić poza Tobą oczywiście. Temat już przeniosłem zgodnie z Twoim rozkazem.
Lodzermensch

Re: RS BIKES Durango

#8
tak czy siak, jak ktoś coś wie na jego temat, może gdzieś ma jakieś graty to proszę o info.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: RS BIKES Durango

#9
Piotr pisze:
2019-12-10, 18:09
Kor nie jesteśmy po to tutaj na forum.
Nawiązujesz do tego, że nie jesteśmy tu żeby podziwiać i wymieniać się informacjami na temat rowerów z lat (m.in.) 90tych? tzw retro? Bo o to mi chodziło.
..to chyba źle trafiłem.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: RS BIKES Durango

#10
kor pisze:
2019-12-10, 22:15
Piotr pisze:
2019-12-10, 18:09
Kor nie jesteśmy po to tutaj na forum.
Nawiązujesz do tego, że nie jesteśmy tu żeby podziwiać i wymieniać się informacjami na temat rowerów z lat (m.in.) 90tych? tzw retro? Bo o to mi chodziło.
..to chyba źle trafiłem.
Kor, daj spokój, Piotr już tak ma. Chwilowo dostał urlop, może mu trochę przejdzie.
Lodzermensch

Re: RS BIKES Durango

#11
spox, to wracamy do tematu, sam jak czegoś szukam to nie lubię czytać mocno skręcających offtopów i przekomarzań. Poza tym łatwo się zrażam. Póki co super tu u was, super forum.. no ale to znów offtop ;p
no i żeby tak nie było wrzucę taką fotę:
Obrazek

gdzieś tam go macałem, ale chyba już sprzedany.. w DE zdaje się. Poza tym nie wiem czy wielka rama, czy fota ściśnięta :/
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: RS BIKES Durango

#12
corrado pisze:
2019-12-10, 19:36
Piotr pisze:
2019-12-10, 18:09
To jest dział galerii i tutaj wklejamy swoje rowery - galerie piękności a temat o firmach jest gdzie indziej, ewentualnie temat - viewforum.php?f=14

Ja też chcę taki rower mieć w garażu no i ? i taki bajzel ....
Kor nie jesteśmy po to tutaj na forum.
Piotr, każdy może się mylić poza Tobą oczywiście. Temat już przeniosłem zgodnie z Twoim rozkazem.
nie rozkazywałem tylko wskazałem bo czasem ktoś ciągnie temat tam gdzie nie trzeba.
www.velotech.pl

Re: RS BIKES Durango

#14
.. malowany proszkowo w 1996roku zaraz po zakupie WTF? nie wiem.
ma tał ładnie zachowane xtrki, że aż szkoda sprzedawać, nie wiem czy w zapas nie pójdą :) koła szmelc.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: RS BIKES Durango

#16
Marzocchi z tyłu. Dziś go sobie porozbierałem i.. bardzo ładny stan części, suport teź xtr, bbun91.
Np.:
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.
Załączniki
20201225_184031.jpg
20201225_191454.jpg

Re: RS BIKES Durango

#19
Są tu jacyś fascynaci/znawcy Voteca? Nie kumam tego gs3.. manuala nie bardzo mogę namierzyć. Szkop dał w pudełku zużyte elastomery. Nie ma szaszłyków z nakrętkami, puste lagi, ale ugina się ładnie i czuć odgłos ściskanej sprężyny. W dolnej części, no muszą być bo czuć opór i odgłos. To po co te elastomery? To jakaś hybryda? Tylko nie dał szaszłyków i nic nie pisał o ich braku :/
Chyba, że ma ktoś manuala. Do gs4 widziałem, a tego słabo.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.
cron