Logotypy , jaka to marka / producent / lata ?

#1
Witam po raz pierwszy.
Z powodu kontuzji kolana nie mogę już śmigać FR więc z braku innych możliwości , nie chcąc całkowicie zerwać z nałogiem , postanowiłem zacząć interesować się szeroko pojętym retro.
Ogarniam temat mechanicznie bez kłopotu ale czasem trafiam na zagadkę w postaci brandu lub rocznika i stąd ten temat , który pomoże mnie jak i innym "niedoinformowanym" , mam nadzieję.
Na początek : czy ktoś z was rozpoznaje to logo ? Szukałem po przez internet i nic nie znalazłem. Wiem tylko , że to rocznik 1996 ponieważ ma data tag i reszta osprzętu Shimano Altus , podwieszonego do ramy , też jest z tego roku.
Piwoty przypięte zipami do dźwigni są nasuwane na oryginalne piwoty ramy , to taki bardziej skomplikowana wersja SLR-u.
Załączniki
tn_PB020012.JPG
tn_PB020011.JPG
tn_PB020003.JPG
tn_PB020002.JPG
tn_PB020001.JPG

Re: Logotypy , jaka to marka / producent / lata ?

#7
Hejka
ad1.
Nie obchodzi mnie działalność reklamowa na forum , szukam tylko info. Ciekawe skąd od razu tyle sarkazmu ?!? Czyżby kłopot ze spięciem łańcucha :-) Co do odejścia to , hmmmm , nawet w komiksach jest trochę wiedzy więc jednak pozostanę na forum (o ile zaraz nie dostanę bana) i poczytam o tym czym jestem zainteresowany.
ad2.
Ramiona dźwigni są jednakowej długości , jeżeli to pomoże ale mnie chodzi o markę tych klamotów , logo jest praktycznie na wszystkich elementach a w necie ani jednej fotki z podobną grafiką.
ad3.
"Akurat ten człowiek zna doskonale wartość retro sprzętu, nie obawiaj się."
mięliśmy przyjemność się poznać corrado ???

Re: Logotypy , jaka to marka / producent / lata ?

#11
skolioza pisze:
2019-11-24, 17:26
Ta tuleja nakładana na piwot ma za zadanie mozliwic regulacje naciagu sprezyny Glownym oredownikiem takiego systemu regulacji bylo Dia Compe, a wiec i Suntour - moze w tym kierunku?
Szukałem pod tymi brandami , pierwsze co mi zaświtało to DiaCompe ale tego modelu nigdzie nie widziałem. Po za tym nawet przy maksymalnym naciągu , dźwignie nie są odchylone od obręczy tak daleko jak szpeje DC.
Może to jakaś chybryda DC lub SR-a produkowana jako oem dotej marki ramy ?
Nie mniej dziękuję za trop.

Re: Logotypy , jaka to marka / producent / lata ?

#19
Zerknijcie poniżej. To są hample Weinmann Kunststoff . Dźwignie mają identyczny kształt ale są stalowe i powlekane plastikiem jak Exage u Shimano. Trzcionka / kształt logo też jest mocno podobny. Technicznie różnią się systemem napięcia : te z tych fotek są oparte na SLR w jednej szczęce a moje mają piwoty do naciągu w obu szczękach.
Czy istnieje możliwość , że to jakiś eksperyment preprodukcyjny Weinmanna , czy raczej to licencja dla producenta mojego rowerka - taki prawie oem.
Jeżeli te moje hample to podróbka to pierwszy raz w życiu widzę kopię 100% lepszą od oryginału , szczerze mówiąc.
Załączniki
Weinmann-Kunststoff-Cantilever-Brakes-Cantilever-Bremsen-VINTAGE.jpg
Weinmann-Kunststoff-Cantilever-Brakes-Cantilever-Bremsen-VINTAGE.jpg (15.05KiB)Przejrzano 12342 razy
s-l300.jpg
s-l300.jpg (5.75KiB)Przejrzano 12342 razy