BikeControl Inc

#1
W drugiej połowie lat 90 firma ta odpowiedziała na rosnące zapotrzebowanie na rowery z pełną amortyzacją wprowadzając na rynek konstrukcję Shockster Był to adapter mocowany do osi tylnego koła i piwotów hamulcowych, oferujący 3,5" skoku Za amortyzację odpowiadały 2 sprężyny (w zależności od wagi jeźdżca poza standardowymi były dostępne także miększe i twardsze), za powrót tłumik olejowy Ustrojstwo ważyło ok 1250g
Shockster miał byc propozycją dla osób których nie stac było na zakup nowej ramu FS, lub które czuły silny związek ze swym HT ;-) Dostępny był w 3 kolorach (szary, czerwony, srebrny) Do prawidłowego działania konieczny był kąt górnych ramion tylnego widelca co najmniej 50 stopni (GieTki odpadały :-P )

O dziwo ostatnio wyczaiłem takie ustrojstwo na Allegro :shock:
http://allegro.pl/item716067703_amortyz ... r_usa.html

BTW Bardzo podoba mi się ich hasło reklamowe :mrgreen:

A tu skan broszury AD 1998

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

#2
Coś mi tam po głowie kołacze taki wynalazek, nie pamiętam czy go nawet nie widziałem , ktoś pokazywał, czy to w Bikershopie,m czy gdzieś indziej, ale chyba 1 egzemparz był, obym nie skłamał.

Tak szybko jak to wymyslili, tak szybko to upadło w realizacji.

#3
W 2000 roku mieszkałem w Starachowicach i to był czas, kiedy Giant ATX Team ujeżdżany przez niejakiego Goro na XT i z tylną przerzutką XTR był w moim mieście czymś mitycznym. Kilka razy go widziałem i śliniłem się do tego roweru jak niemowlak.
Tego samego roku w moim mieście w sklepie rowerowym wisiały 2 egzemplarze Shockster-a i nikt nie chciał ich kupić. Na jednym z nich miałem okazję jeździć, bo nabył go (jak dobrze pamiętam za całe 50 złotych) kolega kolegi :-). Katowaliśmy wtedy rower z tym wynalazkiem na schodach w parku miejskim. Muszę powiedzieć, że amortyzacja działała dobrze, ale z tego co zapamiętałem testowany egzemplarz był dość miękki i straszliwie wręcz bujał.
Ci ciekawe drugi egzemplarz znikł ze sklepowej półki i więcej go nie widziałem aż do tego roku, kiedy to został wystawiony na allegro (nowy) przez mój sklep ze Starachowic :-) Pamiętam, że aż mi się łezka w oku zakręciła ;-)
cron