ABT

#1
I co to takiego jest za firma ?

Firma , której nazwą sygnowano na pewno amortyzatory w roku 1995.

Modele SF 104-24, 105-26, które kosztowały ok 200 dm, i model SF 401-26, kosztujący dwukrotnie więcej , oraz sf 402-28 do trekinga.

mma tą skromną przyjemnosć posiadania modelu SF401-26 ( prawie na 99% ) , ale przeglądajac pobieżnie internet nie znalazłem na razie nic .

w opisach jakie posiadam to wiemy że mają elastomery EPDM, oraz to ze modele 401 i 105 mogły być tuningowane hudraulicznie , chodziło chyba o tłumik .

Mój wygląda na razie tak wstepnie i jest EPICKI !!!

Obrazek
Obrazek


Dzisiaj już został ładnie odczyszczony zewnętrznie , lekko polane olejem golenie , aby uszczelli sie odkeliły i zaczął sie ruszać ...o dziwo jest twardawy i pracuje, nie ma luzu pionowego , wiec szamsa na dobre elstomery jakaś jest.
Ostatnio zmieniony 2014-12-13, 21:39 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
www.velotech.pl

#2
Te amory tłukli na Tajwanie czy w innym podobnym miejscu. Nazywały się przeróżnie - często były sygnowane nazwą producenta roweru, do którego były wkładane. Ogólnie technologii tam nie było żadnej - ot sam elastomer. Trochę taki dzisiejszy Suntour, tylko ładniejszy.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#4
idź w pier ony!!! Bart do lasu !!!

ja wiem ze to prosta kenstrukcja , ale ....95 rok wtedy cudów też nie było jeszcze w tej cenie .

ale ja mam nówke nie śmiganą , brak śladów montażowych kół, no i jest w cudownyum rozmiarze rury sterowej - 1 1/4'' czyli gratka dla posiadaczy szerokich sterówek, i na dodatek pracuje !!! i co ciekawe jest do sprzedania , ale o tym nie tutaj raczej i nie bede go rozkrecał , a co.
www.velotech.pl

#8
aaa to zależy ile ... bo to Panie drogie rzeczy są nawet liczac inflacje ,,, i ze to NOS !!! ALBO INNA KICHAWA ...a moze licytacje otworzyć ....hm pierwsza taka na forum ??
Ostatnio zmieniony 2014-12-13, 21:28 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
www.velotech.pl

#12
nie nie nie ,,,, teraz od jakiegos czasu to jest - retromtb kult !!! na allegro od cholery tego szzpejów jest

za to ja mam nowe określenie - Epicki przedmiot !!

Wiec mam Epicki amortyzator ABT z roku 1995 nówka nie drzezana :mrgreen:
www.velotech.pl

#16
skolioza pisze:ABT kojarzy mi się jedynie z rurkami - kierami, mostkami i chyba sztycami klasy przeciętnej Sądząc po lekturze wątku wideł wpasowuje się mniej więcej w ten kanon
Ale istotnie mniej to spotykane niż Quadra
Mialem kiere alu ABT - anoda, turkus, oraz dwie czarne sztyce - od mojego Treka 970, i DB Topanga SE cca 95r. Logo: POST MODERNE ABT. Sztyca bardzo lekka, cienkie scianki. O ile kiera bez szalu - normalne alu, tym razem z takim wlasnie logo, to sztyca, ktora mialem, byla przyzwoicie lekka, solidne jarzmo. Taki widelec mialem w 97r., ledwo jezdzony, optycznie bardzo ladny i lekki. Nie samym Mankiem, czy Judyta zyje, a kult nie bierze sie z powietrza, wiec Potrze, promuj produkt :lol:

#18
Myśle ze Veng go ładnie zasadzi , pewnei przydałby mu sie serwis , smarowanko lag i elastomerów , ja nie ruszałem , aby nie było śladów , wszystko zależy czy to ma być do jazdy czy stać tylko.

w katalogu te amorki stały z gumami, ten nie ma gum ...
www.velotech.pl
cron