Nieznane firmy (przynajmniej dla mnie :) )

#1
Witam


Jako, że w temacie jestem mocno początkujący to znam tylko "topowe" ( to może nie najszczęśliwsze określenie) firmy produkujące dobry sprzęt rowerowy. Przed zarejestrowaniem się na forum poczytałem trochę i znalazłem informację o firmach które do tej pory były mi totalnie obce jak Nishiki czy Saracen.

Przeglądając różne serwisy natrafiłem na 2 marki których nie znam a rowery albo wyglądają porządnie albo zostały odpicowane.
Pytanie mam dosyć naiwne może ale kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

Czy marka taka jak: Marvin jest wam znana?
Czy ktoś spotkał się może z rowerem Iowa Thunderbird?

Przepraszam za lamerskie pytanie :)

#7
najlepiej jakby byla mozliwosc jazdy probnej ;-) rama jest naprawde wielka i przy tej retro geometrii :?: :?: :?: tak na styk :!: :!: :!:
ostatecznie za 270 zl( na poczatek ) masz kupe fajnego RETRO szpeja
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#9
Ja jeszcze pytanie też takie z wiedzy podstawowej zadam :)

Jak to wygląda stopniowanie grup osprzętu shimano?

XTR
XT

i co dalej?
gdzie w tym wsyztskim jest STX a gdzie deore LX?
najlepiej jakby byla mozliwosc jazdy probnej rama jest naprawde wielka i przy tej retro geometrii tak na styk
Jakby byla możliwość jazdy próbej to jak znam życie i siebie na chłodno bym tego nie ocenił.
Wróciłbym do domu z rowerem i z racji dużej ramy z ewentualnie obitym nabiałem.

#10
profaner pisze:XTR
XT

i co dalej?
gdzie w tym wsyztskim jest STX a gdzie deore LX?
no !!!!! w ramach cwiczen
to zadanie rozwiaz sam !!!
paraca domowa nr 1.... zacznij najpierw od rocznika (to taka mala podpowiedz ;-) )
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
To ode mnie -

łódzki rower to Marin - marka bardzo renomowana, acz tu mamy niski model a i zdjęcia jakoś nie zachęcają

różowa pantera - trochę już wisi na alle Rury niecieniowane (rama lekka nie będzie) no i rozmiar... wygląda na zdjęciach na większy niż deklarowane 20,5'
Rower nie jest drogi, zawsze można go potraktować jako dawcę osprzętu do jakiejś fajniejszej ramki - w takim wypadku myślę ze zmieściłbyś się też w rozsądnych pieniądzach, a rower zyskałby w stosunku do tego z aukcji Nie wspominając o aspekcie budowy samemu o którym wspominałeś w wątku powitalnym

Co do grup - dokładnie rozpisana hierarchia jest na stronie ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#15
ok niech bedzie ze sobie jaja robie.
powiem tylko ze googlowalem ze skutkiem roznym - nie znalazlem tak kompletnych danych jakie udostepnil mi polonezGLE.
Uwiezcie mi na slowo ze nie jestem dzieckiem neostrady i najpierw probuje szukac samemu ale efekty mam rozne.

#16
profaner pisze:ok niech bedzie ze sobie jaja robie.
powiem tylko ze googlowalem ze skutkiem roznym - nie znalazlem tak kompletnych danych jakie udostepnil mi polonezGLE.
Uwiezcie mi na slowo ze nie jestem dzieckiem neostrady i najpierw probuje szukac samemu ale efekty mam rozne.
Wejdź stary do działu katalogi na głównej stronie, ściągnij sobie katalogi shimano i bedziesz miał wszystko czarno na białym
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#17
Co do ram z allegro- pisz do gości czy masę ramy wzięli "z dupy" czy faktycznie sprawdzali na wadze, bo czasem jak zapytam i sprawdzą to z 2kg się robi 2,5 ;/
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#18
Ta, ino że altus to wcale nie jest najniższa grupa, bo jeszcze jest turnej, i rozmaite mutanty, jak np. stef albo samo-SIS. Są jeszcze takie pułapki, jak grupy zoombie - np. DX
Poza tym, są jeszcze jelonki z lat 80.

To wbrew pozorom jest temat na encyklopedyczne ujęcie, bo ile w przypadku shimano sprawa jest dość prosta, to już dla takiej Campy rozkmina na tym forum była przez parę postów.
SR też nie jest łatwy do wyguglania, stary sachs (ten z tysiącami) tyż.
Więc jakby oo Dyrektor raczył założyć taki dział, pt. np. Encyklopedia i FAQ retro mtb, to byłoby fajnie i cacy. :-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#19
Po pierwsze, to autor wątku wydaje się być zielony w rowerowe klocki, więc może lepiej nie mieszać mu poszczególnymi epokami w historii rozwoju szpejów produkowanych przez Shimano, że o innych na S już nie wspomnę.
Pytanie dotyczyło konkretnie grup z II połowy lat 90tych, więc niekoniecznie musi zaraz dostać wyliczankę wszelakich Mountain LX, Exage, 500LX , DX, że o jelonku nie wspomnę. Zakończenie wyliczanki na Altusie również jest celowe, o ile nawet późny retro-Altus był jeszcze "osprzęto-podobny", o tyle Tourney to już makro kesz.

Oczywiście takie FAQ przydałoby się pewnie i dla większości z nas ;-)
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#20
Po pierwsze, to autor wątku wydaje się być zielony w rowerowe klocki, więc może lepiej nie mieszać mu poszczególnymi epokami w historii rozwoju szpejów produkowanych przez Shimano, że o innych na S już nie wspomnę.
No popieram popieram sam lepiej bym tego nie ujął :)

Co do końca wyliczanki to się kapnąłem, że to taki pseudo konec bo będąc wieloletnim użytkownikiem rowerów właśnie "Kesz Und Kerry cwajtałzent" pamiętam rózne wynalazki systemu turney Sis itd itp.
Exage nie mogę umiejscowić a widziałęm że często w retro sprzecie się pojawia.

Żeby się już do reszty skomromitować i ściągnąć gniew bogów na mnie :)

Moglibyście mi troszeczkę która z wybranych ram jest najlepsza?

http://allegro.pl/angielska-rama-raleig ... 32702.html

http://allegro.pl/rama-cr-mo-mtb-26-nis ... 40817.html

i rama z forumowego bazarku od himayer

http://allefree.pl/galeria/704617/1.html

Panowie wiele rzeczy dla was wydających się oczywistymi nawet przy dużej dozie samozaparcia dla takiego żółtodzioba (niestety nie młokosa) może być trudne lub nie do przejścia.
Dziękuję jednak za wyrozumiałość i za pomoc bo jest za co :)
Ostatnio zmieniony 2013-10-17, 20:00 przez profaner, łącznie zmieniany 1 raz.
cron