KAMIKAZE

#1
Były takie rowerki sprzedawane przez Bikershop w latach wczesnych 90-tych.
Pytanie mam doi śnudraczy internetowych, może ktoś znajdzie coś na ten temat, bo mi się nie udało ( albo czasu za mało było ) .



EDIT: oryginalny tytuł tematu nadany przez Piotra to "KAMIKAZE PREDATOR II", jednak jako że w treści nie ma żadnego wyraźnego odniesienia do tego konkretnego modelu pozwoliłem sobie uogólnić tytuł i przenieść wątek do tego forum Firma wszak mało znana i warta wyeksponowania Skolioza
Ostatnio zmieniony 2009-07-29, 17:53 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Pogrzebałem w swoich archiwach i cośik znalazłem :-)
Obrazek jest spory i długo się będzie ladować, ale inaczej niewiele byłoby na nim widać

Obrazek


A swoją drogą też pamiętam te rowerki wiszące w Bikershopie
Z perspektywy czasu prostokątne rury głównego trójkąta (poza podsiodłową oczywiście) kojarzą mi się z angielskim PACE'm czy słusznie?

#3
A więc , znalazłem małe info na temat, i wiem dlaczego nic w necie prawie nie mozna znależć.
Kamikaze robiła albo sprowadzała firma Cilo i to głównie w okresie 95-96 r, potem to jakoś znikło.

Czy to jest na 100% to nie wiem, wiem że jest podpis pod rowerami iż producent - albo importer to Cilo S.A.
Model nazywały się po prostu Kamikaze USA DH i nr seryjny, ale jeden był najzajebistszy i nazywał sie Aluminator, był to ful z amorem z przodu Manitou EFC DH , a za tylny amor robiłu lagi dwie z tegoż samego amora - podobnie jak to było w jednym Marinie.
Rama była alu z wstawkami tytanowymi i strasznie powiercona.

P.S.

Popatrz Skolioza na rame w leym dolnym rogu, tyle lat ewolucji a zawieszenia w zasadzie sie nie zmieniają.

#4
Faktycznie, nawet nie zwróciłem uwagi! :shock:
A co do ram z włożonym na żywca Maniciakiem - widziałem kilka marek co to sygnowało swoim logiem Wspomniany przez Ciebie Marin, Kamikaze, Balance.... a tak po prawdzie to te ramy były całe chyba produktem Manitou i sprzedawane różnym markom (w każdym razie takich sygnowanych Manitou widziałem najwięcej, a przy porównaniu między markami to nie różnią się chyba niczym)

#6
kilka miesiecy temu, mialem okazje na zywo zmacac rower na wpominanej przez was ramie...
a to tylko dzieki temu, ze wlasciciel, uzywajacy go od swieta, postanowil oddac maszyne ma maly przeglada w pewnym serwisie na (jeszcze wtedy) madalinskiego... mimo wielu lat - stan jak nowka, niebieska anoda + srebrna polerka, no i wieszaki canti z tylu i z przodu to dopiero rodzyneczek, szkoda ze nie mialem przy sobie apaatu:/
Obrazek

#7
Jeżdżę koledzy Kamikaze. Na tym folderku reklamowym,który wstawił skolioza jest to ten czerwony na górze,jest to chyba najskromniejszy model ponieważ niedługo po zakupie swojego widziałem jeszcze jednego Kamikaze-ten trzeci od góry malowany na złoty kolor-był na jakimś topowym shimano i nie pamiętam jakim,ale chyba deore o ile już coś takiego produkowali. Mój niestety był na acera,ale i tak kupe lat-bo ok 5-ciu-wytrzymała ta skromna acerka;)

KAMIKAZE boooski wiatr

#8
w poszukiwaniu firmy , producenta i wogóle czegokolwiek na temat, wpadłem przez przypadek na ciekawe informacje z zakresu Retro Mtb, i już wiecej wiem na temat pochodzenia roweru - raczej ramy .

Z tekstów przentowanych można wyczytać wiele, więc czytajcie młodzi przyjaciele i zbierajcie wiedze , wszk po to tu jesteście .......

http://www.swissrocketman.com/ete06.html

http://www.swissrocketman.com/ete09.html

warto zwrócić uwage na zakładki PRESS REVIEW
www.velotech.pl

#10
i co najciekawsze, jeszce w czasch Retro Mtb bito rekordy, popatrzcie na rowery i zawieszenie , a w opisach kto to robił i dla kogo.
Bernie jest sygnowany na ramie ( rowerze ) którą ja posiadam , stąd zacząłem, poszukiwania od tego nazwiska i ...... reszte widać.

Nadal jednak nie znalazłem katalogu bądź konkretnej rozpiski, ale może z tego względu , że jak doczytałem , produkowali rowery bardzo króko 1-2 lata a to zbyt króko w dobie jeszcze bezinternetowej.

Szukajmy dalej
p.s.
Obrazek - nie ma warto wrzucićw galerie na stałe
www.velotech.pl

#12
Z tego co kojarzę, to p. Bonazzi nie pobiła rekordu prędkości na DH3.
To był specjalnie zaprojektowany do tego celu Marzochhi - pierwowzór Bomberów, o większej średnicy goleni. Taki też wideł był na pudełkach.
DH3 był oferowany do downhillowych Kastle produkowanych seryjnie i bardzo podobnych do tych "rekordowych".
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#14
Dostępne mi materiały na temat Kamikaze - katalog z "łańcuchami" z 1996 roku.
Wybrałem jedynie strony z rowerami i ramami, poza tym jest sporo marketingowych głupot.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#16
Jednak czego by o tej firmie nie pisać, trzeba stwierdzić, że to porządne rowery. Mam i jeżdżę nim od 97r. wiosna, lato, jesień, zima- nie ma przebacz. Bardzo długo jeździłem nim bez licznika, ale jeżdżę ok 4 tyś rocznie, więc łatwo policzyć, ale jeśli mam być skrupulatny to 1,5r jeździł na nim ktoś inny bo mi go skradziono..
Z oryginału zostało przednie koło(!), suport,sztyca, widelec, stery(!) i oczywiście rama.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w 2012.
Ostatnio zmieniony 2012-01-03, 11:09 przez krzysiek33, łącznie zmieniany 1 raz.
spawanie TIG