#31
Ok, z ultra-torque moja wtopa, myślałem że wszystko już na P-T chodzi.
Przyznam, że bardziej mi się UltraTorque od hollowtecha podoba...

Mekp- wziąłbym tego na campie, bo więcej wart ;D Do jazdy to bym się zastanowił, ale serwisowałem kmanetki campy i shimano i w campie dużo prościej i sensowniej jest, to muszę przyznać, shimano w środku to masakra. Za to campą w dolnym chwycie nie poszalejesz ze zmianą biegów i można tak długo jeszcze.

Tak a propos tych klamkomanetek DA to chciałbym się za niedługo zmierzyć z tematem rzekomego spadku jakości wyrobów shimano, ile w tym prawdy a ile naszych życzeń w kierunku retro sprzętu. Ale żeby nie spamować Gerwazemu zrobię to gdzie indziej ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#32
Dołączę się do prezentacji swojej ubogiej campocollection i wyrażę opinię o klamkomanetkach.

Jeździłem na SH 600 ultegra i teraz na campy mirage z I p. lat 90. Sh jest płynne ale nie pewne, nie wiadomo czy bardziej czy mocniej czy słabiej czy głębiej, działa lekko a campy to jak zrzucasz bieg to jakbyś z kałacha strzelał -żadnego spowolnienie - trach i jest bieg niżej, sprężyna RD bierze wszystko na siebie a pod górę jest też nie lekko - większa siła jest potrzebna niż przy SH . Jeździłem na Zenith na starym Chorusie , może pierwszy z k-m chodził bardzo ciężko bieg wrzucić to nie lada przedramię było potrzebne :-P . Ergonomia doskonała i tu i tu - pewnie w nowych jest jeszcze lepiej. Generalnie Campy w szosie w mtb SH.

Oto zdj. campagnolo olympus. Prawie cała grupa, niestety prócz cennych hamulców. support jest tylko nie zrobiłem zdj. Grupa jak widać używana - ani NOS ani MINT po prostu, używka. Stan wynagradza cena zakupu.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SZOSA>mtb

#35
no wlasniea a co z ramka ??
bo w kolekcji to chyba 2 Vitus´y ??
ten alu ladniutki
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#36
NO proszę :-) Cała grupa Olympus :shock:
Napis na kierownicy może sugerować, że osprzęt pochodzi z roweru Cinelli. Mam rację?
Będzie jeździć, czy trzymasz w celach kolekcjonerskich?

#37
Od vitusa ale już go nie ma bo rama poszła się #!@#$@#$@#$!@#!~!%&^ .
Już się ona najeździła - teraz ma statut eksponatu. Żal mi by było utaplać ja po ścieżkach dąbrów krotoszyńskich ;-) :-P
SZOSA>mtb

#39
Askaniusz92 a co sądzisz o manetkach bullet które masz w Olympusie? Czy to prawda, że podczas jazdy zdarza że biegi przeskakują samoczynnie? I jak to się ogólnie spisywało?

#40
YvesMoi Kaseta campy , obręcze ktoś na zachodzie założył nowe Wienmann :roll: . Bębenek pod swój system, zakres od 11 do 32 (chyba)

Gerwazy Ogólnie wygodne ale jak np. byś gdzieś ostro zjeżdżał albo ostro manewrował to może ci bieg przeskoczyć, jednak trzymasz cały czas za manetkę... Ogólnie niby ok ale też trzeba wyczuć sprawę z jaką siłą trzeba naciskać.
SZOSA>mtb

#41
Co do samego rozwiązania ultra-torque -podejrzewam(raczej ameryki nie odkrywam) ,że to nie campa była pierwsza z tym systemem>>coś mi się kojarzy ,że mam zdjęcia korb clarka kenta ,czy jak mu tam ,który miał takie rozwiązanie w korbie z pierwszej połowy lat 90tych ..

Co do samych części to ja tam podzielam zdanie radzieja -jak dla mnie przekombinowane toto(klamki niebywale brzydkie) .. za to korby -te srebrne ,z blatem zamontowanym "od wewnątrz" to jedne z najładniejszych korb jakie widziałem - i nie wzgardziłbym takową. Zresztą zawsze korby campy jak dla mnie górowały estetyką nad szimanochami .

#42
Z tym że mi się klamki i thumby Euclida podobają. Że przekombinowane to inna rzecz. Natomiast hample Olympusa wyglądają raczej paskudnie. Przypominają mi plastiki w najgorszym wydaniu i gdyby nie odciśnięte logo to nie uwierzyłbym że zrobiło to Campagnolo.

#43
klamki -o3wiście mówiłem ,mając na myśli moje zdanie -żeby było jasne ! no ale to rzecz gustu
Odnosiłem się raczej do campy grupy -jako całości ,również nie mam i raczej wątpliwe ,żebym miał ramę ,która będzie pasowała do takowej grupy -gdyż (z całym szacunkiem do jakości wykonania) jest chyba nieco zbyt pretensjonalna.. pomijam fakt ,że mnie na nią nie stać :P -więc problem właściwie żaden

#44
rurokura...Ty ....wielbiciel starej wloskiej szkoly(mam na mysli Battaglina ;-) )
takie rzeczy o CAMPIE wygadujesz :evil:
podoba sie czy nie trzeba isc w zaparte i mowic ,ze PIEKNOSCI :lol: :lol: :lol:
bo nas tu shimanowcy zywcem zjedza

ps
a tak na powaznie XT- XTR RZADZI
Ostatnio zmieniony 2013-01-10, 20:03 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#46
Askaniusz92 pisze:bez dwóch zdań , nawet XT prextr i parę lat równolegle z xtr to górna półka.
racja ...edytowalem.... xt tez miodzio
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#47
Askaniusz92 pisze: Gerwazy Ogólnie wygodne ale jak np. byś gdzieś ostro zjeżdżał albo ostro manewrował to może ci bieg przeskoczyć, jednak trzymasz cały czas za manetkę... Ogólnie niby ok ale też trzeba wyczuć sprawę z jaką siłą trzeba naciskać.
Może na wiosnę, jak Gazela stanie porządnie na kołach, popróbuję jak to działa, jako że tam takie właśnie manetki są. :-) Póki co powoli zabieram się za czyszczenie i konserwację. W pierwszym poście dodałem zdjęcia cantileverów i sztycy z Gazeli które zdemontowałem.

Co do tego które ładniejsze Campa czy Shimano, to mnie zawsze Campa (z pierwszej połowy lat 90-tych kiedy powiedzmy siedziałem w branży) bardziej się podobała. Oczywiście szosowa, bo wtedy o Campa MTB mało kto słyszał. Choć nie powiem Dura Ace 7400 czy stary XTR też trafiają w mój gust ;-)

#48
Moim zdaniem Record OR to najładniejsza grupa MTB jaka kiedykolwiek wyszła. Wszystko jest takie jak trzeba, piękne w swojej prostocie, wyważone i podobno działa nie najgorzej. Ale tutaj musiałby się wypowiedzieć właściciel.

Temat Campagnolo MTB był też szeroko wałkowany na innym forum. Co do wcześniejszych grup jak Euclid, starzy zawodnicy którzy mieli okazję jeździć i ścigać się na tym potwerdzali że to ustrojstwo nie działało jak trzeba, natomiast było cholernie trwałe. Ktoś napisał że dwa sezony specjalnie zajeżdżał bo miał już go dosyć i pieruństwo nie chciało się zużyć.

Mam takie wrażenie że ktoś z marketingowców Campy zadecydował że teraz i oni przyłączą się do tego wielkiego tortu jakim był rynek MTB. Początek lat 90 to totalny boom na rowey górskie, każdy chciał je mieć a szosa była w głębokiej zapaści, dopiero w ostatniej dekadzie zaczęła odzyskiwać pozycję rynkową. W celu skoku na kasę pośpiesznie wypuszczono na rynek zaprojektowane z rozmachem lecz ciężkie i niedopracowane grupy górskie.

Record OR to już trochę inna historia. Został zaprojektowany od podstaw ale to był już łabędzi spiew bo konkurencja była o mile w przodzie a w dodatku była tańsza.

#49
Jedno jest na pewno.... pewne campy mtb nigdy już nie będzie tańsze :roll: a i designem będzie ciężko ją dogonić chociaż teraźniejsze recordy też nie wyglądają źle (źle tzn. ostatnie grupy dura-ace, no w ogóle ostatnie wyczyny projektantów z shimano :evil: ). Jak bym miał kupować nową topową szosę to pewnie stała by na sram red ta dorównuje wyglądem teraźniejszą campę ale i chyba też tą starą...
Obrazek


... i jest lepsza od tego

Obrazek


:lol:
SZOSA>mtb

#50
Askaniusz92 pisze:Jak bym miał kupować nową topową szosę to pewnie stała by na sram
jesli SRAM ....to tylko po jedzeniu :lol: :lol:
nazwa jak dla mnie ciezko strawna ;-)

usunac to zdjecie z tego watku !!!!! natychmiast :roll:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#51
Znalazłem niedawno ciekawy artykuł o przeszłości i przyszłości Campagnolo, w tym również o tym jak w pewnej chwili nie docenili rosnącej konkurencji SRAM-a. Warto przeczytać: http://www.bicycling.com/news/featured- ... b?page=0,0

Radziej pisze:Moim zdaniem Record OR to najładniejsza grupa MTB jaka kiedykolwiek wyszła. Wszystko jest takie jak trzeba, piękne w swojej prostocie, wyważone i podobno działa nie najgorzej. Ale tutaj musiałby się wypowiedzieć właściciel.

Temat Campagnolo MTB był też szeroko wałkowany na innym forum. Co do wcześniejszych grup jak Euclid, starzy zawodnicy którzy mieli okazję jeździć i ścigać się na tym potwerdzali że to ustrojstwo nie działało jak trzeba, natomiast było cholernie trwałe. Ktoś napisał że dwa sezony specjalnie zajeżdżał bo miał już go dosyć i pieruństwo nie chciało się zużyć.

Mam takie wrażenie że ktoś z marketingowców Campy zadecydował że teraz i oni przyłączą się do tego wielkiego tortu jakim był rynek MTB. Początek lat 90 to totalny boom na rowey górskie, każdy chciał je mieć a szosa była w głębokiej zapaści, dopiero w ostatniej dekadzie zaczęła odzyskiwać pozycję rynkową. W celu skoku na kasę pośpiesznie wypuszczono na rynek zaprojektowane z rozmachem lecz ciężkie i niedopracowane grupy górskie.

Record OR to już trochę inna historia. Został zaprojektowany od podstaw ale to był już łabędzi spiew bo konkurencja była o mile w przodzie a w dodatku była tańsza.
Zgadzam się z każdym słowem. MTB to dla Campagnolo musi być przeklaństwo, bo nie dość, że pod koniec lat 80-tych zaczęła im spadać sprzedaż szosy, to potem jeszcze wtopili na własnych grupach MTB. Dlatego napisałem na początku, że Valentino zapewne do dziś żałuje tego kroku.
Ostatnio zmieniony 2013-01-11, 10:29 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#52
Ja chyba też bym stawiał na Red. Bardzo lekka i ładna co chieć więcej pomijając źle kojarzącą się nazwę. A tak wracająć do topowych grup, jest mi to zupełnie obojętne czy miałbym mieć Campę, Shimano czy SRAM gdyby ktoś miałby mi sprezentować. Na tym poziomie wszystko jest i tak mega wypasione. Co do trwałości, faktycznie jest dużo opinii że Campa jest rzeczywiście wytrzymała.

#53
Radziej pisze:jest mi to zupełnie obojętne czy miałbym mieć Campę, Shimano czy SRAM gdyby ktoś miałby mi sprezentować
w MTB tak
do szosy Srama bym nie zalozyl co nie zmienia faktu ze ten RED ze zdjecia Askaniusz´a92 przepiekny,a w wykonczenie wrecz kosmiczne w porownaniu do DA
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#54
Gerwazy sie napracowal zeby stworzyc fajny temat ,a tu same heretyckie zdjecia
...red da...trzeba to ratowac ;-)

Obrazek


Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#55
Mówię o szosie bo rzecz jasna nie ma alternatywy MTB jeśli chodzi o Campagnolo na chwilę obecną. Nie będę się jako amator wypowiadał na temat działania topowych grup bo nie miałem z żadną przyjemności. Campagnolo to pasja, jakość, historia. Ja jako absolutnie szczęśliwy posiadacz 105 pewnie nie zauważyłbym różnicy, a ostateczna decyzja sprowadza się do osobistych preferencji chyba że jest się sponsorowanym zawodnikiem. Nie zrozumcie mnie źle, darzę Campagnolo wielkim szacunkiem za całokształt, że jest marką taką a nie inną ale konkurenci nie zasypują gruszek w popiele.
Gerwazy pisze:Znalazłem niedawno ciekawy artykuł o przeszłości i przyszłości Campagnolo, w tym również o tym jak w pewnej chwili nie docenili rosnącej konkurencji SRAM-a. Warto przeczytać: http://www.bicycling.com/news/featured- ... b?page=0,0
Dobry artykuł, w tym szaleństwie widocznie jest jakaś metoda.

#56
marcin74 pisze:Gerwazy sie napracowal zeby stworzyc fajny temat ,a tu same heretyckie zdjecia
...red da...trzeba to ratowac ;-)
]
Widać, że to nie są zdjęcia "znalezione gdzieś w sieci" ;-)
Piękny sprzęt Waszmość posiadasz... Szacun :-D

#57
Gerwazy pisze:Piękny sprzęt Waszmość posiadasz... Szacun
milosc nie wybiera...najgorsze ze sam nie chce jezdzic :lol: :lol:
ale wracajac do tematu:
canti Record o.r. vs Icarus
Obrazek


Obrazek


probowalem" ujednolicic" temat ale jak widac po fotkach do Gerwazego jeszcze sporo mi brakuje :-?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#58
zaznaczam ,że w sumie to nie mam nic do campy i jej kultowości i niezniszczalności ..
acz dorzucę swoje 4 grosze >właśnie mi się przypomniało ,że w piwnicy leży mi pudełko z ok. pięćdziesięcioma kompletami korb -athena,record,chorus,racing t -wszystkie bez wyjątku elegancko pęknięte na kwadratach ,tak jakby korba miała zamiar rozejść się dokładnie na pół :) pomyślałem ,że powinniście wiedzieć :-P

canty -bardzo ładne ,chociaż tak z ciekawości -ktoś wie czy one były robione we włoszech przez campe -czy były zlecane skośnookim ? bo nie powiem -przypominają kształtem inne canty z tego okresu- chociaż niepomiernie ładniej wykończone

#59
u skosnookich to oni nawet teraz nic nie robia ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#60
rurokura pisze:zaznaczam ,że w sumie to nie mam nic do campy i jej kultowości i niezniszczalności ..
acz dorzucę swoje 4 grosze >właśnie mi się przypomniało ,że w piwnicy leży mi pudełko z ok. pięćdziesięcioma kompletami korb -athena,record,chorus,racing t -wszystkie bez wyjątku elegancko pęknięte na kwadratach ,tak jakby korba miała zamiar rozejść się dokładnie na pół :) pomyślałem ,że powinniście wiedzieć :-P
Swego czasu to chyba na allegro wisiało... Może jakaś wada materiałowa z danego okresu?

Zdarza się nawet najlepszym... ja mam m900 pęknięte dokładnie tak na kwadracie. :D

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996