#121
Taki jest plan, jeśli tylko finanse pozwolą, oraz będzie odpowiednia podaż poszukiwanych części w necie w rozsądnych cenach. Bo w kosmicznych pieniądzach to cały czas coś ciekawego jest do wzięcia.

Katalogi oryginalne najlepiej wiadomo ;-) Tylko skąd, skoro ciężko nawet znaleźć przyzwoite skany ? (dotyczy głównie lat 1990-1991). Znalezienie katalogu(nie skanu) jest chyba jeszcze trudniejsze niż części. A jak już się pojawi to aukcja się kończy tak jak niedawno Euclid 9/88 na osiemdzisięciu kilku $. Za 14 stron to sporo IMHO.
Mnie się udało niedawno kupić Euclida 4/89 z trzema katalogami szosowymi za 65$ więc liczę, że jak wystawię szosowe każdy osobno to mi się zwróci :-)

Ciekawostki nie mogę się doczekać :-)

#122
skany wszystkich katalogow Campagnolo + troche ciekawostek zwiazanych z historia firmy

Obrazek

chcialoby sie orginaly ,a najlepiej te przerzutki Gerwazego w pudeleczkach ale ...
"jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma" ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-09-03, 20:24 przez marcin74, łącznie zmieniany 2 razy.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#124
No ładnie :) To jak? Chyba podzielisz się z kolegą :-P ?

To jest płytka z campybike.com ? Jeśli tak to tam brakuje Euclida 4/89 jest za to 9/88.
Niemniej rocznik '90 jest w lepszej jakości niż to co mi się udało ściągnąć w sieci, więc bym sie do Ciebie uśmiechnął o niego :-D :oops:

#125
Gerwazy pisze:No ładnie :) To jak? Chyba podzielisz się z kolegą ?
.....................nie :-P
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#126
Gerwazy pisze:To jest płytka z campybike.com ? Jeśli tak to tam brakuje Euclida 4/89 jest za to 9/88.
jest Euclid 9/88
oraz Euclid 4/89
zreszta sam wkrotce sprawdzisz ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#127
No to musiał dodać 4/89 i się nie pochwalił. Na stronie jest napisane, że o ile mu wiadomo nie było żadnych zmian ale go nigdy nie widział. A zmiany owszem były ;-)
zreszta sam wkrotce sprawdzisz ;-)
Dziękuję Ci Dobry Człowieku ;-)

#128
do pokazanych ostatnio przez Gerwazego slicznotek
dorzuce cos od siebie.......Nosik 12-28 sprzed ery ExaDrive

Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#129
Oj tej kasetki to zazdroszczę (jak zresztą i paru innych części Campy) ;-)

A wiesz może co to za piasty mogą być?
http://www.marktplaats.nl/a/fietsen-en- ... ousPage=lr
Pani twierdzi że Centaur, 7-biegów dowodzi że to 90 lub 91 rok, tyle że Centaur miał zaciski pokryte czarnym plastikiem, a kaseta jest szosowa bo ma 23 zęby na dużej koronce. Myślałem że może szosowy Chorus albo Athena ale zaciski tez nie pasują do wersji katalogowej.

#130
zeby choc os zmierzyc w tylnej piascie :roll:
.....byloby wiadomo mtb czy szoska ;-) (chociaz po tych srebrnych podkladkach prawie na bank 135)
widze ,ze nawet Niderlandy przesiewasz :lol: :lol: :lol:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#131
Niderlandy to zasobna składnica starych części, nie można ich lekceważyć w poszukiwaniach :-)

Zdjęcie kasety znalazło się tam gdzie jego miejsce, proszę popraw mnie gdyby coś się nie zgadzało w opisie ;-)

#132
nic dodac nic ujac ;-) ....
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#133
Gerwazy pisze:Pani twierdzi że Centaur, 7-biegów dowodzi że to 90 lub 91 rok, tyle że Centaur miał zaciski pokryte czarnym plastikiem, a kaseta jest szosowa bo ma 23 zęby na dużej koronce. Myślałem że może szosowy Chorus albo Athena ale zaciski tez nie pasują do wersji katalogowej.
:?: :?: :?:
najblizej im do Centaur´a 92 ...ale nakretka w zacisku inna :-? choc dzwigienka wydaje sie taka sama

korpus przedniej piasty wskazuje ....ze napewno nie jest to RecordOR/Icarus
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#135
Gerwazy pisze:W 1992 była już chyba tylko ósemka. A ta jest jeszcze na 7-dmio rzędowa, więc to chyba nie może być 1992
:evil:
Mosci Gerwazy
7 dmio rzedowe to tylko nakrecane ;-)
ta z ogloszenia to na bank" 8" jesli chodzi o piaste .
Kobieta moze zasugerowala sie kaseta ,ale jesli nawet to znaczy ,ze brakuje jej jednej koronki (bo" 7" tylko nakrecane ) ...pewnosci nie mam bo na zdjeciu ciezko doliczyc sie biegow ale glowe bym dal ,ze to kaseta ,a nie nakrecany tryb
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#136
Wedle katalogu 1990-1991 były kasety 7 i 8 w zależności od grupy, więc to może być siódemka zdaje mi się ;-)

Obrazek



A na zdjęciu jest na 100% kaseta i ma 7 trybów. Jak wiadomo Campagnolo nigdy trybów nakręcanych nie robiło - robiła je dla nich Regina, podobnie jak łańcuchy do pewnego momentu

#137
HUBS
standard -7
cass hub-8
czyli.......? ;-)

z nakrecanymi fakt :oops: nie robili ...czeski blad :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#138
Masz słuszność. Nie ogarnąłem, że standard to nakręcane jeszcze.
Piasta na kasetę 7-biegową była tylko w szosowej grupie Athena 90/91, która była też w odmianie 135mm co mogłoby tłumaczyć srebrne podkładki na ośce. Poza tym nakrętki w zacisku też się zgadzają na moje oko ;-)

Myślę że sprawa się wyjaśniła.
Jakby ktoś chciał to pani sprzeda za 130Eur z wysyłką do Polski. Można płacić paypalem

#139
Dziś doszła paczka z piastami Euclid 8-) :-D Zdjęcia dodane w pierwszym poście.

Tylna piasta Euclid na wielotryb nakręcany była oferowana tylko w 1989 roku. Od 1990 konkurencja wymusiła przejście na kasetę, jedynie w najniższej grupie MTB - Themis piasty pod wielotryb były do 1991 roku.


Druga sprawa, Campagnolo jednak robiło wielotryby nakręcane :oops: W katalogu żadnym nie widziałem, ale w sieci można znaleźć zdjęcia wielotrybów z logo Campagnolo

#140
pieknosci :-D
z jaka oska trafila sie tylna piasta ?

......i najwazniejsze opowiedz wszystkim do jakich wnioskow doszedles odnosnie 7 biegowych piast pod kasete ...mysle ze to wazne w tym watku ;-)
co za wielotryb znalazles w necie ?znowu jakis "odmieniec "produkowany 2 miesiace :-P a moze jakis pociotek Reginy
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#141
Ośka krótsza czyli 126,5. Miałem napisać "niestety krótsza" ale właściwie nie ma to znaczenia bo i tak trafia na półkę ;-)

Co zaś do wniosków odnośnie piast pod kasetę to Marcin miał rację, że nie było nigdy siedmiobiegowych MTB. Jedyną piastą pod siedmiobiegową kasetę była szosowa Athena z 1991 roku jak pisałem 3 posty wyżej.

Potwierdzenie tej tezy można znaleźć m.in. w katalogu 1991 i na stronie VeloBase.com pod adresem: http://velobase.com/ViewComponent.aspx? ... 7023dae6f5

Można tam przeczytać: "Niektóre źródła zaprzeczją istnieniu 7-biegowych past kasetowych Campagnolo, ale najwyraźniej one istniały tyle że bardzo krótko" Na dowód pokazanie zdjęcie piasty z założoną 7-rzędową kasetą (a dokładnie 8-rzędową, bez ostatniej - największej koronki).

Piasty oferowane więc przez kobitkę z Holandii to moim zdaniem prawie na pewno Athena 1991, a nie tak jak ona podała Centaur. Z drugiej strony znając niektóre poczynania firmy Campagnolo nie można wykluczyć, że mogli np. wrzucać piasty Athena do pudełek z napisem Centaur i sprzedawać jako MTB bo z wyglądu one się nie różniły oprócz zacisków.

A tu zdjęcie - ciekawostka (zapożyczone ze strony sterba-bike.cz) Dowodzi, że grupa Icarus w 1992 roku przejęła przerzutkę Centaur produkowaną do 1991 roku bez żadnych zmian, i Campagnolo jak widać nawet tego nie ukrywa :-)
Przerzutka Centaur 1992 natomiast jest chyba identyczna z tą z niższej grupy Olympus '90-'91 (zdjęcia w pierwszym i drugim poście) bo ma blaszany wózek.
Obrazek


A wolnobiegi Campagnolo produkowało chyba w latach 80-tych i może wcześniej
Obrazek

#143
Allegro jest ostatnim miejscem, gdzie spodziewałbym się znaleźć przerzutkę Campagnolo Euclid, w dodatku wyjątową o tyle, że to jeden z pierwszych egzemplarzy jakie wyprodukowano. Czym się różniła od później produkowanych opisałem w skrócie w pierwszym poście tego tematu, gdzie zamieściłem też zdjęcia.

#144
zycie poraz kolejny pokazuje ,ze oprocz sczescia wazny jest tez refleks ;-)
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

zastanawiam sie nad jedna rzecza.....ale to na PM
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#145
Campagnolo Record O.R. nr 3......tym razem 28.6 gorny ciag

Obrazek


wkrotce zamieszcze prawdziwy rarytasik :?: niestety od miesiaca z kawalkiem utknal gdzies w urzedzie celnym :?:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#146
O widzę że kupiłeś tą od pana Proktora :-)
Mi też sie udało upolować identyczną na ebayu :-D Zaraz się pewnie okaże że się o nią biliśmy ;-)
Zdjęcie z aukcji:
Obrazek

Uchylisz rąbka tajemnicy cóż to za rarytasik? Może chociaż jakaś mała podpowiedź :roll:
Jeśli na celnym utknęło to musi być ze Stanów pewnie... Pedały Look/Campa O.R.? Jakoś tak z miesiąc temu były?
Ostatnio zmieniony 2016-01-09, 17:48 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#147
Gerwazy pisze:Jeśli na celnym utknęło to musi być ze Stanów pewnie... Pedały Look/Campa O.R.? Jakoś tak z miesiąc temu były?

ja sie tak nie bawie :-? :lol: ...z przerzutka tez sie zgadza :-?
w takim razie poczekaj na jeszcze cos :idea: ,a moze tez juz wiesz

swoja droga niezle jestes poinformowany.....chyba musze zonie powiedziec zeby po domu przestala chodzic nago(co za czasy )
Ostatnio zmieniony 2016-09-03, 20:26 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#149
cardamon pisze:teraz porównajcie czy też takie krzywe jak te Wasze RD :-P
jak Pan Bog przykazal:krzywe jak cholera :lol: w ten sam dziwny sposob :lol: :lol: :lol:


Gerwazy pedalki faktycznie z za morza.... ale pierwszy raz urzad celny przyslal papiery do wypelnienia :?:

wczesniej dowalali clo za ktore musialem placic przy odbiorze paczki ,a tym razem jakies komplikacje :-?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#150
Pedałki rarytasik w istocie niezwykły, kusiło mnie strasznie żeby je kupić. Wrzuć zdjęcia koniecznie jak już je celni zwolnią. A czy one nie powinny byc z cła zwolnione jeśli to produkt made in EU?
Co jeszcze kupiłeś? daj jakąś podpowiedź, będe próbował zgadywać ;-) A może przerzutka Icarus?

Hahaha, nie no przeceniasz moje możliwości, ebay owszem śledzę na bieżąco, ale pragnę Cię uspokoić - Twojej żony nie ;-)
cron