#151
Gerwazy pisze:nie powinny byc z cła zwolnione jeśli to produkt made in EU?
tez sie nad tym zastanawialem ???
sam nie wiem czego ode mnie chca :-? zawsze szlo jak skladka ,a tym razem chca mi nadac jakis numer EORI :?:

co do niespodzianek to.....upolowalem kasete 13-32 w pudelku ;-) od malo zorientowanego Niemca ;-) (tym razem to ja mialem szczescie)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#152
Dzwoniłem do naszego lokalnego UC, i cło może być naliczone pomimo tego że pedały są made in EU.
To, że towar jest pochodzenia europejskiego ma natomiast znaczenie o tyle, ze dzięki temu nie doliczą cła antydampingowego, które jest nałożone m.in na niektóre częsci rowerowe pochodzenia chińskiego i około chińskiego jak pan celnik to ujął, więc trzeba to wykazać w dokumentach które masz do wypełnienia.
Swoją drogą te padały są made in France, ale to pewnie wiesz ;-)

Jeśli chodzi o numer EORI to nie wiem o co chodzi, bo ten numer dotyczy podmiotów gospodarczych: http://www.izbacelna.torun.pl/eori.html
No chyba że kupujesz tak dużo że uznali że to już działalność :lol: Zadzoń do UC i spróbuj to wyjaśnić

Kaseta jakimś cudem przeszła przez moje gęste sito kryteriów wyszukiwania, nie widziałem jej :-? :-P . Wrzuć foty jak ją dostaniesz

#153
moj maly wklad w NASZE forum ;-)

blizniaczki dwujajowe 12-28 i 13-32 (w obu przypadkach jeszcze sprzed ery ExaDrive)

Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#154
Piękne uzupełnienie kolekcji :-)
Niedawno na ebay.com była kaseta 12-28 w cenie "kup teraz" 65$ i cenie do licytacji chyba 20$ tyle że bez pudełka. Ktoś zaczął licytować, więc opcja "KT" zniknęła, a aukcja ostatecznie skończyła się na 147,5$ :-D

#155
Pierwszy post uzupełniłem o zdjęcia i krótki opis manetek "Bullet shifters".
Obrazek


Dodałem też zdjecie mojej przerzutki Record O.R.
Obrazek

Przy okazji zwróciłem uwagę na jakość opakowań w jakich sprzedawane były części Campaniolo. Rzecz niby mało istotna, ale na podstawie ich jakości (a więc kosztu produkcji) można wyciągnąć pewne wnioski. Wiadomo, że Campagnolo na początku lat 90-tych borykało się z problemami finansowymi. Przyczyny to głównie spadek zainteresowania rynku szosą w której Campa była mocna (wiadomo boom na MTB), oraz to że Shimano zrobiło skok technologiczny (HG, rapidfire, SLR+) zostawiając Campę z tyłu. Firma z pewnością musiała w tym czasie poszukiwać oszczędności, co widać np. na przykładzie pudełek w jakich sprzedawano części. Do mniej więcej 1991 roku pudełka były wykonane z wysokiej jakości lakierowanej tektury i tłoczonymi ukośnymi paskami, tymczasem później zaczęto stosować matową tekturę gorszej jakości, a tłoczenia zastąpiono imitującymi je szarymi nadrukowanymi paskami. W dodatku jak widać na pudełkach z przerzutkami Record O.R. (czyli od 1992) korzystano z opakowań zastępczych z innych grup, doklejając naklejki z oznaczeniami, bądź wręcz dopisując "O.R." ręcznie.
Ostatnio zmieniony 2016-01-09, 17:54 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#156
Gerwazy pisze:Przy okazji zwróciłem uwagę na jakość opakowań w jakich sprzedawane były części Campaniolo. Rzecz niby mało istotna
rzecz malo istotna ?????
widzialem na Ebay´u puste pudelka campy ktore ludziska kupowali po 60$ :roll:
........ Bullety pierwsze w naszej(Forumowej) kolekcji :-P , a przednich przezutek tez nigdy za wiele ;-) juz niedlugo bede sie rozgladal za dolnym ciagiem 28.6 8-)

dojechaly tez pedalki ..fotki dam wieczorem
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#157
obiecane padalki


Obrazek


Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#158
Przepiękne. To jedne z najtrudniejszych do upolowania komponentów Campa MTB, więc wartość kolekcjonerska tym większa.
Warto dodać, że jest to produkt firmy LOOK dla Campagnolo. LOOK robił pedały doskonałej jakości, na początku lat 90-tych miałem najtańszy model szosowy LOOKa i bardzo dobrze je wspominam.
Ciekawą rzeczą, jest to że te pedały były tylko w katalogu 1992 w dodatku ukryte na końcu katalogu jako opcja.
Być może była to nieśmiała próba odpowiedzi na wprowadzone bodaj w 1991 SPD Shimano.
Nieśmiałość musiała pewnie wynikać ze świadomości, że system LOOK nie ma racji bytu w terenie. To że bloki były wielkie, plastikowe (czy te też Marcinie?) a więc miękkie, nie dające się schować w podeszwie buta, dyskwalifikowało ten system w MTB (co innego na szosie, gdzie sprawdzały się świetnie)
Daje do myślenia też to ,że te pedały umieszczone zostały w najniższej w 1992 roku grupie Centaur.
Mogło by to sugerować, że Campagnolo pracowało nad swoim własnym systemem pedałów dla wyższych grup, które jednak nigdy nie ujrzały światła dziennego, gdyż niewiele później musiała zapaść decyzja o wyjściu z rynku MTB.

#159
to prawda - pedały wyglądają niczym pierwsze podrygi pierwszych górskich grup Shimano czyli jak szosowe komponenty trochę na siłe przekute na terenowe
Z funkcjonalnością pewnie kiepsko tu było i popularnosci nie zdobyły (na swój czas mogły być nawet określone jako porażka producenta), ale dziś są perełkami dla kolekcjonerów
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#160
skolioza pisze:Z funkcjonalnością pewnie kiepsko tu było i popularnosci nie zdobyły (na swój czas mogły być nawet określone jako porażka producenta),
trudno sie z tym nie zgodzic ;-) chociaz pamietam bardzo dobrze jak wielu zaczynalo wlasnie od przyslowiowych Look´ow przygode z mtb
nawet" opteksiaka" sie to zdarzalo.....mysle ze te Campagnolo stworzone byly do przelajow a do mtb wcisneli to na sile....zbyt pozno bo shimanowskie SPD na dobre zajely pozycje lidera(zreszta nie moglo byc inaczej)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#161
marcin74 pisze:[ juz niedlugo bede sie rozgladal za dolnym ciagiem 28.6 8-)
Dam Ci znać jak coś znajdę

A tu zdjęcie zagadka. Pytanie: co jest nie tak? :-D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-01-09, 17:57 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#163
Zgadza się :-)
New product 1992 zdecydowanie nie pasuje do pudełka Euclid.
Dlaczego? Euclid nie dość, że w 1992 nie był nowym produktem to wręcz... wcale go nie było.
Euclid był w katalogach w latach 1989-1991, a w 1992 roku zastąpiła go grupa Record O.R.

Co zaś do samych sterów to rozmiar 1 1/4" pojawił się w katalogu 9/1990 i o ile mi wiadomo konstrukcja bez żadnych zmian trafiła do grupy Record O.R. w 1992 roku. Stery posiadały ciekawe rozwiązanie, mianowicie te czarne obwódki to są uszczelki, po zdjęciu których na obwodzie misek znadują się 4 nawiercone niewielkie otwory umożliwiające smarowanie sterów bez potrzeby ich rozkręcania.
Obrazek


Według informacji dostępnej tu: http://www.bikepro.com/products/headsets/campy_hst.html
włosi "mieli pod ręką i chcieli wykorzystać" zapas pudełek z logo Euclid więc dokleili tylko naklejkę "new product 1992".
A że sie to kupy nie trzymało kto by się tam przejmował... W myśl zasady: nie liczy się wygląd, liczy się wnętrze ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-01-09, 18:01 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#165
dodac trzeba ze stery przedstawione przez Gerwazego oficjalnie w katalogu pojawiaja sie w 1994 :?: wczesniejsze mialy czterokatna kontre :?:

moje tez wcisneli w pudelko Euclida :oops:

Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#167
skolioza pisze:system smarowania tożsamy jak w piastach 730/2 ;-)
Zgadza się ;-) Zasada podobna. Dodam, że w piastach Euclid i Record O.R. też była mozliwość smarowania przez otwór, przy czym w odróżnieniu od XT tam otwory były na środku piasty, pod stalowymi obracanymi pierścieniami. Wyglądało to bardzo gustownie:
Obrazek

marcin74 pisze:dodac trzeba ze stery przedstawione przez Gerwazego oficjalnie w katalogu pojawiaja sie w 1994 :?: wczesniejsze mialy czterokatna kontre :?:]
A nie było czasem tak, że "kątność" nakrętki zależała od średnicy sterów? Wydaje mi się, że 4-kątne były w sterach 1", a 8-kątne w 1 1/8" i 1 1/4"
Jeśli się przyjrzeć to w katalogach 92-93 wyglądają na 1-calowe a w 94 na 1 1/8
Ostatnio zmieniony 2016-01-09, 18:05 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#168
Gerwazy pisze: Być może była to nieśmiała próba odpowiedzi na wprowadzone bodaj w 1991 SPD Shimano.
Nieśmiałość musiała pewnie wynikać ze świadomości, że system LOOK nie ma racji bytu w terenie. To że bloki były wielkie, plastikowe (czy te też Marcinie?) a więc miękkie, nie dające się schować w podeszwie buta, dyskwalifikowało ten system w MTB (co innego na szosie, gdzie sprawdzały się świetnie)
.
w przypadku blokow cos tam kombinowali ;-)

Obrazek




sa naprawde kompaktowe w porownaniu do standardowych :idea:

znalazlem fajne buciki do kompletu ale niestety rozmiar 40 :cry:

Obrazek


http://www.ebay.com/itm/NOS-Diamant-CYC ... 2c70051313

co sie tyczy sterow .....masz racje ich "katnosc" zalezy od rozmiaru :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#169
Bloki widać odchudzili, i zrobili na 2 zamiast 3 śruby. Czyli że chyba do zwykłych butów szosowych Looka wogóle nie podejdą.
Znalazłem na ebaju buty LOOK MTB które wyglądają jakby pod takie bloki były (rozmiar niestety też 40)

Obrazek

#170
Gerwazy pisze:Znalazłem na ebaju buty LOOK MTB które wyglądają jakby pod takie bloki były
chce je miec !!!!!!! OCZYWISCIE NOWIZNY 42 :roll:
OD DZISIAJ SZUKAM ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#171
znalazlem 42 ;-) ...fart fart fart

Obrazek


przymiarka dopiero za miesiac :-| ,a jutro wyjazd w strone Polski :-D
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#172
O, to długo nie musiałeś szukać :shock: :-) Trza było wysyłkę do Polski wziąć, nie musiałbyś miesiąc czekać....
Zastanawiam się tylko... czyżbyś zamierzał jednak na Ferremi jeździć ? ;-) Pedały można przykręcić żeby sobie były, ale buty? Coś tu jest nie tak :-P
No i szerokości w drodze do Ziemii Ojczystej :-)

A mnie udało się niedawno nabyć w drodze licytacji za równowartość 3 $ Katalog Campagnolo 1/91 którego poszukiwałem od dawna, bo jedyny dostępny skan jaki można znaleźć jest słabej jakości. Jak się okazało jakość skanu krążącego w sieci niestety jest m.in. wynikiem bardzo mizernej jakości wydania katalogu, niemniej udało mi się go zeskanować przyzwoicie i można go sobie pobrać tu:
Katalog Campagnolo 1/91
Chcąc oglądać w pełnej rozdzielczości trzeba kliknąć czarną strzałkę w lewy górnym rogu i zapisać na dysk, bo na stronie otwiera się w trybie podglądu który jest mocno skompresowany

#173
Dla zainteresowanych dodałem skany katalogów Euclid i Centaur 4/89 w rozdzielczości 600 dpi - mają ok 20MB każdy.
Te katalogi (zwłaszcza Euclid) to najlepiej pod względem jakości wydane katalogi Campy jakie miałem w rękach.
Za to katalog 1/91 ( i prawdopodobnie 6/90 i 9/90) wręcz przeciwnie - najsłabszy z tych które widziałem, różnica między nim a Euclidem jak między Trybuną Ludu a National Geografic ;-)

Campagnolo Centaur 4/89
Campagnolo Euclid 4/89
Jak poprzednio najlepiej zapisać na dysk

#174
moze malo w temacie bo piasta pochodzi z szosowej grupy ATHENA
ale....to byla jedyna szansa zeby cos zrobic z obrecza ATEK na 28 szprych ;-)

Obrazek


:idea: przy okazji zdradzam plany na przyszlosc ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#175
i jeszcze wspomniany wczesniej duet pedaly Campy + dedykowane do nich buty LOOK

okazuje sie ze z funkcjonalnoscia nie bylo najgorzej ;-) szosowy blok odchudzili na tyle ze calkowicie sie schowal w podeszwie buta :-?...... wiem wiem ....na walke z SPD to bylo i tak za malo :->
Obrazek


duzo gorsza wiadomosc to taka ,ze buty mimo ze nowe nie przetrwaly proby czasu :-/

Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#177
skolioza pisze::-( ja bym nawet podeszwy pod blok nie wycinał
nic nie wycinalem :-| wszystko w orginale !!!
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#179
Askaniusz92 pisze:Czyżby aż tak mocno odczuły upływ czasu ? :-|
po wyjeciu z pudelka doslownie rozpadly sie w dloniach :cry:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#180
Szkoda, tym bardziej że tanie nie były te butki zdaje się. Może spróbuj zareklamować. Wiem że mają 20 lat, mimo wszystko chyba nie powinny się rozlecieć od razu :roll:

Plany na przyszłość... intrygujące. Czekam na więcej. Ciekawe jaki osprzęt? Starszy niż 92?
A czy piasta Athena 92 różni się czymś od Centaur 92? Zastanawiałem się nad tym ostatnio...
Piasty starsze niż 92 różniły się zaciskami (czarne klamki w O.R.), ale w 92 już wszystkie miąły takie same - srebrne, po czym więc rozpoznać różnicę?
cron