Rowerek dla dziewczynki

#1
Panowie.. w sumie klikam po googlu i .. przypomniałem sobie, że tu mogę zapytać..
Jaki rowerek wybrać dla dziewczynki 6lat, aż wstyd się przyznać, że moja córka nie umie jeździć na rowerze :(
Chcę to zmienić, chcę kupić coś idealnie wymierzonego. Macie jakieś doświadczenie?
Piszę tu, bo kategoria dobór sprzętu to przesada :)

Oczywiście jak podrośnie to mam już dla niej przygotowany projekt: jasnoniebieski Stumpjumper 16', RS Mag21, okolice XT737 :)
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Rowerek dla dziewczynki

#2
tanio nie będzie. lekki musi być. Wszystko co w sklepach to tłuki gurale, 15 kg, groza.
najlepiej zrób sam - singlespeed na kołaxh 20 cali, na zwykłej dziecięcej ramie, najlepiej dość starej. Ważne, by miała niski przekrok, wywal wszystko barachło, przerzutki i inne bzdety, mnie udało się zejść do 8 kg na zwykłej stalowej ramie, ale kluczem były opony - lekkie maxisy do bmx. Rama to zwykły stalowy tłuk był, ale że mała, to nie dali rady jej dowalić tak, by miała 5 kg. http://rpk.ehost.pl/wp/turbo/
Jak dziewczynka jest wysoka, to już 24 cale. Gary Fisher robił takie fajne rowery, z super korbą z dwoma otworami na pedały - rowerek rósł razem z dzieckiem. Też trza odchudzić, bo, wiadomo, 3 stalowe blaty musowo z przodu i stalowa sztyca + kiera (pozamykałbym do więzienia bydlaków, za to co robią naszym dzieciom), ale też po odchudzeniu bystry rowerek wychodzi: http://rpk.ehost.pl/wp/kachower-kachy/
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

Re: Rowerek dla dziewczynki

#3
No kurde dzięki za wskazówki, w ten sposób nie pomyślałem, żeby budować na jakiejś byle ramce. Muszę dawce poszukac, a moze jakies alu się znajdzie malutkie?
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Rowerek dla dziewczynki

#4
Fajny rowerek, sam obecnie zabrałem się za przerabianie roweru syna Merida na kołach 24”. Rama Alu a rower i tak waży ponad 13 kg. Pierwsza zmiana to pozbycie się tego pseudo amortyzatora, no i uproszczenie napędu do 1x7. Właśnie szukam fajnej korby Alu z jednym blatem i niestety jest ciężko z wyborem. Jaką korbę ty zastosowałeś? Znalazłeś coś w rozmiarze 152 mm?

Re: Rowerek dla dziewczynki

#5
tam to żem se sprowadził nawet chyba od Niemca, bo w PL nie było, takie korby SR na 152 mm. junior coś tam. Oczywiście, miały naspawany stalowy set trzech zębatek, ale - uważaj - dało się to odkręcić, i w korbie zostawał pająk na 4 śruby z standardowym rozstawem mtb. Czas mija, dzieci rosną, i teraz dla najmłodszego poczyniłem kone jake 2-4, i tam dałem to: https://allegro.pl/oferta/korba-speedwh ... 0109702987 I powiem krótko, korba jest wypas, pełne alu, blaty standard 110 (szosowy kompakt), pod suport 110 mm, także jak gdzieś to jeszcze jest - brać!
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

Re: Rowerek dla dziewczynki

#6
Właśnie, najważniejsze, żeby był lekki, szczególnie jeśli to rower do nauki, żeby się dziewczyna nie zniechęciła ;) To już połowa sukcesu, a jak już się nauczy, to i dłuższe trasy będzie w stanie na nim przejechać niż na takim "marketowym" rowerze. Ale rzeczywiście, niestetyt te lekkie rowery to koszt zazwyczaj ponad 1000 zł :/ jedyny plus to, ze ich ceny nie spadają i te wszystkie woomy i frogi itp. można odsprzedać używany prawie po cenie zakupu :)

Re: Rowerek dla dziewczynki

#7
Pytanie jeszcze ile młoda ma lat. Ja swoim córkom jak tak miały po 5-6 lat kupiłem rower z Krossa. Na chwilę obecną będę je sprzedawać tylko musimy je wyczyścić z żoną i komuś damy. Na chwilę obecną szukaliśmy rowerków dla córek, które dzisiaj mają po 8 i 10 lat. Doradzono mi na jednym forum by zakupić rower używany.
cron