KLEIN

#1
Panowie.. a ma ktoś z was może prawdziwego Kleina? Pierdolca za przeproszeniem dostaję, jak wrzucę w google'a temat: Klein Adroit :)
Ponoć prawie nie do zdobycia w dobrym stanie.. mam nawet osobny folder w katalogu z rowerami z grafikami Adroitów i lepszych Attitudów z początku lat 90 tych.
W sumie z tych wszystkich ulep, to bym to pogonił i tylko takiego wrzucił na ścianę..

http://nieoceniam.pl/rowery/klein-adroi ... -marzenie/
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#5
To nie są rowery, to dzieła sztuki :) Miałem nową ramę NOS'a Attitude'a ale z 2004 roku, sprzedałem niedawno, w sumie nieco drożej niż kupiłem, przeleżała parę lat, wymacana od czasu do czasu, nie doczekała się złożenia, bo to nie ten Klein, którego bym chciał. Poszła za 1750 jakoś.


Obrazek



Obrazek
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#11
DługiDżon pisze:
2020-04-10, 21:56
Faktycznie ładne rowery ;)
Ciekawy minimalizm określenia dzieł w wypowiedzi :) ;p
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#13
no lepiej.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#15
no ja swoją wyszkoliłem, że nie pyta o rowery :)
zdrówka życzę, wiem że offtop, ale w dobie tego dziadostwa z chin ludowych, wszystkim na święta.
Ja się odkaziłem właśnie wewnętrznie i idę spać.
AAAA to w sumie nie offtop, montowałem dziś vbreaki srama 9.0 do mojego Pulse'a :)
Niedługo go uruchomię to wkleję fotki.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#17
trochę gość pojechał w artykule. Większe przekroje rur itp to to nie jest sedno konstrukcji. Na każdej ramie Kleina jest naklejka z numerami patentów które są zastosowane przy produkcji i wykonaniu tych ram. Jest ich kilkanaście. Patentem były chronione przekroje, np sposób przejść z rurki na kwadrat itp. Jest tego dużo, sam nie wiem czego do końca dotyczyły. Te ramy to arcydzieło. To nie zwykłe rurki ugięte i pospawane. No i ta legendarna sztywność, to nie mit, te ramy faktycznie są jak zbrojony beton.
Też mam coś w zanadrzu w moich zbiorach :)

Re: KLEIN

#18
Pochwalcie się jakimiś zdjęciami, ja dziś skończyłem projekcik Pulse'a:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#19
Miało być lekko, w miarę tego co mam w garażu, mniej więcej na ile się da (z tego co miałem) koniec lat 90'tych i trochę po 2000... wg wagi takiej byle jakiej dla wędkarzy ok 9.44kg.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#21
Trochę dużo miszmaszu. Tak jak skolioza powiedział do tego amorka kanty bo razi.
Do klein nie pasuje Sram, sachs
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

Re: KLEIN

#23
Dzięki za info i rady. No miałem wrzucić tam klamki Ritcheya i canti Marina - już przymiarkę robiłem, ale to początek lat 90tych i czekają te części na taki projekt. Fd- jak pisałem, co miałem pod ręką, zwłaszcza, że teraz doszła rd-m950 na tył, bo wkręciło mi plasmę w szprychy po jeździe testowej - 50metrów! Szczęście chociaż takie, że to badziew z plastiku i nie poaharatało mi delikatnych szprych crossmaxów.. no i coś była mowa o piastach, no to crossmaxy, więc tego się nie rusza :)
Poza tym - jak pisałem, co miałem pod ręką i waga.. canti marina vs vki 9.0 to różnica ok 100gr na korzyść 9.0. Zwłaszcza, że ramka z 98r, więc jak w miarę epokowo, to już vki mi się wydaje.
Ostatnio zmieniony 2020-04-21, 22:38 przez kor, łącznie zmieniany 1 raz.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#24
Retro Marek pisze:
2020-04-21, 21:06
Fajnie Ci ten Klein wyszedł, aż mi się przypomniało jak swojego Pulse'a miałem. Mój był nadszarpnięty zębem czasu, ale twój prezentuje się konkursowo.

No niestety, jak mój tak i Twój to już nie te Kleiny co chwilę wcześniej. Jak ja bym chciał mieć Adroita ehhhh
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#25
A jak już się rozgadałem to napiszę jeszcze, że:
- sztyca Nuke Proofa i siodło Sunline'a są najświeższe, sztycę kupiłem kilka lat temu na chainreactiion do aktualnego wtedy roweru fr/dh, akurat nie musiałem przycinać to została długa :) a nie miałem innej pod ten rozmiar teraz..
- ciekawostka - zaciski tytanowe, cholera zapomniałem marki, kupiłem za grosze przy okazji jakiegoś zamówienia w bikestacji na ich outlecie - za 30zł! - 41 gr! crossmaxowe poleciały do pudełka..
- plasma była - bo leciutka - 195gr, no ale się stało i dupa.. nie wiem czy zapomniałem dokręcić śrubkę od położenia górnego wózka, czy zauważyłem pin z ogniwa łańcucha wypchnięty.. coś tak czy siak ją wciągnęło :(
- Indy to wiadomo - wagowa rewelacja i zawsze mi się podobał,
- oponki Maxxis Medusa 1.5, kupiłem kiedyś nówki, lekkie cholernie,
- korba Race Face i suport pod isis chyba od VP..
- pancerze znalazłem w zapasach akurat czerwone :)
- kaseta była pod ręką akurat slx'a 11-28 - 231gr..
Ostatnio zmieniony 2020-04-21, 22:46 przez kor, łącznie zmieniany 1 raz.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#26
..albo "chociaż" takiego mieć :(

Obrazek
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#28
Update, niewielki, bo tylko rd-m950..

Obrazek
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: KLEIN

#29
A ja myślałem że Klein uparcie i do końca robił dolne ciągi. Ładny taki czerwony, ale Indy do takiej ramy? Przecież to budgetfork, nicnietłumiący i wiotki, no i taki filigranowy'cienki do takich przekrojów rur nie pasuje i trochę tu razi moim zdaniem. Ja rozumiem waga niska, ale mimo wszystko tu by jednak SLka pasowała idealnie. No i jak zawsze skinwalle ;-).
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: KLEIN

#30
mentos pisze:
2020-04-27, 09:08
...tu by jednak SLka pasowała idealnie. No i jak zawsze skinwalle ;-).
No wiem, ale zasada była taka, że na ile to możliwe to z tego co pod ręką w garażu było ;) Sl'ka w moim Treku siedzi, drugiej nie mam :/
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.