Drętwienie dłoni i stóp po przejechaniu pewnego dystansu.

#1
Witajcie. Dziś po przejechaniu około 10 kilometrów zaczęły mi drętwieć dłonie a szczególnie kciuki i palce wskazujące. Żeby tego było mało to stopy też. Zatrzymałem się , podwyższyłem siodełko i pomogla na kilka kilometrów. Kiedyś miałem taki przypadek że mi drętwiały dłonie i stopy , ale wymienilem na oryginalne siodełko jakie było w rowerze ktore zdjął mój braszka. Było wąskie i stwierdził że nie wygodnie się na nim jeździ. Wychodzi na to że to nie wina siodła tylko czegoś innego. Macie jakieś pomysły od czego tak się dzieje ?

#4
stopy - ciasne buty, zmień buty na luźniejsze lub sznuruj/dopinaj je luźniej

dłonie - pozycja (kąt pochylenia i wysokość/odległość kierownicy)
kierownica na wysokości siodła lub niżej ?
klamkomanetki nie masz za bardzo w dół lub w poziomie ?
nie masz za szerokiej kierownicy do szerokości w barach ?

Obrazek


uda, kolana - wysokość i przesunięcie siodła względem korby

Obrazek


znajdzies wiele stron o ustawieniu siodła i kierownicy
np. http://sklepbicykl.pl/sites/bike-fittin ... -roweru,17
http://akademiatriathlonu.pl/poradnik-d ... werze-diy/

zacznij od ustawienia siodła - wysokość do zmierzonej długości nogi i potem przód/tył do pionu rzepka/oś przy korbie w poziomie
http://narower.com/jak-ustawic-siodelko ... w-rowerze/

dopiero potem długość i wysokość mostka
czy w ustawionej pozycji siodła jeśli spojrzysz w dół mocowanie kierownicy w mostku pokrywa się z piastą przedniego koła - jest nad nią?
kąt pochylenia tułowia 45°, łokcie ugięte do 15° i wtedy kąt tułów/ramiona ok 90°

Obrazek


wychodzi z tego ok. 45° od pionu do przedramion na kierownicy (nadgarstek) i do tego ustawia się klamkomanetki
http://narower.com/jak-ustawic-klamkomanetki-w-rowerze/
Obrazek
Obrazek


tyle teoria o pozycji na rowerze
może wydawać się "wygodna" na przejażdzkę, a przy dłuższej jeździe coś zaczyna się odzywać i dokucza - wina pozycji, gdzie dana część ciała jest nadmiernie obciążona
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#5
Cezary Czapski, kierownice mam niżej jak siodełko , klamko-manetki mam chyba ok , co do kierownicy to jest wąska . Daaawno temu jak klucze imbusowe były rarytasem , nie miałem czym odkręcić rogów , wpadłem na genialny pomysł odcięcia ich brzeszczotem hahah. Może będę miał wolny weekend to spróbuje pokombinować z tymi ustawieniami.

#6
sobek4 pisze:Cezary Czapski, kierownice mam niżej jak siodełko , klamko-manetki mam chyba ok , co do kierownicy to jest wąska . Daaawno temu jak klucze imbusowe były rarytasem , nie miałem czym odkręcić rogów , wpadłem na genialny pomysł odcięcia ich brzeszczotem hahah. Może będę miał wolny weekend to spróbuje pokombinować z tymi ustawieniami.
Mostek w górę , wywal tą kierownicę i kup jakąś szerszą z dobrym gięciem.
Ja też miałem zarąbisty problem do tego stopnia że po 2 minutach jazdy miałem całą dłoń odrętwiałą!
Cały czas musiałem przekładać dłonie bo france drętwiały naprzemiennie.
Obecnie przy moich rowerach enduro które są krótkie i mają komfortową pozycję ten problem znacznie ustąpił.
To wszystko jest prawdopodobnie spowodowane obciążeniem na kręgosłup ... ja już myślałem nawet o operacji na cieśnię nadgarstka albo zabiegi z kręgosłupem.

#7
Moim zdaniem jak mało jeździsz organizm musi się przyzwyczaic. U mnie tak było.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#8
Mało nie jeżdżę , może nie robię dużo kilometrów jednorazowo ale około 20 dziennie zrobię. Jeżdżę wszędzie gdzie się da rowerem więc przez cały dzień trochę się uzbiera , ale po przejechaniu ciągiem 10 klocków zaczęło się odrętwienie.

#9
Dretwienie stop to u mnie tez byly za waskie buty. Jesli chodzi o dlonie to bylo zbyt mocne trzymanie kiery :-) Nie mowie ze jestes spiety, ale moze sprawdz ten trop i postaraj sie troche rozluznic podczas jazdy?

#10
Dziś opuściłem trochę siodełko i trochę pomogło, mam wolny weekend więc coś pokombinuję. Planuje podnieść trochę kierownice bo na moje oko jest za nisko.

#11
Po prostu STAROŚĆ NIE RADOŚĆ :-|
Kedyś bez przerwy jeździłem na wąskiej kierownicy z wyciągniętą pozycją.
Rogi były obowiązkowe.
Dzisiaj nie był bym w stanie przejechać na takim rowerze 100 km bo by mi ręce odpadły.
Wieloletnie jeżdżenie w mało komfortowej pozycji powoduje że kręgosłup obrywa i to mocno.
Zastanów się może nad zmianą roweru na jakiś inny z komfortową pozycją.
Nie każdy rower da się dostosować na tyle żeby pozycja była wygodna.

#12
u mnie podobnie jak u reszty tylko że na jaki rower bym nie wsiadł to mi prawa ręka drętwieje fakt mam problem z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym ale myślałem że to problem na jednym rowerze a tak nie jest ... :-/
z początku myślałem że moje rękawiczki z długimi palcami są powodem siedziały dość ciasno na dłoni ale nawet jak zmieniłem na takie bez palców problem nie zniknął

#13
Miałem ten problem tylko w jednym rowerze - w szosie; i to jedynie w dolnym chwycie; okazało się, że tyłek mi delikatnie zjeżdżał z siodła i po prostu na dłoniach ciążyło zbyt wielkie obciążenie.
cron