Retro części w nowej odsłonie - pomoc

#1
Jakiś czas temu podano informację, że jedna z uznanych retro - marek wraca do gry z częściami nawiązującymi do dawnych lat, ale w nowej odsłonie. O ile dobrze pamiętam, w jej skład wchodzi korba, piasty (na 100%), chyba manetki i nie wiem czy coś jeszcze. Całość jest zdaje się srebrna, piasta tylna ma czerwony bębenek i wygląda na robioną przez Novatec.

Gdzieś mi się kołacze, że chodzi o grupę Suntour XC Pro ale chyba nie w tym kościele dzwonią. Wydaje mi się, że chodzi o części produkowane niegdyś w Japonii. Generalnie news był dość znany, publikowały go różne portale. Szukam od kilku dni i po prostu dziura w głowie. Trochę to chaotyczne ale może ktoś pomoże?
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#5
Dzięki, znalezienie piasty było już niewielkim problemem w odróżnieniu od wcześniejszej zaćmy ;-)
Szkoda, że długość osi nie wynosi 135 mm, konwersja byłaby raczej nieopłacalna.

Generalnie chodziło mi o srebrną retro piastę na tył, lub coś zbliżonego. Na szczęście znalazłem na ebay nową Ultegrę 6400, teraz pozostaje mi tylko przerobić ją na dłuższą oś i zmienić bębenek.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#6
Sprawa piasty rozwiązała się, udało mi się kupić na ebay nowiutką 600 Ultegra. Pomimo ćwierć wieku na karku (!) wciąż pachnie fabryką i obraca się naprawdę bardzo płynnie. Będę musiał teraz przerobić ją pod oś 135 mm (146 dokładniej ;-) ) i 9 biegowy bębenek. Oczywiście nie żyłbym w Polsce gdyby wszystko poszło jak należy, bo przysłano mi niekompatybilny bębenek - inny wielowypust.

Będę musiał pokombinować i sprawdzić, czy nakrętki pomiędzy nimi są wymienne i jak u licha rozkręcić bębenek nie mający oparcia w korpusie piasty, aby go broń boże nie zarysować ;-) Do kompletu manetki (a właściwie manetka) Dura-Ace wespół z thumbem Paul i nowa Ultegra RD-6500. Szkoda, że nie było więcej czasu na szukanie i nieco ograniczony budżet, bo zrobiłbym całość na DA 7700 i nowym XTR M900.

Generalnie zapowiada się ciekawy projekt ;-)

Obrazek
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#9
Oś dłuższa już jest, widoczna na zdjęciu :-) Największy problem z bębenkiem, nie uśmiecha mi się kupować nowego. Trzeba będzie powalczyć z tym, co jest.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl