Barwy sportowe MTB z poczatku lat 90tych

#1
Zakładam temat bo nie znalazlem nic podobnego , a szukam inspiracji do malowania ramy , moze ktos pomoze jakimis zdjeciami. Glownie chodzi mi o kolorystyke i naklejki firm , grafike itp. Pytanie czy do rowerow startujacych w zawodach byly jakies specjalne barwy? Marka obojetna.
Moja wiedza w temacie jest niestety 0 , tak ze nawet jakies linki ,gdzie tego szukac sie przydadza :) , z gory dzieki.

Cos agresywnego jak to na przykladzie yeti:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#2
No te barwy Yeti są akurat zarezerwowane dla tej firmy i tu pasują idealnie. To jak czerwień dla Ferrari. Po prostu klasyka.

Ogólnie same ramy z tamtych lat były dość jednolite. Dominowała jedna barwa. Rury ram, zwykle stalowe były cienkie, więc nie pasowały tam jakieś dodtkowe elementy tak jak się to współcześnie robi. Ewentualnie bawili się w jakieś nakrapianie, zebry i inne dzwne kwiatki (coś w stylu Kuwahary i GT z początku lat '90). Sporo było też kolorów metalicznych, a jak do głosu doszło aluminium to już nudny proszek w banalnych odcieniach. Zauważ że współczesne rowery, nawet takie z marketu za 1000zł mają nierzadko 3 kolory na ramie. A firmy-podwykonawcy robia też pod kolor sodełka, obręcze, amortyzatory. Praktycznie całą resztę bez osprzętu. Wtedy szaleństwo było jedynie na ramach, a rurki i osprzt to tak jak fabryka wypuściła - raczej srebro i czerń.
No i ostatnia sprawa - spośród jednej marki od razu było widać topowy model, bo wyróżniał się dość odważną kolorystyką (no chyba że tytan). Natomiast niższe modele, były zdecydowanie bez polotu. Aktualnie nawet podstawowe modele mają tak wścekłe kolory, że laik nie odróżni czy rower kosztuje 1000zł czy 30k zł.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#3
ok , czyli nie bylo jakis specjalnych oklejen czy malowania dla rowerow do zawodow ktore nie stosowano w rowerach jakie mozna bylo normalnie dostac w sklepie? Nazwy loga sponsorow czy czesci zastosowanych w rowerze? Sory za moze glupie pytania , ale chce cos w tym stylu zrobic i nie wiem czy to nie bedzie epokowo odbiegac od roweru.

#6
jakoś nie do końca mi się chce wierzyć że wszystkie ramy dla drużyn występowały w katalogach z możliwością kupna przez każdego , myślę że są jakieś rodzynki które występowały i były zarezerwowane tylko dla team-ów

#8
dzidziusbmw pisze:dokladnie chodzilo wlasnie o cos na wzor motorsportu :)
a moze jedno i drugie :?: ;-)

Martini Racing wspolny mianownik swiatow motoryzacji i mtb
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#9
Wlasnie nie moglem nic znalesc z poczatku lat 90tych, pod koniec juz widzialem wlasnie wiecej sprzetow jak ten scott co wkleiles. Wtedy chyba tez weszla era amortyzatorow juz na dobre...

Dobry pomysl z tym martini bo widze ze maja wlasnie sportowe barwy , tylko ja musze zrobic cos pod moje auto, a zmienia sie teraz wlasnie w kierunku motorsportu :) ,prawie cala kasa jaka mialem na klatke poszla na rower :P
Ostatnio zmieniony 2016-12-19, 14:52 przez dzidziusbmw, łącznie zmieniany 4 razy.

#10
bilstein i eibach nie gryza sie ;-) czy to jakos polaczyles :?:

piekne masz to Autko :!: :!: :!:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
dzidziusbmw pisze:wychodzilo na sprezynach eibach i amortyzatorach bilstein
ciekawy zabieg ....chcieli wiecej wyciagnac od "sponsorow" czy faktycznie ani jeden ani drugi producent nie byl w stanie zaoferowac odpowiedniego zestawu ???
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#14
sie czlowiek cale zycie uczy ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#16
Dosc fajnie bylo to zrobione na karbonowym Giancie MCM Team, zdaje sie z roku 2000 juz, ale moge sie mylic, jesli tak to poprawcie mnie. Tam na gornej rurze byla cala litania producentow osprzetu, moim zdaniem wygladalo to super.

Zerknij, zawsze to jakas inspiracja :)

#17
co oznacza ten temat ? bo nie rozumiem barwy sportowe ? wytlumacz temat bo czytam te wypocinki ale nie rozumiem o co chodzi autorowi .

Barwy pod koniec lat 80 tych zazwyczaj były wściekle jaskrawe , zółte i zielone oczojebne

w latach 90 tych barwy już sie tonowały w mniej rzucajace sie kolory , użaleznione od sponsorów klubów .
www.velotech.pl

#20
napisalem w pierwszym poscie , barwy i naklejki sponsorow! Czytamy uwaznie :)

Barwy czyli chodzilo mi ogolnie (zeby wlasnie sie nikt nie czepial ze chodzi o naklejki , czy malowanie) , jedne rowery pewnie mialy specjalne malowanie , a inne byly oklejone naklejkami.