Mocny klej do twardego plastiku

#1
Temat nietypowy z pozoru, ale zaraz okaże się typowym aż za bardzo :cry:
potrzebuję mocnego kleju który sklei twardy plastik na relatywnie niewielkiej powierzchni (duże siły nie występują)

Pękła mi dziś dźwigienka do zrzucania na małą koronkę w przedniej manetce M950 i chcę ją naprawić

Ma ktoś z Was jakieś doświedczenia? coś może poecić żeby nie babrać byle czym?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
Ja polecam Cosmofen.Też cyjanoakrylowy jak Kropelki czy inne Super Glue ale niemiecki i bardzo wysokiej jakości.
No tyle że nie jest tani i chyba nie ma go w takich małych pojemnościach jak te popularne.
W marketach budowlanych są jeszcze kleje Uhu i kilku innych form specjalizujących się w klejach.
Chyba Kropelka załatwi problem w tani sposób.
Lodzermensch

#4
Najlepiej dowiedz się co to za tworzywo - ABS, PP czy coś innego. Później albo szukać kleju dedykowanego do tworzywa, albo spawanie które jest najlepszą opcją.
A jak ma być byl ejak to ja kiedyś skleilem ślizg w amorze klejem dwuskładnikowym do metalu - wytrzymało chyba z miesiąc:)

A kropelka najlepiej skleja palce;)

#6
Problem jest taki, że... Nie wszystkie tworzywa sztuczne są podatne na klejenie :)
Prawdopodobnie dźwigienka jest zrobiona z kompozytu termoplastu z włóknami szklanymi (Wytrzymałość na rozciąganie sporo powyżej 100MPa), same termoplasty jakieś super mocne nie są. Najlepsze kleje mają wytrzymałość na ścinanie ~35 MPa, więc przy małej powierzchni klejenia nawet najlepszym klejem sklejona dźwigienka będzie dużo słabsza. Jeśli już (i o ile klej chwyci) najlepiej byłoby zwiększyć znacznie powierzchnię działania kleju. Podpowiedzi są w tym wykładzie, strona 13 :)

http://wiwo.cba.pl/download/tszt_2/TSZ_MBM_w4.pdf
Ostatnio zmieniony 2015-01-22, 16:08 przez elziomallo, łącznie zmieniany 1 raz.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#8
Najlepiej byłoby zawinąć go gazą z włókna szklanego nasączonego żywicą epoksydową :D Widziałem gdzieś takie "plastry" gotowe, którymi można mega dużo rzeczy naprawić, złamane wiosło, kijek narciarski itp ;D
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#11
Ja myślę, że żaden klej tu nie da rady. Moje doświadczenia z klejami są takie, że bez dużej powierzchni styku nic nie zadziała. Ani cyjan, ani epoxy.

Za to za 150zł mogę sprzedać klamkomanetki m951 :)
Sprawne, bez klapek na linkę :)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#13
czasami jest tak, że po ułamaniu ten metalowy element można jeszcze wsunąć w ułamany element. Wtedy zwiększa się powierzchnia styku i jakiś klej powinien dać radę. Ale jak się ułamało z tym metalem - to już na prawdę ciężka sprawa. Tam niby siły wielkiej nie ma - ale czasem trzeba szybko zrzucić i mocniej nacisnąć. Ja obstawiam oberwanie podczas pierwszej jazdy :(

Mam też w domu manetki XT740 totalne trupy - może z nich dźwigienka by pasowała?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .