#841
Napędzany ślimakiem czy elementem mocowanym na szprysze? Zawsze po kilkunastu km ten element mi się przekręcał, nie pomagało silne dokręcanie ani szlifowanie szprychy na płasko.

#843
Na początku lat 90-tych jak ruscy przyjeżdżali do nas handlować masowo na bazary takie liczniki były u nich do kupienia na parę groszy.
Ten licznik jest przeznaczony tylko do jednej wielkości kół - gdzieś z boku powinien z boku mieć wybity rozmiar koła.
A pierwszy raz takie urządzenie widziałem jeszcze w latach 80-tych, jak jadąc na Orkanie do Nowego Sącza spotkałem czeszkę która była u nas na obozie kolarskim. Miała chyba Favorita z takim licznikiem - wtedy wydawało mi się że to iście kosmiczna technologia :-)

#845
Ostatnio grzebiąc przy starych cr-mo damkach dwururkach natrafiłem na takie ciekawostki:

Obrazek
Obrazek


Nie wiedziałem że Shimano robiło suporty z miskami a'la FAG/Thun itp. Jak widać model niski UN10, ale techmnicznie super. Dużo lepszy od późniejszych BB-LP20/25. Kręci się ślicznie jak UN50/70.

Druga sprawa to dynamo rolkowe mcowane pod mufą suportową. W komplecie z oryginalną manetką. Wszystko firmy Union. Manetkę mocujemy w dowolnym miejscu - najlepiej na rurze podsiodłowej. Ciekawy patent. Chodzi elegancko, oczywiście działa (daje prąd). Jak mi się trafi odpowiedni rower to to zamontuje.

Obrazek
Obrazek
https://www.facebook.com/evobikesycow

#849
sztopi17 pisze:Kupilem przed chwilka Ukrainę na zlomie za paczkę fajek. Ma bardzo ciekawy licznik na przedniej piaście (jak na foto) Ktoś z forum miał z tym do czynienia ?
Ja miałem we wczesnych latach 90-tych. Zamontowany był do Wigry 3. Budowa była podobna niby trybik napędzał licznik, a z koła - szprychy z zamocowanego elementu przenoszony był ruch na owy trybik. Zakupiłem ten "patent" u Rosjan na Tandecie (Ci co z Kraka to wiedzą gdzie to miejsce), którzy to przywozili z mnóstwem innych rzeczy do Polski. Trochę mi to służyło do puki nie kupiłem w połowie lat 90 pierwszego "górala" i nowego licznika elektronicznego Sigma :)
-- 0
-- \ - /\ -
(O) ^ (o)

#852
i koniecznie w spd :lol: :lol: :lol: :lol:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#855
Lukasz pisze:to nie rower :)
Ej no jak nie? ;-) Widać np w 3:02 albo 3:07 że ma pedały, więc rower.

A ten niżej ciekawe jaką ma sztywność boczną, zdaje się że marnie z tym będzie w tej konstrukcji ;-)

#856
Gerwazy pisze:
Wczoraj to widzialem w slowackich wiadomosciac - krotka wstawka miedzy trupogodzinami :-x
Rower Kamikaze juz byl, w zlotych, 90 latach. Odwazna Franca, nie ma co. Trzymam za niego kciuki - w stopach :-) Jak sie rozyebac, to w wielkim stylu.

#857
cardamon pisze:Obrazek
To tez jest rower, z plastikowej sruty zwanej tudziez karbonem - domieszka innej sruty. A ze z gowna bata nie ukrecisz :mrgreen:
Uj tam, czy da sie jezdzic - da sie sprzedac. Piekna sraczka :lol:

#858
Adamello pisze:Ostatnio grzebiąc przy starych cr-mo damkach dwururkach natrafiłem na takie ciekawostki:

ObrazekObrazek

Nie wiedziałem że Shimano robiło suporty z miskami a'la FAG/Thun itp. Jak widać model niski UN10, ale techmnicznie super. Dużo lepszy od późniejszych BB-LP20/25. Kręci się ślicznie jak UN50/70.

Druga sprawa to dynamo rolkowe mcowane pod mufą suportową. W komplecie z oryginalną manetką. Wszystko firmy Union. Manetkę mocujemy w dowolnym miejscu - najlepiej na rurze podsiodłowej. Ciekawy patent. Chodzi elegancko, oczywiście działa (daje prąd). Jak mi się trafi odpowiedni rower to to zamontuje.

Obrazek Obrazek
A na temat suportów jeszcze, trafił mi się bb-un50 z takim wielowpustem:
Obrazek


Obrazek


pasuje zwykły klucz do suportów ale inna miska jest, z drugiej strony jest standard, to jakaś mortadela?
Lodzermensch

#866
Tu na forum nikt nie ma drogiej hi-endowej ti-ramy. Nie widziałem zadnego mootsa czy seven's.
No chyba nie powiesz że Van Nicholas to niższa półka za taniochę.
http://malcolmfearon.photoshelter.com/i ... i062OhtlOg
Ciekaw jestem jaki ten proforx ma skok? Ramka to oczywiście balance ;-)
Treking to napewno nie jest. Mam identycznego (tylko oczywiście znacznie pozmieniany ;-)) :
http://allegro.pl/rower-gorski-centurio ... 97542.html
Reba by zła nie była a tak i tak skończy on na tłustszych laczkach (2,0 tył , 2,2 przód albo 2,1) i nie da się nic dostać dobrego na 700c.

Veng ja dziękuje za jakiegokolwiek sutoura czy marcoka klepanego przez suntoura.

#869
Hubert pisze:Treking to napewno nie jest. Mam identycznego (tylko oczywiście znacznie pozmieniany ) :
http://allegro.pl/rower-g...4780497542.html
Treking nie jest ale MTB również. To jakiś wynalazek do jeżdżenia po szosie. Mój kumpel ma coś podobnego tyle że Kelly's-a. Koła 28 cali, korba 48 zębów... Rower dobry na ulice i jakieś ścieżki szutrowe. Na pewno nie do wymagającego terenu.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron