Jakie opony 27' (630)

#1
Cześć,

wczoraj nieopatrznie kliknąłem Continental Ultra Sport, bez wcześniejszego dokładnego sprawdzenia jakie siedzą w mojej starej kolarce. Co prawda na gumach nie zachowała się żadna informacja (takie styrane), za to na obręczach znalazłem wybite/wygrawerowane info: 630x19 (18?) Wykoncypowałem, że to jednak 27' a nie wyklikane 28'.

Zamówienie anulowałem, natomiast muszę kupić jakiś inne nowe buty do szosy.

I stąd pytanie: znajdę coś o zbliżonych parametrach, wadze i cenie, ale w rozmiarówce 27' ?

Pomóżcie, bo temat kolarki to dla mnie totalne novum.

#3
W Polsce przynajmniej w oficjalnej dystrybucji Conti 27cali nie kupisz. Kilka lat współpracowałem z Shimano Polska (dystrybutor Continentala) i nigdy się nie pojawiły:)

#4
Dziękuję serdecznie. Dokładny rozmiar to 27 i 1.1/4 (wybite na obręczy).
Coraz bardziej skłaniam się do tego, że dać przepleść koła na obręcz 28' czyli dzisiejszy standard. Tym bardziej, że być może uda mi się "załatwić obręcze" za Bóg zapłać. Piasty zostawię te co mam (shimano 105) i dojdzie tylko koszt szprych i nypli+robocizna (jakieś 30 zł za koło)
Co myślicie?

#6
O hample jestem raczej spokojny: po pierwsze mają jeszcze zapas regulacji, a po drugie wsadziłem dziś na próbę koło 28' z innego roweru i wydaje się ok.

#9
jacob pisze:a może skoro założyłeś wątek w dziale GALERIA to dasz fotkę roweru? :mrgreen:
Upsss... Sorki wielkie, poważnie-nie wiem jak to zrobiłem, że do GALERII wrzuciłem temat opon :oops:
Fotkę mojej szosy oczywiście już jakiś czas temu zapodałem.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.