Retro Ciuszki

#1
cały ten retro klimat nie ogranicza się jedynie do rowerów i częsci. innymi składnikami naszych zainteresowań prawdopodobnie jest moda :)
do założenia tego tematu zainspirowały mnie linki z ciuchami SCOTTa dla skoliozy, od razu wiedziałem że mu nie podejdą. widziałem Twoje fotki w retro kasku i spodenkach Twojej ulubionej marki. zapewne masz fajną kolekcje ciuszków które baaardzo chetnie oblukam. wogóle ineresują mnie wasze fatałaszki w których smigacie na rowerze. sam mam kilka koszulek, które zasługuja na uwagę. przyznam się także, że poluje na jakieś retro buty SHIMANO sprzed 98roku...

zapraszam do galerii

http://picasaweb.google.pl/MrsMoiYves/RetroCiuszki#

koszulka YETI zapewne z lat 93-95 bo jeszcze stare logo KINGa

no i mój rarytas - koszka z długim rękawem SYNCROSA wydana na 10cio lecie firmy :)

#2
Te linki to dla jaj podałem , rozśmieszyła mnie kategoria w której były one wystawione.Była to odzież codzienna a nie stroje sportowe.Ja już w sumie nie mam żadnego rowerowego ciucha , jeżdżę jak amator w krótkich spodenkach i adidasach:).Z tą koszulką Gianta która masz w kolekcji mam fajne wspomnienia.Pracowałem w sklepie firmowym tej firmy i na otwarcie sklepu powiesiliśmy cały taki ładny komplecik na ścianie na szpilki , spodenki koszulka i rękawiczki.Kosztowało to wtedy majątek.Ludzi się naszło no bo to pierwszy dzień , taki duży sklep itd.Pod wieczór jak już mieliśmy zamykać ujrzeliśmy tylko puste miejsce po tym całym zastawie.Późniejsze kradzieże już nas tak nie dziwiły a ginęło naprawdę wszystko.Kiedyś naprawiałem drzwi do sklepu i poszedłem na dół włączyć przedłużacz do gniazdka, gdy wróciłem do drzwi nie miałem już żadnych narzędzi włącznie z mega drogą wiertarką serwisową.Sorki za małe OT ale jakoś mnie naszło na retro wspomnienia.
Lodzermensch

#3
Yves, ładna kolekcja! kilka tych fatałaszków widziałem już wcześniej u Angoli na OWMTBC - paradoksalnie eksponowali je na pokazach na równi z rowerami w bardzo podobny sposób to Twojego (pierwsze foty) :-D
Co do mnie - mam, oczywiście! prezentuję na sobie jednak tylko przy specjalnych okazjach, szkoda mi ich po prostu!
na co dzień, nawet w drodze do pracy, preferuję styl rowerowy, ale ten stary (tzn lycry a nie luźne powiewające fatałaszki) - jeżdżę jednak w ciuchach łatwo dostępnych, takich których po prostu mi nie żal (wywrotka, czy choćby blaknięcie od słońca)
ulubione możecie zobaczyć tu, kolekcja mam nadzieję będzie się powiększać!
http://retromtb.pl/galerie/sprzet/koszulki_skolioza.htm

Corrado - przyznam, że nawet nie zwróciłem uwagi na kategorie, skupiłem się na samych ciuchach A co do codzienności - czy jedna z tych pozycji to nie był "mechanical" dedykowany serwisantom? wtedy kategoria byłaby na miejscu :lol:
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
skolioza, Może i tak , akurat szukałem łachów na codzienne noszenie a akurat wyskoczyły te scotty.Mi najbardziej żal z rowerowych ciuchów koszulki kolarskiej Magury , była rewelacyjna , była z jakiegoś takiego materiału nie jak te kolarskie koszulki lycrowe tylko taka nowo moda wtedy , luźniejsza taka ubraniowa.Dałem za nią chyba z 5 stówek u Gregoria od Marcoków.Najlepsza jednak była kurtka skórzana Bombera. kupiłem ją w cenie zakupu za 1800 pln i pojechałem w niej do wojska jak mnie powołali.Jak mi ją brali do magazynu z ciuchami to trzeba było spisać protokół co mi zabierali.O każdy ciuch pytali ile kosztował, byłem wtedy jak murgrabia , buty 300 itd.Jak doszło do kurtki i powiedziałem że 1.8 po znajmości kupiłem to komisja dostała zawału.Powiedzieli że mogą wpisać 900 max bo więcej nie ma w przepisach..Sory za byki ale piszę to nawalony jak Mickiewicz po syfilisie.
Lodzermensch

#16
Heh, te kolorki :D
Wtedy to była stylówa.

Buty mam w podobnej kolorystyce:

Obrazek


Uploaded with ImageShack.us

a trykocik rozmiar M
Wracając do ciuchów scotta to najlepszy secik wg mnie to ten szaro-czarnyy ze strzałeczką w żółtym kolorku.
Jest do wyciągnięcia na e-bayu bodaj ale w dramatycznie dużych pieniądzach :/
Ostatnio zmieniony 2011-04-16, 20:46 przez vibe78, łącznie zmieniany 1 raz.

#18
vibe78 pisze:Wracając do ciuchów scotta to najlepszy secik wg mnie to ten szaro-czarnyy ze strzałeczką w żółtym kolorku.
Jest do wyciągnięcia na e-bayu bodaj ale w dramatycznie dużych pieniądzach :/
mówisz o:
Obrazek


jedna z moich najstarszych koszulek... nieco wyblakła (cytrynowy kolor), leży i używana jest na naprawdę specjalne okazje ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#20
To może i ja pokażę kilka moich retro-ciuchów. Zacznę z grubej rury bo akurat miałem ją na wierzchu i sfotografowałem. Wkrótce dorzucę kolejne od Rudy Project, Mountain Cycle i inne.

Polecam przyjrzeć się podpisowi na prawej stronie ;-)

Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#25
jeden z ostatnich zakupów, czas składać Zaskara:

Obrazek


Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#29
a ja dzisiaj taki tshircik upolowałem

[center]
Obrazek

Obrazek
[/center]
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,
cron