Napinacz do singla

#1
Jak zrobić tanio napinacz do singla, warto rzeżbić czy raczej kupić zestaw, bo wszystko fajnie ale tutaj jest jeszcze sprężyna co ma odciagać łańcuch, może ktoś ma jakiś patent co w warunkach warsztatowych można wykonać z dostępnych cześci, może elementy przerzutek starych, poserwisowych, których mi nie brakuje ??
www.velotech.pl

#2
Ten który grzmi o porządek wrzuca pytanie do działu galerii? :evil: :-P przeniosłem gdzie trzeba

A w temacie: z mojego doświadczenia wynika że z napinaczem montowanym w miejsce przerzutki nie opłacają się kombinacje
Z rolką napinającą łańcuch "na stałe" (tzn bez sprężyny, położenie rolki ustawia się na regulacji i dokręca na sztywno) przypadającą zaraz za korbą nie powinno być większego kłopotu (mocowanie albo na dolnej rurze trójkąta albo pod suport)
A bez kombinacji to rama z poziomymi hakami ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
" Pytanie było w dziale singlespeedy, chyba nie rozumiemy się , to dotyczy singlespeedów, a nie inne dyskusje.
Inne dyskusje to mogą być np, o rajtuzach szkockich. "

Mam z demobilu sporo popsutych i czesciowo działające przerzutki tył i jakby co tu wykorzystać ?? może sam wózek z jakos zamontowaną śrubą do osi , no nie wiem.

Oryginalny napinacz kosztuje troche, a rama z hakami poziomo specjalna także.
www.velotech.pl

#4
Piotr pisze:" Pytanie było w dziale singlespeedy, chyba nie rozumiemy się , to dotyczy singlespeedów, a nie inne dyskusje.
Inne dyskusje to mogą być np, o rajtuzach szkockich. "
Piotrze spójrz na nagłówek owego działu - GALERIE - czyli miejsce gdzie wrzucamy foty a nie dyskutujemy :-P Oczywiście temat mogę przenieść do działu "sprzęt" - wedle życzeń ;-)

A co do starej przerzutki - można by wózek skojarzyć z obudową spreżyny mocującą przerzutkę do haka Ale prościej i ładniej będzie wyglądać rolka za korbą - znalazłem tak zrobiony rowerek na Retrobike i od razu zacząłem żałować że tak nie zrobiłem

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
Na PW odpisze.

A to rozwiązanie mnie nie interesuje, bo nieciekawe, jak i każde z rolką pod rurką podwieszane.
Najciekawiej jest z poziomymi hakami, tyle że mam nadmiar rowerów i dwie nogi, a bym przekabacił jakiś na singla, bedę musiał pomyśleć w warsztacie na luzie.

Z drugiej strony mam na oku ładne piasty do singla od razu z zebatką, czerwoniutkie, tylna ma specjalnie poszerzane kołnierze - szerszy rozstaw, no i są łańcuchy, co są robione jako półogniwa, moze by stykło do normalnej ramy.
www.velotech.pl

#6
No to niestety łyżeczka dziegciu dla napinaczy mocowanych w miejsce przerzutki...
KOnstrukcja niby prosta a zepsuć się potrafi.... W moim napinaczu pękła dziś sprężyna napinająca Napinacz przestał napinać, łańcuch zadyndał luźno, jechać się nie dało bo po kilku obrotach korby spadał to z przodu to z tyłu.... :evil: AN dodatek okazało się że sprężyna od przerzutki nie pasuje...
Jadę jutro zawieźć to na gwarancji (ma raptem miesiąc) i zobaczymy Jak uznają będę używał dalej, jak nie będę kombinować w kierunku rolki jak na foto wyżej - tam jak sobie przykręcę tak będę miał ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA