Odbiór roweru z Niemiec / wysyłka w przypadku wysyłki tylko do Niemiec.

#1
Wpadł mi w oku pewnego retro cannondale na niemieckim ebay'u. Poza tym, że strasznie mi się spodobał i jest w sensownym stanie, to nie ma argumentów za kupnem w wystawionej cenie, bo żadna okazja, ale jakoś patrzę na niego i patrzę i myślę i myślę ;). Problem jest taki, że sprzedawca nie chce wysłać do PL, nie jestem pewien, czy w ogóle chce wysłać. Pytanie teraz, bo może ma ktoś ogarnięty temat. Jest jakiś sposób/serwis/firmy pośredniczące, przy których pomocy da się załatwić takie coś? Np. ktoś z firmy podjeżdża i odbiera rower, pakuje i wysyła. Ewentualnie (o ile sprzedawca zgodzi się wysłać wewnątrz Niemiec) - sprzedawca wysyła do siedziby firmy, a tam przekierowują paczkę do mnie. Załatwiał ktoś taki transport kiedyś?

Re: Odbiór roweru z Niemiec / wysyłka w przypadku wysyłki tylko do Niemiec.

#3
W takich sytuacjach sprawdzają się serwisy typu clicktrans.pl Wrzucasz tam info co masz do przewiezienia podajesz kod pocztowy miejsca załadunku i dostawy i czekasz na oferty. Działa to na zasadzie licytacji z tym że zwykle od ceny wyższej do niższej, bo kolejni przewoźnicy dają niższe ceny żeby to ich oferta została wybrana. Im bardziej popularna trasa tym lepszą cenę można dostać. Korzystałem z tej metody do transportu rowerów i paczek z Włoch i Anglii i nigdy nie miałem problemów. Zaletą tej metody jest to że przewoźnik dba o ładunek bo dostarcza do odbiorcy bezpośrednio . Można w ogłoszeniu zastrzec że przewóz ma być bez przeładunków i bez kurierów, bo często oferty składają brokerzy firm kurierskich.