#32
Piotr pisze:ja zwróciłem uwage raczej na pewien model, który ma dorobione adaptery pod tarczówke , co podsunęło mi pewien dziki pomysł.
Wiesz, pytanie czy gość który jest autorem ram nie zrobił jej na zamówienie - zauważ że rower z tarczówkami jest na kołach 29" (przynajmniej tak mi się wydaje optycznie) a ślady po chlastaniu piwotów nie odbiły się w żaden sposób na lakierze (po prostu nie widać aby coś tam było cięte i malowane)
Być może to akurat jest rama bardziej współczesna tylko stylizowana?

Z resztą opis autora jest dość sugestywny w tym względzie
Here's the only Ti X frame running around...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#33
No i właśnie mnie to wzięło, stara ramka i pod tarczówki, tyle że nie każda sienadaje, musi mieć przyzwoite rurki z tyłu, aby ich nie pogieło i dobry spawacz - firma z głową, będę siepytał gdzie trzeba o to juz, to samo widelec z przodu, najlepszy z prostymi lagami.


No a teraz ciekawostka.
Jesli nie zrobiłem pomyłki to STX Special Edition było produkowane tylko w jednym roku 1994 i mniemam iż jest to jedyna grupa w Shimano o tak krótkim stażu, tym bardziej jest " kultowa ".
www.velotech.pl

#34
Piotr pisze:No i właśnie mnie to wzięło, stara ramka i pod tarczówki, tyle że nie każda sienadaje, musi mieć przyzwoite rurki z tyłu, aby ich nie pogieło i dobry spawacz - firma z głową, będę siepytał gdzie trzeba o to juz, to samo widelec z przodu, najlepszy z prostymi lagami..
Z tego co ja zrozumiałem z tekstu, to nie jest stara rama, tylko spawana współcześnie, wzorowana na starą ;-)
Piotr pisze: No a teraz ciekawostka.
Jesli nie zrobiłem pomyłki to STX Special Edition było produkowane tylko w jednym roku 1994 i mniemam iż jest to jedyna grupa w Shimano o tak krótkim stażu, tym bardziej jest " kultowa ".
Owszem Special Edition był tylko w 1994 roku, w 95 zastąpił go RC (ponoć nazwa miała byc bardziej marketingowa i kojarzyć się z "racing")
BTW zauważyliście pewne podobieństwo ewolucji między grupami? W 90 roku Mountain LX otrzymał przydomek Deore dla lepszego marketingu (był najtańszym i najprostszym z serii, co widać choćby po pierwszych manetkach ale nazwa "niosła"), to samo stało sie z STXem - został zastąpiony bardziej marketingowym Deore

A grup o tak krótkim jak STX SE stażu było jeszcze co najmniej 6 - Exage ES, Exage LT, Altus A10, Altus A20, Altus C10, Altus C20 ;-) wszystkie w roku 93
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#35
No ale STX SE jerdnak był najbardziej wybitny i atrakcyjny, wielu śniło o jego anodzie przeglądając katalogi.

Z tamtej beczki, rozmowy poczyniłem co do dorobienia adapterów pod tarcze u Pana Orłowskiego, niestety tej firmie moge zaufać ze mi nie spartoli ramy, ceny, hm lepiej nie pytać, za dobrą robote trzeba dobrze zapłacić, ale projekt bedzie wtedy wykonanlny jak bedą fundusze i przekalkulowane dokładnie rama, widelec i komponenty do tego, czyli całość dokładnie oblukana pod względem spraw technicznych i sprzętowych.
Notabene powiem że i tak się opłaca , można mieć sztywnego ht ze sztywnym widelcem nieduzym kosztem pod tarcze, oczywiscie na starym osprzęcie kultowym :lol:
Gość może przy okzaji malowania usunąć piwoty hamulcowe, hm , czyli czyste stare mtb z tarczówkami,
www.velotech.pl

#40
A, widzisz, tego nie wiedziałem, że orginalne blaty STX SE były czarne, myślałem, że w STX i STX SE były one identyczne, brązowe stalowe.
Cóż, Piotrze, w takim razie nie mam dla Ciebie blatu STX SE, ale zwykły blaszany STX...
Ale ten brąz to chyba z czasem zanikał w STX całkiem – moje piasty są np. srebrne, mam jeszcze czarne całkiem czarne hamulce....
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/