[03.05.2011] 15 Dolinek In One Day

#1
To już 3 rok jak jedziemy :

Wstępnie na 3 maja termin wycieczki, w zasadzie został wybrany jako najbardziej odpowiedni.

Start - 9.00 spod Volvo na skrzyżowaniu Opolska/Łokietka

Plan jazdy następujacy:

Dolinki

1. Prądnika
2. Kluczwody
3. Bolechowicka
4. Kobylańska
5. Będkowska
6. Szklarki
7. Racławki
8. Eliaszówki
9. Miękkini
tutaj mamy większy postój w Krzeszowicach i dalej
10. Rudna
11. Zimny Dół
12. Sanki
13. Mnikowska
14. Brzoskwinki ( + ewentualnie Aleksandrowicka )
15. Grzybowska

Trasa liczy sobie około 105-110 km zależnie od zakończenia , czas samej jazdy ok 7 godzin.

Koniec trasy proponowany jest w Kryspinowie .

Wycieczka maiłaby charakter krajoznawczy, dla niektórych może to być pestka, dla innych życiowa trasa.

Każda osoba jedzie na własną odpowiedzialność.

Należy zaopatrzyć sie na trase w picie i jedzenie, punkty żywieniowe typu sklep wiejski ,są na trasie owszem ale dobra zasada licz na siebie .
Rower powinien być sprawny aby nie opóżniać jazdy innym, zabrać zapasowe dętki , łatki .
W każdej chwili można odłączyć od grupy jeśli ktoś nie daje rady .

Czasu na potrenowanie i rezerwacje sobie terminu jest sporo.

Pytanie dostałem juzo sklepiki , a wiec :


Jest taka szansa, ale ponieważ czasu jest sporo i jeżdzę po tej trasie często to sklepiki można zamówić aby były otwarte - już o to pytałem kiedyś wczesniej w przypadku jakby jechała duża grupa.
Ewentualnie na telefon wcześniej zadzwonić do obsługi - to sąprywatne domy , także można u nich zamówić konkretny towar jaki ma być, np 20-30 poweride zapłącić i będzie tylko dla nas - nie widze problemu - np Dolinka Kobylańska - tam już gadałem o tym .

1. sklepik jest przed Kwietniowymi Dołami - naprzeciwko Kościoła, drugi obok placyku zabaw,
2. jakiś mały koło Białego Kościoła,
3. na początku Doliny Kobylańskiej
4. Łazy
5. Dubie- tego nie gwarantuje bo cześto zamknięty
6. Krzeszowice no to tam jest troche sklepów i kultowa Pizeria
7. i tu sie kończy przyjemność bo niby jest jakis w okolicy Zalasu gdzieś obok remizy
8 Sanka - nie wiem nie znam czy jest jakiś
9. Mników - teoretycznie 2 sklepiki , jeden na podjeździe, drugi u Sołtysowej obok
10. Brzoskwinia, powyżej kościoła
i potem aż do Kryspinowa nic nie ma , ale to tylko Skała Kmity do przejechania i pare metrów przeturlania.

Ostanio jechalismy na jednym bidonie z Krzeszowic, fakt można było dotankować ale czas gonił.


I aby nie było jakiś niedomówień to od razu napisze że jazda odbedzie sie w pogode, czyli bez deszczu i temperatura powyżej 10 st optymalna minimum 15 st. , aby w dzień jazdy było ładnie i przyjemnie.

W przypadku kiepskiej pogody termin zostanie przesunięty.

Osoby które chcą dojechać z daleka , hm , info na PW poprosze.

Trasa- mapa jakoswkleje w wolnej chwili aktualną.
Obecność obowiązkowa !!
www.velotech.pl
cron