dospawanie pivotó w Trójmieście

#1
Witajcie;
Ja tu głównie czytam i amator jestem zupełny, ale bardzo się tu dużo dowiedziałem. Dziękuję.
Oczywiście piszę jak czegoś potrzebuję... ehhhh....
Teraz potrzebuję naprawy pivota.
Mam widelec Cr-Mo do oldschoolowego TREKA, w którym piwoty są jak mi się wydaje wlutowany na miedź. Nie znałem takiego rozwiązania, ale dopatrzyłem się jakby rudej warstwy pomiędzy piwotem a widelcem. Jeden pivot jest złamany i albo trzeba go podgrzać, aby wyszedł i w to miejsce wlutować nowy.
Albo uciąć stary i dospawać nowy... mam drugi widelec skrzywiony po dzwonie, który może być dawcą piwotów.

I teraz pytanie - czy jest ktoś życzliwy i chętny w okolicach Trójmiasta pomóc mi w takiej naprawie?

#3
Dzięki za odpowiedź. Myślałem o takiej opcji ale w sklepach w 3mieście nie mogli mi udostępnić samych piwotów abym sobie poprzymierzał i dopasował, a w ciemno kupować w necie nie chciałem ryzykować. Jeśli znalazłoby sięźródło pivotów do przypasowania, to chętnie skorzystam.
Jeśli nie to mam widełki do transplantacji pivotów więc raczej w tym kierunku.

#7
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Chciałbym jednak zrobić to ekonomicznie tj. albo kupić pivota (albo dwa jeśli mus) ale w kraju, albo dospawać tego co mam w drugim widelcu.

Rozumiem, że jak wkręcanego, to muszę nagwintować to co zostało ze starego wlutowanego?
Czy jest taki jeden wkręcany do zdobycia?