GT Tequesta'97 czyli byłem grzeczny

#1
SMS od żony, że przyszedł jakiś facet, i przyniósł coś w pudle, i chyba jest to wiolonczela.
Nie, kochanie, to św. Mikołaj. – odpisałem. – A ponieważ byłem bardzo grzeczny, to dostałem ramę.

Jest to gt tequesta chyba 97, w stanie całkiem OK. czerwony metallik przechodzący w czerń. Nawet, nawet, po przełamaniu srebrem powinno to być nawet ok. O, tak to wyglada:
Obrazek


Będzie to RZWCLWK, czyli rower-z-wszystkiego-co-leży-w-komórce, bo nazbierało się tego trochę, i niech pozasuwa.

Spróbuję do niej wsadzić mańka splice 2004, co go focker mi skrócił, zobaczymy. A poza tym, to mix wszelaki, hamulce v stx rc, kiera zoom 170, mostek kore, korba lx, rd lx, fd xt...
Takie tam wietrzenie szuflad
Jak się ociepli
:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#6
W mojej ocenie ten Manitou będzie tu pasował jak pięść do oka. I nie chodzi mi o kolor, to to dla mnie akurat kompletnie nie ma znaczenia, tylko o duży rozjazd rocznikowy - skok trzeba by jeszcze dodatkowo skrócić, bo 80mm nie wpłynie dobrze na geometrię (jeśli to faktycznie '97).
A jeśli chodzi o wygląd, to Reverse Arch będzie mocno szpecił taki rower w mojej ocenie.

Wiem, że to nie będzie projekt, który ma być spójny, wymarzony i dopracowywany przez dwie dekady, ale jakoś w kwestii rama - widelec mam ortodoksyjne poglądy ;) Nawet, jeśli to rower z kategorii wietrzenia magazynów.

To już lepiej czarny SID XC 2001 HydraAir. Mam też czerwone dolne golenie do takiego - jakbyś wolał czerwień, to dałoby się zrobić przeszczep. Ale czarny chyba lepszy, bo czerwień nie jest w metaliku.

A najlepszy z najlepszych byłby Judy Race 2001 Electric Red - świetny widelec, piękny czerwony metalic. Idealny.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#9
Zawsze podobało mi się to malowanie, chyba jeszcze były żółte i niebieskie wersje płomieni. Bardzo fajna ramka. Ale czy to nie 96 przypadkiem? Te malowanie było już w 96.

#10
po uno - piekne malowanie, rozmiar raczej 18" (w nomenklaturze gt) a nie jak twierdzil sprzedawca 16".

dwa - ze kiedy stal na tym rower za okolo 5 stow, to posiadal sti m900, kierke syntace duralife, bialego indyka i reszte z grupy xt 737-9 (wiec nawet caly rower nie byl wtedy bardzo drogi):
Obrazek


a po ostatnie: - jesli widelec jest niewysoki (okolo 45cm) i jeszcze przysiadzie (odpowiedni sag) - to moze swietnie (lekko) zmienic geo tej ramki. Poswiadczam Ja, mysle, ze rowniez Radziej sie podpisze w tej kwestii, no i sam Aldek uzywajacy z identyczna ramka wysokiej Tory. Zreszta nawet nie wyglada to tak zle:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#11
zimny, dzięki za inspirację, nagapiłem się.
A w ogóle, to muszę wszystkich uprzedzić, że chuck norris je zimnemu z ręki. Jeśli kupujesz coś na allegro, to zimny już to widział. Jeśli oglądasz coś na allegro, to zimny już to kupił. Tak to wygląda.

A teraz będzie raporcik: więc tak, wczoraj z majorem po nocnej szybkiej jeździe i winku/piwku/wódce postawiliśmy go na tym mańku. Przy okazji wyszedł śmieszny zonk, o którym napiszę poniżej, bo sam nie wiem, co o tym myśleć.
Rowerek zestawiliśmy tak na szybko, czyli bez suportu, korby, rd – po prostu amor, kółka, siodełka i łysa kierowniczka, żeby go tylko oprzeć o ścianę, i się pogapić.
I wygląda, rzeczywiście, drogi zimny, inspirująco. Niemniej, już widać, że przydałby się zerowy, lub nawet ujemny mostek (ujemne kore na 1 śrubę już w drodze, zobaczymy).
Co do rozmiaru, to jest to spory zwierz – od środka mufy suportowej do końca podsiodłówki 51 cm. Zmierzyłem.
Zdjęcia – wrzucę jak zrobię.

Teraz będzie o tym zonku. Otóż nie byliśmy w stanie wepchnąć tylnego koła w hak po stronie przerzutki. Hak jest prosty, i nie widać, by był prostowany, w ogóle ta rama niewiele przeżyła, a jednak – oś klinuje się przy "wejściu", i nie chce się dać wcisnąć. Tak, jakby była za gruba.
Było ciemno, było po winie, dziś od rana jestem w robocie, więc cholera wie, może żeśmy tak umiejętnie wkładali, albo co...
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#12
aldek pisze: Otóż nie byliśmy w stanie wepchnąć tylnego koła w hak po stronie przerzutki. Hak jest prosty, i nie widać, by był prostowany, w ogóle ta rama niewiele przeżyła, a jednak – oś klinuje się przy "wejściu", i nie chce się dać wcisnąć. Tak, jakby była za gruba.
a moze to tylko nadwyzka orginalnej farby? jesli rama taka swieza... Wiertarka i po sprawie - tak uwazam.

chetnie ogladniemy fotki;)
ciao
Obrazek

Re: GT Tequesta'97 czyli byłem grzeczny

#13
aldek pisze:gt tequesta chyba 97
przeglądałem Ci ja katalog 97 który mam i tam malowania były jednolite, płomienie natomiast widziałem w katalogu 96, ale jak Radziej wspomniał team-screamowe Może zatem to faktycznie 96?

Zii, ta wklejona wyżej Tequesta taka jak Twoja bardzo mi się podoba :-D jakbyś się kiedyś pokusił o przywrócenie swojej kózki do roli pełnoprawnego MTB to uważam że wzorzec jest godny!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#14
Oto zrobione na szybko zdjęcia z świątecznego montażu:
Obrazek

i:
Obrazek

W roli ujemnego mostka wystąpił mostek zapożyczony onegdaj od kolegi el mo.

Co do katalogu, to jest dość tajemnicza sprawa. Takie malowanie nazywa się afterburner, i występowało, rzeczywiście, w 96 (tzn. bikepedia o tym wspomina). Tutaj usłużnie fotę za wikipedią:
Obrazek


No i wszystko by się zgadzało, poza jednym. Hamulcami. Rama nie ma uszka na przelotkę do canti, a – wg bikepedii i innych, tequesta 96 miała canti. Nie zgadza się też średnica sztycy.

Jeśli masz papierowy katalog gt 96, drogi skoliozo, to możesz wrzucić skan? Ja mam tylko ten marny, niemiecki z rb, w którym za diabła nic nie widać.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#16
No, no, w Scoccie też się takie dziwaki zdażały....
niestety, papierowy katalog mam jedynie 97 i młodsze, info o 96 czerpałem z RB i katalogu Rowery Świata 96 Jeśli chcesz oczywiście zeskanuję tę stronę
No i wydaje się mi że trochę ten maniek za bardzo główkę wywala - rowerki z fotek Zimnego nie sprawiają wrażenia az tak chopperowatych
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#17
To perspektywa tak myli – zdjęcie jest robione od przodu, i szerokim obiektywem. Stąd to co bliżej – duże, a tył ucieka w maliznę. Może dzisiaj zapnę pięćdziesiątkę, i cyknę parę fot, będzie naturalna perspektywa.

Ale to jak wygląda, nie będzie mieć znaczenia. Liczyć się będzie jazda – pojawiła się jeszcze jedna opcja, więc ten maniek może być epizodem tylko.

Info z rowery świata 96 to bym chętnie zobaczył - jak te hamulce tam opisane są...

A skoro przy hamulcach my są, to nie ma kto klamek jakiś do v-ek w miarę z epoki (czyli sprzed 2004 r. :-P ). Na razie są tam jakieś akcenty za 19,90 z grodziskiego sklepu...
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#19
(taki tips: stalowki nie maja nr na hakach, tylko pod mufa suportowa;)

w katalogu rowery swiata z 96r nie ma tego malowania. A na 99,99% jest to rocznik 97 za czym przemawiaja ponizsze:
1.brak oczka canti
2. oznaczenie materialu ramy jako "cr-mo 4130", Juz chyba ciagnelismy ten watek: Otoz do 96r wlacznie mamy do czynienia z rurami tange i true temper (i stosownymi naklejkami). W 97r nawet tylko najwyzszy model psyclone posiada stempel reynoldsa, a nizsze modele (wlacznie z np. tym szarym bravado, ktore zakupilem kiedys od Radzieja) - zwyczaje "4130".
W roku 98 i kolejnych mamy juz (nawet w tequescie) reynoldsy od 525 poczawszy, na 631 skonczywszy.


ps. fajny moglby byc widel manitou, znajdz Aldek chwilke na focenie.
Obrazek

#20
Zatem, po kolei.
Numer ramy wskazuje na 97, więc – jak zwykle – zimny rządzi. Sztyca to 26.0 – ale chodzi dość luźno, tak się zastanawiam, czy nie jest to jednak jakieś 26,2 albo 26,4 nawet. Ale na pewno nie jest to 26,8 – sprawdzałem.
Rozmiar ramy to 18 cali na bank, podsiodłówka jest identyczna co w moim timberline, na którym ostała się naklejka...
Zrobiłem też zdjęcia standardem. Kolorki trochę pogrzybkowe, ale nie mam lampy z dyfuzorem pod ręką.

1. El mariano splice con blokkado :-)
Obrazek


2. Jak wypiętrza, jak nie wypiętrza :-)
Obrazek


No i co o tym myślicie?
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#21
e no calkiem calkiem. Kolorek ramy + oponki robia swietne wrazenie.

Ciekawie by to wygladalo jako taki mix old i new school. Powiedzmy czarne dodatki, korby na 4ramiennym pajaku, z czarnym ramieniem albo chociaz blatami, siodelko bardziej deseczkowate;). Ale jak widze zgromadziles juz niemal caly srebrny asortyment potrzebny do zlozenia.


tequesta (moja) z 93r ma sztyce 26,2. 26,4 i wieksze w ogole nie chca wchodzic... taki urok niskich modeli (znaczy, malo wycieniowane, grube rury) ;(
Obrazek

#22
Siodełko będzie, rzecz jasna, deska.
Myślę o tym: http://allegro.pl/siodelko-ritchey-wcs- ... 55528.html
ale cena/jakość taka sobie (tzn. rąbnął je trochę rydwan czasu).
Więc może to: http://allegro.pl/siodlo-ritchey-czerwo ... 29285.html
Mam w specu, jest wygodne, choć nie takie ładne.

Opony będą inne, tutaj są przełoźone ze speca, akurat były pod ręką. Co do korb, to 4 ramienne mi się po prostu nie podobają, brzydkie są jak cholera, czarno srebrny lx na microdrive by mi tutaj zatańczył.

Co do rur, to ta tequesta ma ewidentnie cieniowane rury – rama jest na bank lżejsza od timberline 96, a tam jest sztyca 26,8... Więc wcale nie musi być tak żle.
Chyba masz rację, tu trzeba będzie 26,2 zaryzykować.
Pozostaje jeszcze kwestia hamowni – te stx rc to jednak za kowadlaste tutaj są, coś bardziej filigranowego by się przydało...
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#23
aldek pisze:Pozostaje jeszcze kwestia hamowni – te stx rc to jednak za kowadlaste tutaj są, coś bardziej filigranowego by się przydało...
moze set czarnego srama 9.0 ?
Obrazek

#24
podwójnie cieniowane Bouldery też mają przez szereg lat 26,2 a w jednym roczniku 26,4 i 26,6
Jak więc Aldku widzisz sztyc mam cały przekrój, wypożyczyć do przymiarki więc mogę :-)

No i faktycznie z tej perspektywy wygląda zacnie A Vki filigranowe to Dia Compe mialo - kształtem ciut do któryś roczników Acery podobne (takie gięte, w miejscu opony szersze)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#26
ehm, hamulce droższe od ramy, patataj :-D

No więc, moi biali bracia, one nie będą czarne. Srebrne będą, nie będzie to bowiem kolejny pojazd nergala, ino odbijający jasne słońce rower mknący ku jasnym polanom itd itp. Kapewu?

Ale, czcigodny zimny, ten sram, no to jest opcja. Np. taki 7, srebrny, jestem już prawie na tak:
http://www.synkros.pl/product-pol-1689- ... M-7-0.html

Jednak te plastyczane klamki sramowskie z tego smarkonu to jakiś horror. Myślicie, że jak założę klamki avida, to będzie straszne fopa?
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#28
a takie hamulczyki srama 7.0ki nie sa zbyt drogie w drugim obiegu, chocby ze wzgledu na ich slaba wage (9ki to okolo 400g-owy zestaw, totalnie bez-rewelacji).

klamki sramowskie wystepowaly w dwoch konstrukcjach:
nowsza (okolo 150g czyli super)
Obrazek

- byly tez takie 7.0. Bardzo lubilem te klamki, choc sa troche plastyczne, za to bardzo zyskuje na ym modulacja

i starsza wersja (jak pokazuje fotka okolo 140g!)
Obrazek

jesli chcesz mozesz spytac Kosika - on uzywal takich 7.0ek w polaczeniu z mocnymi hamplami czyli BB7.
Pamietam, ze jeszcze niedawno polecaly je chlopaki z EMTB, ktorzy uzywaja rowerow do zastosowan raczej BARDZO ciezkich (ramki po 180mm skoku)

#29
Mi się te klamoty z tego ich srilonu w ogóle nie podobają. Gdzieniegdzie te siódemki czy piątki bywają jeszcze po sklepach.
Ale hamulce to inna mowa – mnie się nawet podobają te siódemki. Co do wagi, to te parę gramów dla mnie jest bez znaczenia, i tak z tej ramy i amora piórka nie będzie.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#30
Miałem tequeste 97 i sztyca miala 26,8 a rama-4130 custom butted byla taka sama jak w timberze,karakoramie i bravado(patrzac na wage).Co do cieniowania rury podsiodłowej to rama gt 16-sztyca 29,6 wazy 2,4kg a ze sztycą 26,8 -2,16kg.Chcąc poznać rozmiar ramy trzeba zmierzyc gorną rure(center to center),18 ma 57cm,16-54,19-58cm.
cron