#18
Dobra temat się kręci miało nie być XTR'a ale i tak bidy nie będzie.

Wpadł mi w ręce komplet Mavic'ów 217 - 32 otw używana w ładnym stanie, i 36 otw NOS, oczywiście pod kolor. Będę chciał coś na tym pozaplatać - mam piastę NOS 36 otw ale to tylko LX i chętnie wycelowałbym w coś mocniejszego. Może macie coś w garażu? Na upartego jakiś dobry korpus już by mnie uratował - przód lub tył.

Druga sprawa to amor - dziś znalazłem amor jednak sterówka wymaga wymiany, najchętniej wymieniłbym na ALU - może coś wam zalega?
Narazie amor wykazuje na wadze 1800g, jest czerwony i ma w sobie olej. Niestety odbiega rocznikowo metryka wskazuje 2001 rok. Możecie zgadywać :-)

Jak ogarnę te dwie rzeczy dalej pójdzie spokojnie :-)

pozdrawiam
Maciek
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

Re: Kolejny... Marin Bear Valley 1996

#22
Yo.

Temat żyje i się składa bardzo powoli. Miały być jakieś rapidfajery ale wpadły mi w ręce STR'ki na tym stanie. Jeśli chodzi o hamulce to będą V'ki Shimano M600 czyli LX - bo nie chcę równoległego prowadzenia.
Koła w sumie są w dwóch wariantach (a nawet 3 wariantach), gotowy zestaw piastach Shimano LX 570 i Mavic'u 317 , set który leży w częściach do poskładania Shimano XT 750 i wspomnianych 517'stkach, w ostateczności wpadną koła Czarnym LX'ie (paralax) i Mavic'ach 217 (był by już zamontowany jednak ich stan jest średni).
Amortyzator - zrezygnowałem z Judy ale znalazłem fajnego Manitou - pojawia się jedna standardowy problem - potrzebna jest bardzo długa sterówka. Tutaj pytanie czy mogę zastosować sterówkę z dowolnego widelca no może ktoś z ma jakaś widelec/koronę z długą rurą albo samą rurę.

Nadal szukam jakiś fajnych klamek - macie propozycje? Chętnie zamontowałbym Avidy ale "to już było", ze względu na ergonomię odpadają M600, w najgorszym wypadku pójdę w M739...

Postaram się wrzucić wam jakieś foto na dniach.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996