#33
mekp pisze:Czystość czystością ale takie gafy trudno odpuścić. Dobry pomysł nawet zupełnie niezgodny z epoką też się obroni.
A co tu jest gafą twoim zdaniem ?
Jeśli chodzi o funkcjonalność oczywiście a nie o to że V zamiast kantów itp.
Zakres przełożeń jest zdecydowanie lepszy niż w 8 ... pozycja za sprawą giętej kierownicy wygodniejsza.
Koła lekkie i szybkie ... opony na asfalt.
Nie kumam o co ci chodzi zważywszy na to że opisałem cel budowania roweru na samym początku :->
To nie miał być totem obwieszony częściami z epoki ...

#34
hit00r II pisze:Nie kumam o co ci chodzi zważywszy na to że opisałem cel budowania roweru na samym początku :->
To nie miał być totem obwieszony częściami z epoki ...
Co bys nie mowil ...pasztetowka
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#36
Dla mnie kolejna zbieranina gratów w piwnicy - ja takich rowerów składam po jednym na tydzień wiec mimo fajnej bazy dla mnie nic specjalnego. Tego pomysłu tutaj nie widzę zupełnie.


pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#37
mekp, Czy ty przypadkiem wczoraj ślubu nie miałeś :-D Gratulacje :mrgreen: Wytrwały forumowicz.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#41
mekp pisze:Dla mnie kolejna zbieranina gratów w piwnicy - ja takich rowerów składam po jednym na tydzień wiec mimo fajnej bazy dla mnie nic specjalnego. Tego pomysłu tutaj nie widzę zupełnie.
DO WAS NIC NIE DOCIERA ... nie potraficie przeczytać ze zrozumieniem wstępnego opisu ŻE TO NIE JEST ROWER NA POKAZ TYLKO DO JAZDY.
Nie ma być zgodnie z epoką - ma dobrze jeździć i tyle.
Więc nie kumam wczuwania się że coś tam nie pasuje bo rocznik nie taki albo że powinny być kanty.
Takiego betonu to by się i sam Fuhrer nie powstydził jako budulca swoich bunkrów :->

#42
Kolejne ulepszenie technologiczne ( retro wręcz przeciwnie ).
Wymieniłem napęd na nowy - kaseta , łańcuch Campagnolo Record C9 oraz korba Truvativ Stylo Carbon.
Pomiędzy sztywną osią a kwadratem jest przepaść w sztywności i jest to bardzo odczuwalne.
Jak już wspominałem na samym początku - rower buduję do jazdy a nie jako choinkę części retro.
Hejt mile widziany 8-) ale nikt nie napisze że te zmiany nie mają wpływu na jeszcze szybsze pokonywanie kilometrów :lol:
Załączniki
IMG_20180331_173143.jpg

Hitek

#43
Hitek jak Ci coś wytłumaczę .
Robisz tutaj z siebie ofiarę hejtu ,a nie rozumiesz podstawowej kwestii . Nikt tutaj nie neguje , że Twoje wariację wpłyną pozytywnie na osiągi czy prowadzenie. Po prostu jest to forum miłośników retro rowerów ze swoimi zaletami i wadami . Czyli budowa fajnego oldschoola to dla większości to :
Obrazek

A nie to:
Obrazek

I możesz tutaj się pieklić, ale jest to forum tematyczne i tak już jest. I skoro Twój Marin jest do jazdy a nie na pokaz to najlepiej nim jeździj i go nam nie pokazuj .

Re: Hitek

#44
sztopi17 pisze:\I skoro Twój Marin jest do jazdy a nie na pokaz to najlepiej nim jeździj i go nam nie pokazuj .
Ale ja jestem ZŁOŚLIWY i lubię was doprowadzać do wrzenia :mrgreen: ;-)
Wiem że się da i też lubię budować typowe Retro ale po prostu już mam tego za dużo.
Jeden Super Retro stojący na półce mi wystarczy i nadrabia za 5 innych Retro 8-)
PS - zamieściłeś nie właściwe zdjęcie bo tam jeszcze była korba XT a nie totalnie NIE RETRO Stylo Carbon :lol:

#45
Hitek po mnie Twoje rowery spływają jak po kaczce. Wrzenie ? Ja nawet wypieków nie dostałem :mrgreen:

Wrzucaj swoje bajki mi one w ogóle nie przeszkadzają . Męczy mnie tylko to użalanie się.
Pozdro Hitler i Wesołych

#46
sztopi17 pisze:Hitek po mnie Twoje rowery spływają jak po kaczce. Wrzenie ? Ja nawet wypieków nie dostałem :mrgreen:
Wrzucaj swoje bajki mi one w ogóle nie przeszkadzają . Męczy mnie tylko to użalanie się.
Pozdro Hitler i Wesołych
Ech ty KRÓLIKU ty wredny czekoladowy 8-)
Ale jako jedyny się udzieliłeś pod tym foto kiedy reszta to "zlała" :mrgreen: .

#47
Dodaj jeszcze na odchodne :mrgreen:
Osobiście jestem fanem różnych wariacji i naprawdę nie przeszkadzają mi nowe szpeje w starych ramach
Obrazek

Obrazek

Składasz Hitler jakieś kaszaloty a później jęczysz , że nikomu nie pasują . Składasz łądne fulle może hardtaile sobie odpuść :mrgreen:

#48
sztopi17 pisze: Składasz Hitler jakieś kaszaloty a później jęczysz , że nikomu nie pasują . Składasz łądne fulle może hardtaile sobie odpuść :mrgreen:
Tyle że moje fulle to nie Retro 8-)
Pierwszy od góry PIĘKNY , drugi to kupa.
Kiedyś jak odziedziczę spadek i nie będę ograniczony szmalem to poskładam od podstaw taką maszynę że będziesz do mnie dzwonił i błagał żebym ci pozwolił do mnie przyjechać i pozwolił patrzeć na ten rower :lol: :lol: :lol:

#49
hit00r II pisze:Kiedyś jak odziedziczę spadek i nie będę ograniczony szmalem to poskładam od podstaw taką maszynę że będziesz do mnie dzwonił i błagał żebym ci pozwolił do mnie przyjechać i pozwolił patrzeć na ten rower :lol: :lol: :lol:
Czasem mam wrazenie, przepraszam jesli mylne, ze w miejscu gdzie pracujesz nie potrzebujesz zarabiac na swoja wyplate, bo PFRON z dofinansowania to rozwiazuje.

#50
2ass pisze: Czasem mam wrazenie, przepraszam jesli mylne, ze w miejscu gdzie pracujesz nie potrzebujesz zarabiac na swoja wyplate, bo PFRON z dofinansowania to rozwiazuje.
Obrazek

#52
2ass pisze: Czasem mam wrazenie, przepraszam jesli mylne, ze w miejscu gdzie pracujesz nie potrzebujesz zarabiac na swoja wyplate, bo PFRON z dofinansowania to rozwiazuje.
Pietolisz jak pijany//naćpany no ale widocznie takie twoje środowisko :->

#53
hit00r II pisze:
2ass pisze: Czasem mam wrazenie, przepraszam jesli mylne, ze w miejscu gdzie pracujesz nie potrzebujesz zarabiac na swoja wyplate, bo PFRON z dofinansowania to rozwiazuje.
Pietolisz jak pijany//naćpany no ale widocznie takie twoje środowisko :->
Z calym szacunkiem przyjacielu, ale to Ty sie chwalisz do pisania Swoich postow, w stanie nie w pelni wladzy umyslowej.

#54
2ass pisze: Z calym szacunkiem przyjacielu, ale to Ty sie chwalisz do pisania Swoich postow, w stanie nie w pelni wladzy umyslowej.
Z całym SZACUNKIEM PRZYJACIELU 8-) najpierw zacznij pisać zrozumiałe i spójne zdania a później krytykuj innych.
"Ty sie chwalisz do pisania Swoich postow" - co to ma kufa być ?
O mojej WŁADZY UMYSŁOWEJ to się nie wypowiadaj bo ci bokiem wyjdzie PRZYJACIELU 8-)
Jeśli chcesz żebym ci odpłacił co najmniej taką samą złośliwością i chamstwem to mogę spełnić twoją prośbę.
Ale żebyś później nie żałował.
Zastanów się lepiej czego chcesz.
Jeśli już masz próbować swoich sił w dosraniu mi to połącz te wywody konkretniej z tematem.
A JAK NIE TO ZAMKNIJ JADACZKĘ 8-)

#55
Hitler przestań tu zgrywać jakiegoś "ura bura " bo naprawdę jest to komiczne :mrgreen: . Rozumiem ego Ci urosło po tych zjazdach 90km/h z jakiejś tam góry . Kolega 2ass wypomniał Ci chorobę psychiczną bo gołym okiem widać , że z Tobą jest coś nie tak. Może chlejesz za dużo , może jakieś zalążki poważniejszej choroby idź do lekarza zrób wyniki , może Ci życie uratuje 8-) . Zacznij pisać z sensem i na temat , a nie użalasz się nad sobą.

PS.Jak Ci spadek po rodzinie wpadnie to może w końcu złożysz coś porządnego (póki co prawie same ulepy)

#56
sztopi17 pisze:Hitler przestań tu zgrywać jakiegoś "ura bura " bo naprawdę jest to komiczne :mrgreen: . Rozumiem ego Ci urosło po tych zjazdach 90km/h z jakiejś tam góry . Kolega 2ass wypomniał Ci chorobę psychiczną bo gołym okiem widać , że z Tobą jest coś nie tak. Może chlejesz za dużo , może jakieś zalążki poważniejszej choroby idź do lekarza zrób wyniki , może Ci życie uratuje 8-) . Zacznij pisać z sensem i na temat , a nie użalasz się nad sobą.

PS.Jak Ci spadek po rodzinie wpadnie to może w końcu złożysz coś porządnego (póki co prawie same ulepy)
Ty nie zagalopowałeś się za bardzo chłopczyku ?
Będziesz mi tu wyliczał ?
Piertolisz takie głupoty że zaczynasz mnie na prawdę irytować.
Gówno ci do tego czy jadę 80, 90 czy 100 km/h i skąd jadę bo to nie twoja sprawa.
Nie ty mi będziesz chrzanił o "ura bura" i chorobie psychicznej.
Zajmij się sobą i nie pajacuj chyba że szukasz chu do du ?
Skoro chcesz dupsko lizać temu czy owemu to twoja sprawa ale nie wpiertalaj się miedzy wódkę a zakąskę.
Nie twoja sprawa to wara piać gdzie indziej.
Doszło to do twojej mózgownicy URA BURA ?