#46
aldek pisze:To zdjęcie z tego samsunga jest tak cukierkowe, że aż piękne.
Był bardzo ładny dzionek no i załapałem się na ostatnią jednostkę, która zacumowała w Nowym Warpnie, wracając z regat The Tall Ship Races organizowanych w Szczecinie w 2013 roku. Nie mogłem nie skorzystać z takiej okazji do zrobienia zdjęcia Wheeler-a :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#47
Jeszcze podam proste, własne przykłady na dowód tego, jaka jest jakość zdjęć z telefonu vs. aparatu z wymienną optyką.

Obrazek

smartfon, f2.2, iso 25

Obrazek

smartfon, f2.2, iso25 HDR

Obrazek

średniej klasy bezulserkowiec z wymienną optyką, f6.3, iso200

Jak widać przy dobrym oświetleniu (była godz. 13.30) telefon radzi sobie całkiem nieźle. Oczywiście nie pozmieniamy praktycznie żadnych parametrów, ot - byle uchwycić chwilę.
Gorzej jest już przy słabszym oświetleniu, bliżej zmierzchu. Ewidentnie kolory bledną i zdjecia są nijakie. (oba zrobione z ręki, w ruchu, dlatego są nieostre)

Obrazek

smartfon

Obrazek

aparat
https://www.facebook.com/evobikesycow

#48
Rozmiar matrycy robi swoje. Ciekawą niszą są kompakty z dużymi matrycami, od 1.5 roku używam Panasonica fz1000 z matrycą 1" i dość jasnym obiektywem. Zakres użytkowy ISO i wynikających z tego faktu możliwosci focenia przy słabym świetle deklasuje smartki i "zwykłe" cyfry. Do tego obiektyw jaśniejszy niż kitowe z lustrzanek i wizjer z porządną rozdzielczoscią.
Szykuję sie jeszcze na Sony rx100, matryca jak w Panasie a aparacik mieści sie w kieszeni.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#49
Ja tam wole mojegi D2X tez już retro :mrgreen: 0
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike
cron