Anlen Strato 8000 DX

#1
Na razie fotek nie ma, bo leży w aucie .

Zastanawiałem się długo nad przywiezieniem tego roweru, bo to . . . .Anlen, mało popularna firma, ale . . . coś mnie w nim urzekło, jakbym zobaczył w nim jakąś iskierkę RM.
"Dostawca" namówił mnie na przytulenie go, więc wuala.

Ten model jest bardzo ciekawy, rama alu na Eastonie, łożyskowanie mechanizmu korbowego jak w Kleinie - łożyska maszynowe, osprzęt kompletny Dx.

Myślałem że zostanie dawcą część, ale czy warto go "rozwalać" ?, tu jest dylemat, bo jak przeglądałem neta to raczej dużo ich nie ma, wręcz przeciwnie, raczej malutko.

Rower zostanie oczywiście dokładnie przeserwisowany, stan jego jest dobry, wiec rokuje na przyszłość, jedynie rozmiar ramy będzie na mnie za mały . . . . . chyba jest ok 17", także z czasem pewnie znajdzie swojego gorliwego wyznawce.
Chyba że set ramy pójdzie szybko w świat, to części pójdą na przeszczep do Schaufa.
Tym czasem czekam na poniedziałek żeby zacząć pucowanko.


Fotka ramy zapożyczona z neta

https://www.mtb-news.de/forum/attachmen ... pg.606064/
www.velotech.pl

#3
Dokładnie IDENTYCZNEGO złomka widziałem u znajomego więc w PL na pewno są dwa :lol:
Ten twój przynajmniej nie jest skatowany.

#7
CHCIAŁ BYM BYĆ ZŁOŚLIWY ale nie mogę się przyczepić pomimo że to twój sprzęt 8-)
Tamten Analien znajomego również był na DX więc widocznie fabryka tak montowała i nie było żadnej rzeźby :-)

#8
ciąg dalszy akcji renowacja . . . .

1. rozbiórka rowera
2, wklejenie łożysk do ramy
3. odczyszczenie , odtłuszczenie ramy i "zapaćkanie odprysków.
4. uzdatnienie przedniego koła, oczyszczenie.
5. podpaćkanie mostka, efekt końcowy jest już inny, gdyż cały został na pól sucho podmatowiony i nie ma już różnicy, jutro bezbarwny półmat.
6. Jutro sprawdzenie czy jeszcze trzeba " picować " ramę , jeśli nie to leciutka delikatna warstwa bezbarwnego pójdzie
7. podmalowałem klamkomanetki, zmatowiłem i jutro lakier bezbarwny półmat.

fotki https://photos.google.com/share/AF1QipO ... JQMWd4MG1R

i po kolei lecą dalej.

Ciekawostka

Obręcze były . . .spawane

Pokazałem na fotkach znaczki Eastona, 2 rury DB, podsiodłowa PG
www.velotech.pl

#13
nie dawałem dużo. leciutko tylko psiknąłem, oryginalny lakier był w bardzo dobrym stanie, widać niestety poprawki, mój błąd zastosowania innego lakieru na poprawki i pośpiech.
Staram się je spolerować, ale z 2 metrów nie widać . . . już.
www.velotech.pl

#15
W tej ramie nie ma gwintu pod pakiet, jest gładka i ma frezy pod osadzenie łożysk.
Łożyska montuje się tak jak w ramach fulach np w Treku, łożyska wchodzą na kleju Loctite, nie są pasowane na duży wcisk.
W trakcie montażu wciskamy je zostają na swojej pozycji i działa to elegancko.

Stare opony wywaliłem bo już prześwity miały spore, przez boki było widać krajobraz . . . . guma się skruszyła.
Założyłem nowe, pasujące kolorystyka oryginalnych.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... JQMWd4MG1R
www.velotech.pl

#18
A jak myślisz Skolioza ze będę inwestował kasę tutaj ? , jakby to było Yeti . . . .

Efekt końcowy będzie niedługo, bo jeszcze zostało trochę do wupucowania, ale teraz przerwa parę dni bo muszę nadgonić robotę dla ludzi i kurczaka poskładać na próbę.
www.velotech.pl

#25
Postarałeś się, szkoda ,że nie o rozmiar wiekszy.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#27
ANALIEN SRATO :-D
Rower jak rower nic specjalnego zważywszy na nie ciekawe malowanie.
Dobrze że przynajmniej jest na DX a nie jakimś dziadostwie.
No ale skoro tobie się podoba ... to cię ciesz 8-)

#28
hit00r II pisze:ANALIEN SRATO :-D
Rower jak rower nic specjalnego zważywszy na nie ciekawe malowanie.
Dobrze że przynajmniej jest na DX a nie jakimś dziadostwie.
No ale skoro tobie się podoba ... to cię ciesz 8-)
Masz racje, w tym stanie jedyny, ja się ciesze nie z tego że mam ( mogę odsprzedać od razu ) tylko ze praca dała efekty i wiesz z czego się jeszcze cieszę ? że nie jestem Tobą chłopczyku młody.....bye.
www.velotech.pl