#91
hit00r II pisze:To teraz muszę ci dowalić ... srebrna korba oraz przerzutka XT przestały pasować 8-)
Szykuj się na XTR 950/952 pod kolor bo jak już na wypasie to wszystko :lol:
Kolorystycznie szary XTR też pasuje do widelca no i nie wali po oczach jak srebrna korba i przerzutka.
Rozwal skarbonkę i szukaj w necie :-P
Pietroliłem od zawsze że moje koła idealnie podpasują do tego roweru :mrgreen:
Teraz chyba nikt nie napisze że nie miałem racji.
Czyli marketingu ciąg dalszy...
Lodzermensch

#92
corrado1111 pisze:
hit00r II pisze:To teraz muszę ci dowalić ... srebrna korba oraz przerzutka XT przestały pasować 8-)
Szykuj się na XTR 950/952 pod kolor bo jak już na wypasie to wszystko :lol:
Kolorystycznie szary XTR też pasuje do widelca no i nie wali po oczach jak srebrna korba i przerzutka.
Rozwal skarbonkę i szukaj w necie :-P
Pietroliłem od zawsze że moje koła idealnie podpasują do tego roweru :mrgreen:
Teraz chyba nikt nie napisze że nie miałem racji.
Czyli marketingu ciąg dalszy...
Będzie szprychy zbierał
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#93
piotrex, Nie życz nikomu co tobie nie miłe ;-)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#96
Szaraka nie planuje kupić bo często dostępne części są zużyte a w dobrym stanie ceny powalaja. Gdybym składał rower do gabloty to zakupił bym zapewne ale do jazdy mały sens tego...
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#97
Retromen pisze:Szaraka nie planuje kupić bo często dostępne części są zużyte a w dobrym stanie ceny powalaja. Gdybym składał rower do gabloty to zakupił bym zapewne ale do jazdy mały sens tego...
Co ty gadasz ... przerzutkę tylną w ładnym stanie spokojnie kupisz za 250 zł.
Gorzej sprawy się mają z korbą ale możesz pomyśleć nad jakimś zamiennikiem zamiast srebrnej Shitmano ... może jakiś Race Face ?
Na pewno ktoś z forum takową posiada i mógł by ci odstąpić :-)

#98
Retromen pisze:piotrex, Nie życz nikomu co tobie nie miłe ;-)
Stwierdzam fakty :-) :!:
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#99
piotrex, Fakty podparte czym?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#100
Ponieważ jesteś LENIWY i niedowiarek to masz :->

https://www.olx.pl/oferta/retro-mtb-prz ... a66f324a63

Zła ? Stan OK ... zwłaszcza do jazdy o ile masz w tym rowerze 9 rzędowy napęd a z tego co mi się wydaje to masz.
Zawsze można podmalować ryski i będzie ładniej :-)
Po za tym dopiero teraz skumałem że ten napęd w twoim rowerze to dobry ulep ... manetki XT 9 rzędowe a przerzutka tylna to ósemka ... to nie może za dobrze działać.
Więc jeśli nie z racji lepszego doboru kolorystycznego to wymień tą przerzutkę z powodu kompatybilności.
Ogólnie ten twój złom pochodzi z 1998 roku z tego co wyszukałem i oryginalnie był na czarnym LX więc troche bieda :-| Katalogowo ważył 12,5 kg i był 4 modelem od góry.
Poszedłeś w nowsze klamoty to bądź spójny.
To tylko jeden rok różnicy ale pomiędzy napędem 8 a 9 rzędowym jest spora różnica.
Zwłaszcza w wyglądzie :mrgreen:
Korb szukałem ale zarówno na OLX jak i Alledrogo nie znalazłem żadnej sensownej XTR ani RF :-/
Tą tylną XTR na twoim miejscu bym łyknął bo sądząc po stanie kółek jest dość świeża 8-)
A korba może się trafi później od kogoś z forum.
DZIAŁAJ ZGODNIE Z MOIMI ZALECENIAMI A UZYSKASZ +100 PUNKTÓW DO NIENAWIŚCI :lol:

#101
Hicior, nie konfabuluj proszę. Manetka 9 i przerzutka 8 będą działać z sobą dokładnie tak jak powinny. Obie mają ciąg 2:1 i synchronizują tak jak na index SIS przystało.

#102
DOMAN pisze:Hicior, nie konfabuluj proszę. Manetka 9 i przerzutka 8 będą działać z sobą dokładnie tak jak powinny. Obie mają ciąg 2:1 i synchronizują tak jak na index SIS przystało.
Haha
Lodzermensch

#103
DOMAN pisze:Hicior, nie konfabuluj proszę. Manetka 9 i przerzutka 8 będą działać z sobą dokładnie tak jak powinny. Obie mają ciąg 2:1 i synchronizują tak jak na index SIS przystało.
No niby częściowo masz rację ale nie bez powodu tylne przerzutki w grupie 9 rzędowej mają o jeden ząbek więcej na kółkach.
To niby jest pierdoła ale z jakiegoś powodu te małe skośne skurfesynki to zmieniły przy dziewiątce.

Odnośnie korby do roweru RITROMYNA to znalazłem takiego ładnego RF ... ale nie jestem pewien czy nie jest za nowy rocznikowo...

https://www.olx.pl/oferta/korby-mechani ... 340e1b9ad0

Wizualnie na pewno by nie oszpecił tego roweru a raczej dodał by mu uroku.
Przednia przerzutka powinna ogarnąć większe blaty ;-)

#104
Ilość zębów w kółkach została zmieniona z innych powodów. Głównie dlatego, że stawiają mniejsze opory, wolniej się zużywają, wybierają więcej łańcucha co jest istotne z powodu istnienia kasety w rozstawie 11-34, czyli CS-M953 w grupie 9 biegowej.

A co do korby w tym rowerze to ja zapodałbym na pewno czarną pod kolor wahacza i kół. Zapewne nie mógłbym się zdecydować czy ma być frezowana cnc (kanciasta) czy odlewana (obła) i dlatego zapodałbym coś z otworem, roox lub WRA. Ojojojo ale by tu siadło 🙂

#105
hit00r II pisze:No niby częściowo masz rację ale nie bez powodu tylne przerzutki w grupie 9 rzędowej mają o jeden ząbek więcej na kółkach.
To niby jest pierdoła ale z jakiegoś powodu te małe skośne skurfesynki to zmieniły przy dziewiątce.
obstawiałbym, że głównie po to aby taki jeden z drugim doktoryzanci katalogowi poszli i wyłożyli kasę na nową...
Przerzutki 9/8s jak Doman napisał działają wymiennie i bez wpływu na owo działanie
BTW kiedy Shimano wprowadzało szerzej ósemkę, do grup do tej pory siódemkowych, np LXa też wprowadzono nowy model rd z oznaczeniem "Integrated 8s" - a przerzutki siódemkowe działały bez kłopotu z 8s (nawet pomimo iż poszerzono bębenek, gdzie pomiędzy 8 a 9 tej różnicy nie ma)

A co do korby - może ten RF z karbonową wstawką by się fajnie skomponował?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#106
skolioza pisze:[
BTW kiedy Shimano wprowadzało szerzej ósemkę, do grup do tej pory siódemkowych, np LXa też wprowadzono nowy model rd z oznaczeniem "Integrated 8s" - a przerzutki siódemkowe działały bez kłopotu z 8s (nawet pomimo iż poszerzono bębenek, gdzie pomiędzy 8 a 9 tej różnicy nie ma)
No ale technicznie rzecz biorąc to większych różnic między przerzutką 7 a 8 biegową nie ma ... bo nawet kółka są prawie identyczne.
Zmienił się jedynie zakres wychylenia pantografu z tego co pamiętam.
Próbowałem napędu 9 rzędowego z przerzutką 8 i to nie było zbyt dobre.
Owszem od biedy działało ale nie tego oczekujemy po wysokich grupach żeby były "na sztukę".
Korba RF z karbonowym środkiem jak najbardziej by pasowała ... ale weź taką znajdź :roll:
Po za tym Retroman ma na utrzymaniu żonę , psa , kota , sąsiada wraz z sąsiadką oraz płaci alimenty na szóstkę dzieci.
Gdzie go bidaka będzie stać na taką korbę skoro już na moje koła się zadłużył u mafii ... 8-)
Ostatnio zmieniony 2018-03-17, 21:45 przez hit00r II, łącznie zmieniany 1 raz.

#107
Poprzednik w tym rowerze zmienił chamulce na Magury i przy okazji manetki i kaseta na 9tke poszła. Korba faktycznie teraz nie pasuje i RD ale na Boga to miał być budżetowy letni smigacz)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#108
Retromen pisze:Poprzednik w tym rowerze zmienił chamulce na Magury i przy okazji manetki i kaseta na 9tke poszła. Korba faktycznie teraz nie pasuje i RD ale na Boga to miał być budżetowy letni smigacz)
W momencie kiedy do niego wsadziłeś CROSSMAXY to przestał być budżetowy 8-)
150 zł za przerzutkę i ze 2 stówki korba to jak dla takiego krezusa co ty to drobne :lol:

#109
Hicior zakończ proszę swoje dumanie o braku kompatybilności między 9, a 8s, bo błądzisz w jasnościach (tak! Jasnościach) i kalasz kanon oraz bluźnisz niegodziwie. Jestem na urodzinowym posiedzieniu i wszyscy patrzą na mnie jak na idiotę, bo krzyczę na telefon... :lol:

#110
hit00r II pisze:No ale technicznie rzecz biorąc to większych różnic między przerzutką 7 a 8 biegową nie ma
faktycznie... niekiedy zakres zmian obejmował poszerzony korpus głównej śruby, zupełnie inny system sprężyny pantografu, zupełnie inne mocowanie wózka - kosmetyka jednym słowem ;-)

a co co różnic 8/9s - mam w swoich zasobach rd M900, 910, 950 i 952 - były stosowane wymiennie w napędzie 8s i nie zauważyłem żadnej różnicy w precyzji pomiędzy pierwszymi trzema a ostatnią - także pozostanę przy swoim
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#111
Napęd działa perfekt w tym K2. Manetki 750 mają krótki skok i mega lekko chodzą. Nawet luz w top swing nie przeszkadza.
hit00r II, Rower przestał być budżetowy jak za serwis damperow wybulilem 700zl)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#112
Skolioza, nie da się pozostać przy innym niż Twoje, bowiem nie ma nic innego niż to co mówisz. Jest to fakt i nie należy już więcej pisać na ten temat. Krew mnie zalewa gdy czytam podobne rewelacje do tych, które Hit serwuje...

#116
czajnikmtb pisze:no z tymi kołami to teraz wypas wygląda jak moja endorfina też z kołami od hitka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty tutaj Retromena nie podpieniaj bo sam chciał kupić tamte koła ale się zastanawiał ruski rok i wylądowały u ciebie 8-)

x

#117
hit00r II pisze:
czajnikmtb pisze:no z tymi kołami to teraz wypas wygląda jak moja endorfina też z kołami od hitka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty tutaj Retromena nie podpieniaj bo sam chciał kupić tamte koła ale się zastanawiał ruski rok i wylądowały u ciebie 8-)
Co czytam Twój nowy post to pitolisz ciągle o jakiś kołach . Skończ waść i daj żyć :-)

Re: x

#118
sztopi17 pisze:
hit00r II pisze:
czajnikmtb pisze:no z tymi kołami to teraz wypas wygląda jak moja endorfina też z kołami od hitka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty tutaj Retromena nie podpieniaj bo sam chciał kupić tamte koła ale się zastanawiał ruski rok i wylądowały u ciebie 8-)
No przecież miał mnóstwo chętnych na te koła.A były takie wspaniałe amerykańskie :-D
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

Re: x

#119
sztopi17 pisze:
hit00r II pisze:
czajnikmtb pisze:no z tymi kołami to teraz wypas wygląda jak moja endorfina też z kołami od hitka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty tutaj Retromena nie podpieniaj bo sam chciał kupić tamte koła ale się zastanawiał ruski rok i wylądowały u ciebie 8-)
Co czytam Twój nowy post to pitolisz ciągle o jakiś kołach . Skończ waść i daj żyć :-)
Haha :mrgreen:
Wheeler Cross Line 3000 `93 -RESPAWNED
Alpinestars Cro-Mega LX `92 -IN PROGRESS
Breezer Thunder `92 -RESPAWNED
DB Axis `91 -IN PROGRESS
cron