#106
skolioza pisze:[
BTW kiedy Shimano wprowadzało szerzej ósemkę, do grup do tej pory siódemkowych, np LXa też wprowadzono nowy model rd z oznaczeniem "Integrated 8s" - a przerzutki siódemkowe działały bez kłopotu z 8s (nawet pomimo iż poszerzono bębenek, gdzie pomiędzy 8 a 9 tej różnicy nie ma)
No ale technicznie rzecz biorąc to większych różnic między przerzutką 7 a 8 biegową nie ma ... bo nawet kółka są prawie identyczne.
Zmienił się jedynie zakres wychylenia pantografu z tego co pamiętam.
Próbowałem napędu 9 rzędowego z przerzutką 8 i to nie było zbyt dobre.
Owszem od biedy działało ale nie tego oczekujemy po wysokich grupach żeby były "na sztukę".
Korba RF z karbonowym środkiem jak najbardziej by pasowała ... ale weź taką znajdź :roll:
Po za tym Retroman ma na utrzymaniu żonę , psa , kota , sąsiada wraz z sąsiadką oraz płaci alimenty na szóstkę dzieci.
Gdzie go bidaka będzie stać na taką korbę skoro już na moje koła się zadłużył u mafii ... 8-)
Ostatnio zmieniony 2018-03-17, 21:45 przez hit00r II, łącznie zmieniany 1 raz.

#107
Poprzednik w tym rowerze zmienił chamulce na Magury i przy okazji manetki i kaseta na 9tke poszła. Korba faktycznie teraz nie pasuje i RD ale na Boga to miał być budżetowy letni smigacz)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#108
Retromen pisze:Poprzednik w tym rowerze zmienił chamulce na Magury i przy okazji manetki i kaseta na 9tke poszła. Korba faktycznie teraz nie pasuje i RD ale na Boga to miał być budżetowy letni smigacz)
W momencie kiedy do niego wsadziłeś CROSSMAXY to przestał być budżetowy 8-)
150 zł za przerzutkę i ze 2 stówki korba to jak dla takiego krezusa co ty to drobne :lol:

#109
Hicior zakończ proszę swoje dumanie o braku kompatybilności między 9, a 8s, bo błądzisz w jasnościach (tak! Jasnościach) i kalasz kanon oraz bluźnisz niegodziwie. Jestem na urodzinowym posiedzieniu i wszyscy patrzą na mnie jak na idiotę, bo krzyczę na telefon... :lol:

#110
hit00r II pisze:No ale technicznie rzecz biorąc to większych różnic między przerzutką 7 a 8 biegową nie ma
faktycznie... niekiedy zakres zmian obejmował poszerzony korpus głównej śruby, zupełnie inny system sprężyny pantografu, zupełnie inne mocowanie wózka - kosmetyka jednym słowem ;-)

a co co różnic 8/9s - mam w swoich zasobach rd M900, 910, 950 i 952 - były stosowane wymiennie w napędzie 8s i nie zauważyłem żadnej różnicy w precyzji pomiędzy pierwszymi trzema a ostatnią - także pozostanę przy swoim
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#111
Napęd działa perfekt w tym K2. Manetki 750 mają krótki skok i mega lekko chodzą. Nawet luz w top swing nie przeszkadza.
hit00r II, Rower przestał być budżetowy jak za serwis damperow wybulilem 700zl)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#112
Skolioza, nie da się pozostać przy innym niż Twoje, bowiem nie ma nic innego niż to co mówisz. Jest to fakt i nie należy już więcej pisać na ten temat. Krew mnie zalewa gdy czytam podobne rewelacje do tych, które Hit serwuje...

#116
czajnikmtb pisze:no z tymi kołami to teraz wypas wygląda jak moja endorfina też z kołami od hitka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty tutaj Retromena nie podpieniaj bo sam chciał kupić tamte koła ale się zastanawiał ruski rok i wylądowały u ciebie 8-)

x

#117
hit00r II pisze:
czajnikmtb pisze:no z tymi kołami to teraz wypas wygląda jak moja endorfina też z kołami od hitka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty tutaj Retromena nie podpieniaj bo sam chciał kupić tamte koła ale się zastanawiał ruski rok i wylądowały u ciebie 8-)
Co czytam Twój nowy post to pitolisz ciągle o jakiś kołach . Skończ waść i daj żyć :-)

Re: x

#118
sztopi17 pisze:
hit00r II pisze:
czajnikmtb pisze:no z tymi kołami to teraz wypas wygląda jak moja endorfina też z kołami od hitka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty tutaj Retromena nie podpieniaj bo sam chciał kupić tamte koła ale się zastanawiał ruski rok i wylądowały u ciebie 8-)
No przecież miał mnóstwo chętnych na te koła.A były takie wspaniałe amerykańskie :-D
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

Re: x

#119
sztopi17 pisze:
hit00r II pisze:
czajnikmtb pisze:no z tymi kołami to teraz wypas wygląda jak moja endorfina też z kołami od hitka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty tutaj Retromena nie podpieniaj bo sam chciał kupić tamte koła ale się zastanawiał ruski rok i wylądowały u ciebie 8-)
Co czytam Twój nowy post to pitolisz ciągle o jakiś kołach . Skończ waść i daj żyć :-)
Haha :mrgreen:
Wheeler Cross Line 3000 `93 -RESPAWNED
Alpinestars Cro-Mega LX `92 -IN PROGRESS
Breezer Thunder `92 -RESPAWNED
DB Axis `91 -IN PROGRESS

#121
Jak nie boisz się mi sprzedać to na priv poproszę nr konta i kwote :-P Dzięki;) Byle się do jazdy nadawaly ;-)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#123
Wspomoże ktoś informacja gdzie kupię ,albo jaki model klocków do Magury ,ale do ceramiki. Na kołach od Hitlera te czerwone clarksy, jak teraz jest gorąco jęczą jak kojot .
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#126
Kupiłem dzisiaj jakieś czarne marki Union i jak na razie nie piszcza. Ustawiłem je trochę tak jak M-systemy.
mcn, Wyślij cenę na priv.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#129
Jako, że aparat mam ostatnio pod ręką:) odświeżam temat. Rower dostał RD szaraka i czekam za korbą i manetkami...Niestety wkład suportu nie chce ruszyć...muszę klucz dobry zakupić.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike
Załączniki
DSC_0360_00001.jpg
DSC_0351_00001.jpg
DSC_0378_00001.jpg
DSC_0359_00001.jpg
DSC_0352_00001.jpg
DSC_0341_00001.jpg
DSC_0343_00001.jpg
DSC_0339_00001.jpg

#130
Piękny rower, świetne zdjęcia, szarość xtr będzie ładnie kontrastować z błękitem ramy. Co najważniejsze rower jest użytkowany, zresztą jak wszystkie, które posiadasz. Tak trzymać!

#132
nie no odkrycie że poza Superiorem było coś wcześniej . . .ładniejszego . . .

a propo, mnie się nie podoba, bo Girvin wygląda jak chwyty do taczek, całość rower jako zakup i modernizacja ok, ale amor . . . . . cokolwiek miałem takowego i ładnie łyka korzenie na płaskich trasach, mniejsze strzały w ręce w stosunku do innych amorów.
www.velotech.pl

#134
Amor musi być) Caly urok to elektroniczna regulacja tlumienia ,która jest niesamowita. Rower inaczej jezdzi ,jak wygląda. Lekko sie prowadzi i jest zwrotny. To moim zdaniem typowe XC wygladające jak smieszne retro enduro)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#135
Do tego złoma idealnie pasuje grupa szarego XTR.
Wahacz ma podobny odcień oraz widelec więc powoli zaczyna wyglądać.
Kup klucz wkręcany w oś i w imadło ... MUSI puścić!
Osprzęt XTR dopełni całości.
W nim siedzą te koła ode mnie ?
Ciekawe kiedy ci się rozlecą :lol:
Ale jak to zazwyczaj bywa ... złego diabli nie biorą :-x