GT Tequesta 1993

#1
Rowerek ten jest moim ulubionym w sezonie 2009;) dlugo szukalem ramy Karakoram, lecz bezskutecznie - ale w koncu doczekalem sie alternatywy.

Jedno z fajniejszych moim zdaniem malowan w historii GT (na 1szym miejscu Avalanche z 1991r bialy w czarne latki z niebieskimi napisami...choc w 1994r byl jeszcze np. Otpost ciemno fioletowy z rozowymi napisami - mialem go na oku, szkoda tylko ze na rurach niskiej klasy, bo pewnie trafilby w moje raczki;)

oto zdjecia pogladowe - w wersji na co dzien;):
Obrazek
Obrazek


a teraz miejsce na maly opis:

Rama: GT Tequesta w slusznym rozmiarze 20,5" (dopiero w tak duza koza posiada w miare wystarczajaca dlugosc efektywna tj. 59cm)
Widel: Cr-mo GT.....choc jestem na etapie rozwazan czy lepszy bedzie XC700 srebrny czy brazowe Judy XC ;)
Stery: wahania miedzy FSA Orbit czerwonymi/czarnymi a Cane Creek S6 zlotawymi
Most: Kore 125mm
Kierownik: Specialized S-Works 52cm (nie ta bajka wiem - ale jak tylko dorwe cos srebrnego - zaloze)
Rogi: Accent airplane (wiadomo - Profile giete i kolorowe np. zolte musza zagoscic;)
Sztyca: Noname (niestety sztyc w okolicach 26,2-26,8 jak na lekarstwo, a ten klocek wazy 370g !!!)
Siodlo: Bontrager Race/Luxe? (fajny bylby stary bontrager, albo Vetta np. SL, czy Turbomatic, albo ew. Ritchey Vector - szukam ;)
QR: jest GT, chyba w zimie go przepoleruje
Hamulce: V tektro/tektro carbon (oczywiscie srebrne canti typu sachs/ritchey bylyby mile widziane...shimano nie chce zakladac)
Klamki: Tektro MT 2.0 - fajne, ale ciekawe bylyby jakies pod canti do kompletu z hamulcami (jakie?)
Manetki: XT M730 thumbies (lewa ma pod spodem oznaczenie MT62!!! mimo naklejki xt light action)
FD: Stx z dziwna obejma 28,6...przez co moge miec problem z zalozeniem posiadanej (dzieki tow. Skoliozie )LX M550... ale zobaczymy
RD: tymczasowo Deore M510 SGS... bo DX'a urwalem w gorach, a podoba mi sie on bardziej od posiadanej M730-ki
Pakiet/Oska: UN30 73x113 niestety syfiascie szeroka rama:/ (gdybym tylko mial miski 73mm do ultimaxa 2-lozyskowego...)
Korby: LX M560 w wersji micro z blatami 42 shimano/32 coda/22 shimano stal
PD: Atac Alium
Lancuch/Kaseta: KMC narrow/Suntour XC 13-28
Kola (tymczasowo): P: Sovos/2.0/Mavic M238 ; T: XT M737 gold/2.0/X221 -> ale chce sobie zalozyc takie ladne Wolbery (anodowane na tytanowy), DT Comp 2.0-1.8-2.0, Deore DX M650
Zaciski: Niebieska anoda


Opisalem tu zmiany planowane, no i chetnie uslysze opinie o moich pomyslach/planach - chcialbym jakies wygodne siodlo nadajace sie do jazdy z sakwami;)

z gory dzieki - pzdrower
Ostatnio zmieniony 2010-06-15, 12:27 przez zimny, łącznie zmieniany 2 razy.

#3
No własnie , kolor mostak bije w oczy z daleka, może byś wziął spraya i go smignął na czarno, cóż , napisy zakryje, ale mozna je zrobić wycięte z foli.

#5
W zeszłym roku można je był spokojnie jeszcze kupić , ja miałem z Unibika, były tam rózne.
A propo, zaglądnij do Secesji, tam za ciuchami w gablotkach kiedys jesczcze były.

#6
Widziałem Twój rowerek na żywo To co się mi nasunęło w kontekście tego co napisałeś:
- stery zlewają się z ramą Nie mówię ze to źle, ale jeśli chciałbyś je wyeksponować to proponuję inny kolor
- niebieskie dodatki - widziałem ostatnio aukcję na eBayu gościa z Wrocławia dotyczącą klamek i kantów DiaCompe anodowanych na blue Komplet na 2 koła 150zł, jak chcesz mogę zobaczyć w obserwowanych bo chyba się nie sprzedały
- XC700 to sztuciec który z całego serca polecam Jesteś w tej komfortowej sytuacji ze czerwony, trudniej osiągalny Ci nie będzie pasował :-P
- sztyca 26,8 jak Ci pasuje to nie problem Dużo alu Scottów taką ma
- tylna przerzutka - widziałem ze złotym XT i to byla właściwa rzecz we właściwym miejscu

Zmieniaj, szukaj ciekawosek i chwal się! A my Cię będziemy krytykować :-P :-P :-P

#8
przeszly mi kolo nosa strasznie fajne CODA, azurowe, bez krzywek, anodowane, z logo coda na odwrocie (jak w XTR m950;)...pod canti, ale trudno moze jeszcze sie trafia..

pzdrower
Obrazek

#9
aaa i:

-zaloze chyba teraz FSA Orbit XM(?) - czarne - takie, ktorych dolna miska zrobiona jest pod lozyska waleczkowe <tak, tow. Skolioza przedstawil juz swoja na ich temat opinie;)>

-mozliwe, ze RD zostanie zastapione czerwona CENTERA

-a sztyca...hmm...ze wzgledu na typowo turystyczno/uzytkowe zastosowanie - moze sie tam pojawic sztyca amortyzowana..przynajmniej tymczasowo;) - chociaz mam pytanie - co to za produkt?
http://www.allegro.pl/item708367937_szt ... _bike.html
Obrazek

#10
zimny pisze:aaa i:

-zaloze chyba teraz FSA Orbit XM(?) - czarne - takie, ktorych dolna miska zrobiona jest pod lozyska waleczkowe <tak, tow. Skolioza przedstawil juz swoja na ich temat opinie;)>
Ale o co Ci biega? :shock:
Przecież o FSA nie mówiłem nic złego :-P , BTW sam takie mam (dół wałki, góra kulki)

#11
skolioza pisze:Ale o co Ci biega? :shock:
Przecież o FSA nie mówiłem nic złego :-P , BTW sam takie mam (dół wałki, góra kulki)
wspominales, ze caly czas lapaly u Ciebie luzy na dolnej misce (przez ta oslonke nakladana na zwykla bieznie kulkowa;)
Obrazek

#12
zimny pisze:
skolioza pisze:Ale o co Ci biega? :shock:
Przecież o FSA nie mówiłem nic złego :-P , BTW sam takie mam (dół wałki, góra kulki)
wspominales, ze caly czas lapaly u Ciebie luzy na dolnej misce (przez ta oslonke nakladana na zwykla bieznie kulkowa;)
Yyyyyyyy to się chyba nie zrozumieliśmy..... o luzach mówiłem w podobnej konstrukcji Saiko (zwanej także sterami kowalskiego) Z tym że tam zarówno miski wbijane w ramę jak i te na widelec byly wykonane z aluminium, co wymuszało ze wg za żywotność zastosowanie cienkich stalowych bieżni Miały one grubość ok 1-2mm i separowały wałki od alu I z tymi właśnie sterami nie mogłem dojść do ładu, zarówno jak chodzi o łapanie luzów jak i o pękanie tych cienkich stalowych listków
FSA natomiast (moje przynajmniej) nie ma zadnych nakładek poza uszczelkami oczywiście ;-) Łożysko siada bezpośrednio na misce i jak się stery ułożą/ubiją to hula aż się smar nie wypłucze

#14
Zmiany/Update:

-rogi Profile Design (niebieskie, spawane giecie)
-Kierownica Marin Lite (z tego zestwu: http://www.aukcjoner.pl/gallery/001355727-marin.html#I2 ) - ladne 160g przy 580mm;)
[uznalem to za lepszy wybor niz srebrny Zanzi czy Zolta Amoebe ktore tez mi sie napatoczyly]
-kola (jak juz wzpomnialem pewnie wyzej) DX+Wolber (tytanowy kolor, szerokie) + dt 1.8mm
-stery FSA Orbit (czarne z waleczkiem na dole)
-oska UN71 73mm (wreszcie! -150g;)
-pd time (szare, te ktore zeby rozebrac trzeba bylo zdjac zawleczke;)
-rd czarny LX M560
-fd LX M560 od mastera Skoliozy;)

Na 90% jeszcze do tego niebieskie Canti od tektro (zestaw z allegro)... no chyba ze jest jakas lepsza alternatywa? (nie-shimano)

I jesli znajde piwoty to Marzocchi XC700 (1,7kg)...jesli nie to wezme od znajomego MAG21 czerwony lub Indy SL zolte (najlepszy bylby srebrny lub zloty mag ale coz...;)

....mialem sztyce Roox'a S4 ale niestety 27,2 to za duzo...Kore Lite 26,8 to samo:/ Chyba jedyna nadzieja w tym ABP z allegro???
Obrazek

#15
zimny pisze:Zmiany/Update:

-fd LX M560 od mastera Skoliozy;)
Tom masterem został ;-) mówiłem przecież że to Twoja średnica, tylko że ciasno na ramę włazi
zimny pisze:I jesli znajde piwoty to Marzocchi XC700 (1,7kg)...jesli nie to wezme od znajomego MAG21 czerwony lub Indy SL zolte (najlepszy bylby srebrny lub zloty mag ale coz...;)
Magów seryjnie nie było czerwonych, nie było także OMów w takim kolorze...

#16
update zdjeciowy:

w calej okazalosci:
Obrazek


korby jakies teraz sugino impele:
Obrazek


kierownik inny Marin Lite, thumbsy deore (xt moze sie doczekaja jakiejs innej ramy;), klamki ....... altus c10 ;P ale wraz z br m650 i klockami koolstop piszczy pieknie;)
Obrazek


a tu oprocz nowej sztycy concept 26,2 - element identyfikacyjny (dzieki masterowi skoliozie;)
Obrazek


a i jeszcze pakiet wrzucilem UN-72 73x107mm ale chyba przeloze UN-52 bo dostal mi sie na 113mm (niestety mufa jest "niewaska" w gjetkach;P)

moze kiedys:
- klamy deore MT63, ale w jednej utknela mi ulamana sruba....
- czarny stalowy kierwonik (ale to juz jak mowia co los da;)
- stery ??? (s6 sa mi potrzebne a nie mam nic dosc niskiego celem zastapienia:/)
- RD,FD moze znow znajde M650...
- mysle jeszcze nad korbami MT-62 ktore mi leza, ale przelozenie mnie przerasta;)
Obrazek

#19
skolioza pisze:jaką masz teraz Zimniasty najmniejszą koronkę? bo do MT60 możesz zdobyć nawet 24 - a to już blisko microdrive (czasem i w micro takie były), przykombinuesz z kasetą 2 ząbki w górę i będzie git :mrgreen:


w tym rzecz, ze kaseta stx zakonczona 28zabkami zostala juz podrasowana jedna tarcza 32z od jakiegos srama;)... a nie chodzi nawet o mala zebatke (akurat mam gdzies 24ke na 74mm), ale o srednia... 34z to juz duzo... a poza tym nigdzie takich retro nie spotkalem, tylko w sachsach montowano i chyba M900-ce..... no i w sumie blatow na micro mam jednak spory zapas....;)
Piotr pisze:Hm, a gdzie niebieski mostek, pasujacy do rogów ??
a byl za wysoki, a ja nie mialem dosc dlugiej sruby by chwycic gleboko wbita gwiazdke... zalozylem wiec ten nizszy, stalowy GT, dluzszy jeszcze o 10mm (czyli ze 130 na 140mm:D) i nawet pozycja moze byc:), wagowo strata ok 15-20g (kore to byl taki "LITE" ze wazyl 230g!!!)
Obrazek

#20
Gwiazdke mozna było przebić w dół i id nowa od góry, no pasowałby teraz z rogami, no chyba ze malarz Skolioza przy okazji by Ci przemalował je na pasującu kolorek ;-) , chyba żeby cos jeszcze niebieskiego dobrać, np . koszyk do bidonu, czy pedały, aby jakieś dwa elementy były
www.velotech.pl

#21
ok - kierownik srebrny spox, ale mam teraz czarna CONCEPT z duuzym gieciem (z 8st), i super szeroka 590mm a przy tym wazy 172g!!! jest w srodku tak smiesznie rezowana (?) wyciete ma zabki ...

i do tego takie smieszne rogi - sa przemalowane, ale komplet wazy 218g!!!(i wyglada prawie jak lemondka;)
Obrazek


Przerzuta tyl teraz jest Mountain LX M452, przod moze tez taki zaloze, nie wiem;)
Oponki Zielone Comp S(t) + Front S(p)
Stery "aheadset"DIaCompe od GT

Klamek MT-62 nie zakladam bo za duzo roboty ze zdejmowaniem Altusow;P

#23
oto pierwszy w 2010r update projektu Tequesta - roweru do wszystkiego;)

moze jej nie widac - ale jest - odczulem ja dzis powaznie - ZMIANA kierownicy. Obecnie zalozony jest "concept" (produkt dla univega) - z duzym gieciem w tyl (moze nie az takim jakie lansuje obecnie GF, ale uwierzcie - moje jest spore;) i szerokosci (wraz z celowo ustawionymi chwytami, tak by zastapily troche korki kierownicy) ponad 600mm!!! Jazda jest super, ale szczerze mowiac przydalby sie ciut krotszy mostek, lub taki troche wiekszy jego wznios... no i mam wreszcie mase miejsca na montaz torby!

-Korby znow M560ki LX (z tarczami shimano/race face)
-blotniczek
-oldschoolowe chwyty ritcheya (115g)
-fd do kompletu Mountain LX (118g)
-klamki tektro...sa dosc lekkie (180g) - przod pracuje doskonale, tyl cos zawodzi sila, ale nie wiem czy to nie wina duzo dluzszych pancerzy
-kierownik concept (170g!!!)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

#24
Truegrpy Ritcheya - będziesz zadowolony! jeśli masz na takie namiar daj znać, moje nie są w najlepszej kondycji już a jestem z nich bardzo zadowolony!
jak Ci działa fd standard z korbą micro? profilowania wodzika pokrywają się z fd micro (łańcuch nie chrobocze)?
siodło masz strasznie do przodu przesunięte - tak lubisz czy kwestia mostka?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#25
skolioza pisze:siodło masz strasznie do przodu przesunięte - tak lubisz czy kwestia mostka?
a to do testow;) chcialem sobie za-imitowac sztyce bez set-backu. Troche leci sie do przodu na zjazdach...ale teraz jest strasznie szeroka kierownica... cos sie wymysli
skolioza pisze:Truegrpy Ritcheya - będziesz zadowolony! jeśli masz na takie namiar daj znać, moje nie są w najlepszej kondycji już a jestem z nich bardzo zadowolony!
wiesz co - zdjalem z tej univegi na deore... ale lepsze byly te zelowe paskudztwa w zielonym kolorze - mieksze i masowaly dlonie;P
skolioza pisze:jak Ci działa fd standard z korbą micro? profilowania wodzika pokrywają się z fd micro (łańcuch nie chrobocze)?
hmm normalnie - w thumbach jest plynny skok wiec nawet jakby co chrobotalo to co za problem do-ciagnac. Wczesniej mialem przeciez LX m550 od Ciebie i to samo - kiedys tez jezdzielem z szosowa 105ka + korby mtb (chyba bylo to 42/29) - szczerze to nawet nie wiem jaka jest roznica, co innego przerzutka do 2 i 3-rzedu tu jest dluzsze ramie i tyle.
Obrazek

#26
zimny pisze:
skolioza pisze:jak Ci działa fd standard z korbą micro? profilowania wodzika pokrywają się z fd micro (łańcuch nie chrobocze)?
hmm normalnie - w thumbach jest plynny skok wiec nawet jakby co chrobotalo to co za problem do-ciagnac. Wczesniej mialem przeciez LX m550 od Ciebie i to samo - kiedys tez jezdzielem z szosowa 105ka + korby mtb (chyba bylo to 42/29) - szczerze to nawet nie wiem jaka jest roznica, co innego przerzutka do 2 i 3-rzedu tu jest dluzsze ramie i tyle.
To mnie zmyliło
Korby znow M560ki LX (z tarczami shimano/race face)
wydawało mi się że wrzuciłeś tam korby Mountain LXa (o fd m550 trudno żebym nie wiedział ;-) )
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#27
skolioza pisze:wydawało mi się że wrzuciłeś tam korby Mountain LXa (o fd m550 trudno żebym nie wiedział ;-) )
nie no co Ty - nie dosc ze wielkie blaty (autentycznie nie potrafie na tym jezdzic - za niska kadencja), a po drugie biopace (ktory dobry jest praktycznie tylko w singlach;)

po ostatnie - waga korb...w ogole zauwazylem, ze w Mt60 mala zebatka 24 jest stalowa...a w Mountain LX wszystkie wlacznie z mala (26 lub 28z?) byly alu...

wazylem tez z ciekawosci kola na piastach M452 "sealed mechanism" (jak dumnie glosi naklejka;) - ale wraz z obreczami FIR'a (takie typu brytfanka) - waza ponad 2,2kg!!! zrezygnowalem zatem z pelnokrwistego Mt.LX;)

#29
Apropos, mam aluminiowy mostek GT 130mm od środka do środka, 5 stopni wzniosu jak byś był zainteresowany. Lekko obdrapany ale może być. Wyciągnąłem go jakieś dwa lata temu z Zaskara 96' i tak mi się do dzisiaj wala po szufladzie. Po cenie wysyłki go odstąpię, a jak nie zależy ci na czasie to końcem marca powinienem być w Polsce więc zapłacisz za wysyłkę krajową tylko. Konstrukcja podobna, też dwie śruby z przodu i jedna sciskająca tylko że z alu.

#30
bardzo Ci dziekuje Radzieju za propozycje...ale stalowy 140mm ktory posidam wazy 215g!!! (kore 120 to prawie 240g;) - chetnie zaczailbym sie na jakis 120 rowniez stalowy;)
Obrazek