Wheeler 9880

#1
Cześć
Mimo, że jestem wielbicielem starych stalowych hardaili, postanowiłem uratować przed zmieleniem i wejść w posiadanie zaniedbanego i brudnego elewatora WHEELER 9880.
Rama trafiła w moje ręce z kilkoma szpejami które sugerują, że pochodzi z 1993 roku. Z tego roku był jeszcze bliźniaczy model 9800, ale już na innym osprzęcie.
Rower złożony z tego co miałem i tego, co po latach siedzenia w retrootchłani internetu i węszenia na Allegro/OLX uzbierało się i bardzo dobrze sprawdziło.
Kilka bebechów jest co prawda mniej retro, no ale.. Całość trzyma się kupy i nawet fajnie jeździ mimo, że z początku czuć było ta mniejszą bazę kół.
Było też kilka kombinacji m.in z zastosowaniem redukcji z główki ramy 1 1/4" na 1 1/8". Efekt końcowy poniżej :roll: ;)


Rama Wheeler 9880
Amortyzator Rock Shox Mag 21
Stery Tioga Alchemy A-head
Suport Shimano BB-UN52
Sztyca Wheeler Alu
Siodełko Selle San Marco Regal Girardi
Korby Shimano Deore XT FC-M737
Pedały VP Components
Kaseta Shimano CS-HG
Łańcuch Shimano CN-HG71
Przerzutka przednia Shimano Deore XT FD-M737
Przerzutka tylna Shimano Deore XT RD-M739
Mostek Wheeler ULTRAX
Kierownica Wheeler SuperLight
Manetki Shimano STX SL-MC38
Klamki Shimano Deore XT BL-M737
Chwyty Ritchey True Grip
Hamulce V-Brake Avid Single Digit 5 :-D
Klocki hamulcowe Kelly's Powerstop V-02
Piasta przednia SACHS Quarz
Piasta tylna Shimano STX FH-MC38A
Obręcz przednia Mavic X517
Obręcz tylna Mavic D521
Opona przednia Ritchey Megabite K Z-Max
Opona tylna Panacer Fire XC Pro

Waga 11,9kg
Załączniki
IMG_4825.JPG
IMG_4811.JPG
IMG_4804.JPG
IMG_4793.JPG
IMG_4787.JPG
IMG_4824.JPG
IMG_4782.JPG
IMG_4785.JPG
IMG_4776.JPG

Re: Wheeler 9880

#3
Ushuaia pisze: Kilka bebechów jest co prawda mniej retro, no ale.. Całość trzyma się kupy i nawet fajnie jeździ mimo, że z początku czuć było ta mniejszą bazę kół.
Normalną bazę kół;)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#6
własnie catni to mus w tym rowerze!
Rower spoko, choć, bardziej by tu grał czarny LX, cenowo podobnie jak STX, a bardziej by pasował do rocznika
Co to za śruby/piwoty takie długie, na zdjęciach nie mogę się dopatrzeć o co chodzi.

#8
brawo podoba mi się ogół
jak mówi skolioza rower się prosi o canty
ale mimo tego nieładu rower ładnie się komponuje
mnie trochę tu nie pasuje tylna opona i środkowa zębata ;-)
byle do przodu :arrow:

#9
Patrząc na spójność ramy rocznikowo do częśc, to nie ma tu nic spójnego.
Fakt że hamulce tu odstają jak zającowi uszy, opona z tyłu i blat tak razi że nawet przez zamknięte oczy to widać :mrgreen:

Powiem tak set ramy - tak podoba mi się, reszta do poprawki
www.velotech.pl

#12
ale, z punktu widzenia, azaliż itd. . . . . ponieważ jesteś tu nowy, nie przejmuj się komentażami, to nasze takie widizmisia, ale rame taką poszukuję i też chciałbym mieć do tyrania po błocie.
Wyglada prawie jak Rocky Mountain Summit :mrgreen:
www.velotech.pl

#14
Doceniam pozytywne skrzywienie na punkcie Retro :D Na szczęście jestem świadom misz-maszu w kwestii roczników części i grup, dlatego spodziewałem się ze za brak canti zostanę zlinczowany :D Może na wiosnę zajdą jeszcze małe poprawki. Mimo wszystko ciesze się, że składak zwrócił na siebie uwagę ;)