#16
Ja bym widział w tym rowerze pierwszy model Crossmaxa ... jak coś to mi zalegają :-)
Te co wsadziłeś walą po oczach i moim zdaniem srebrne nie pasują do tego roweru.
Sądzę że wystarczy srebrnego w grupie 739
Dziwne że oni się nie specjalnie czepiają kierownicy i sztycy bo to chyba nie te lata :mrgreen:
Generalnie o de mnie każdy Endofin jest na plus - jaki by nie był!
Sam się czasem zastanawiam czy by sobie jakiegoś nie sprawić ... ale po cholerę mi drugi obiekt muzealny :roll:
Cannon ledwo się mieści a Endorfine też bym chciał ... nawet taką białą jak kiedyś :-)

#17
Ładny rower. Fajny przecinak.
Lubiłem jeździć na Endo - ale jak pisał Marcin, tam jest problem z prowadzeniem pancerzy. U mnie po każdym błocie się zapychały. Rozwianiem było puszczenie pancerza w jednym odcinku od tylnego mocowania na górnej rurze do przerzutki + rolka Avida. Od tamtej pory miałem spokój.
Jeśli widelec jest dobrym stanie, to o niego dbaj. Wg mnie to jeden z fajniej pracujących reto-amorów, ale wymaga trochę więcej uwagi niż np. Bomber czy Judy na Hydracoil.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#18
Amortyzator naprawdę jest w świetnym stanie nie wyczułem luzów
oczywiście go rozebrałem wyczyściłem nasmarowałem tak samo jak czytałem posta na forum
chodzi bardzo płynnie wizualnie też nie ma najgorzej koronę przeleciałem polerką ładnie się prezentuje
co do pancerzy to w sumie z przodu nie było problemów z prowadzeniem heh
z tyłu miałem główkowanie jak poprowadzić pancerz do tylnej przerzutki :?:
na zdjęciu pokazałem jak to wygląda a w sumie nie wiem czy poprzedni właściciel nie zrobił tak samo bo widać wytarcie na ramie
co do kół ;-) hit00r wiem jakie masz koła są naprawdę przepiękne lecz na razie mnie nie stać :-/
ponownie włożyłem swoje ceramiki mavic 121 są szersze o 4,5mm od obecnych i fakt czarne lepiej pasują
ustawiłem hamulec tak to wygląda na zdjęciu ale musiałem śrubki regulacyjne wkręcić do końca aby hamulce odbijały bo jak dałem na ostatnią dziurkę w ramie to nie ma szans ustawić v-ek
https://photos.app.goo.gl/oKkIxXYQHZHvmNV92

#23
czajnikmtb pisze:już właśnie mam je przełożone nawet je zlikwidowałem ale niestety klocek odstawał by z jednej strony dość mocno od obręczy :cry:
Jeśli chcesz to mam też piękne koła na obręczach ceramicznych Mavic X517 czarnych + czarne szprychy DT revolution + piasta przód Dt Hugi srebrna + piasta tył Ringle srebrna.
Obręcze są wąskie bo to 517 , koła pięknie by tu pasowały.
Cena niższa niż Crossmaxów :-)
Załączniki
IMG_20170510_151348.jpg

#24
czajnikmtb pisze:Amortyzator naprawdę jest w świetnym stanie nie wyczułem luzów
oczywiście go rozebrałem wyczyściłem nasmarowałem tak samo jak czytałem posta na forum
chodzi bardzo płynnie wizualnie też nie ma najgorzej koronę przeleciałem polerką ładnie się prezentuje
Ale oczywiście wlałeś kąpiel olejową do dolnych goleni? Ten rocznik nie był już smarowny stałym smarem, lecz miał kąpiel.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#27
czajnikmtb pisze:tak jak piszesz tak zrobiłem :) jest kąpiel ;-)
tak te koła też mi się podobają piękny sprzęt oglądam je co jakiś czas ;-) ale też mnie na razie nie stać tak bywa... :-/
Na razie sobie leżą i czekają.
Wielkiego ciśnienia żeby się ich pozbyć nie mam.
Może się kiedyś odezwiesz 8-) ... niedługo Mikołaj i katolickie święta :-P

#29
Ładny rower - w sumie mniej zachowawczy niż ostatnie Endorfiny na forum...

Może podpadnę teraz ale czekam na jakiś mniej szablonowy projekt na tej bazie ale... może to już klęska urodzaju...

pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#32
trochę kombinowałem ale zrobiłem to z końcówki do pancerza shimano s uszczelniaczem.końcówkę z uszczelką włożyłem do avida nawet się fajnie obraca.
do końcówki dałem kawałeczek pancerza żeby się usztywniła i tak zostawiłem
wyregulowałem i działa jak trzeba :D

#35
postanowiłem nieco odświeżyć wygląd endorfiny. jak już wcześniej pisałem mostek okazał się dla mnie za długi zmieniłem ze 110 ma 90mm ten sam THOMSON wychaczony na allegro.siodełko upolowałem na OLX całkiem fajny stan bez przedarć Selle Italia FLITE . natomiast koła i sztycę zakupiłem u naszego forumowego kolegi hit00r II.oczekuje jeszcze na klocki ceramiczne do moich XT
całość na czarnych kołach wygląda o niego lepiej opony przeleciałem pastą do butów.rogów na razie nie zakładam chyba je malnę jakimś szprejem do mostka powędrowała kierownika Tomka WCS w naprawdę pięknym stanie mam jeszcze mostek WCS na opyl jak ktoś chciał dł 130mm wygląda jak nowy
mam nadzieję że teraz jest ok ;-) :mrgreen:
https://photos.app.goo.gl/Jrou67p0O3t9Th8H3

#37
przednia to DT tylna RINGLE o oznaczeniu 439 chyba :?:
piasty kręcą się jak masło zrobiłem im przegląd łożysk nie wymagają wymiany
natomiast tylna piasta cyka przepięknie :mrgreen:

#38
A widzisz :) spojrzałem na przednią z napisem, później na tył i od razu pomyślałem ringlé. A co do dźwięku to rzeczywiście trzy zapadki już ładnie grają.

#39
Noooo ... i moja sztyca też pasuje do całości i jest ładnie.
Daj na forum foto całego roweru żeby było lepiej widać całość.
Wtedy będzie ładnie.
Przednia piasta to Dt Hugi a tył to Ringle 439 :lol:
Ostatnio zmieniony 2018-02-03, 12:02 przez hit00r II, łącznie zmieniany 1 raz.

#40
Chyba nigdy nie miałem mostka Thomsona w rękach i zawsze ze zdjęć ta przednia klapa wydawała mi się mega szeroka a tutaj niespodzianka, nawet nie zakryła napisów na kierownicy :-)
Kiera super stan, zazdraszczam :-) Całość coraz bardziej zmierza w stronę obrazu na ścianę :-) Niedługo będzie szkoda jeździć :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#41
też miałem takie obawy że dekiel z mostka zakryje napisy z kierownicy ale wszystko tak na styk się zmieściło :mrgreen:
że tak zapytam bo ja nie bardzo wiem jak się to robi
bo wstawiacie swoje zdjęcia bezpośrednio do posta to wygląda fajnie ale ja chyba nie umiem tego zrobić albo coś nie doczytałem :-/ :?:

#42
To bardzo prosto się robi. Musisz skopiować adres grafiki i wklejasz między
Obrazek
i to szystko.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#44
Tak patrząc już NA TRZEŹWO :mrgreen: dziwię się że te sztyca weszła do tej ramy.
Usiłowałem ją wcisnąć do tej mojej białej Endorphin i nie było żadnych szans :!:
Ciąłeś ją czy nie musiałeś?
Daj foto w temacie przynajmniej jedno ogólne właduj żeby nie trzeba było szukać.
Będzie lepszy efekt 8-)
W rozmiarze "S" ten rower wygląda super bo wszystko jest tak fajnie upakowane.
cron