xx

#46
czajnikmtb pisze:Obrazek
coś poszło nie tak :-? :?:
czyli mam rozumieć że pomiędzy Obrazek ??

Klikasz na zdjęcie prawym przyciskiem myszki "kopiuj adres obrazka"
Klikasz Img , wklejasz
Problem z google gallery jest taki , że jedni to widzą a drugim nic nie wyświetla.
Obrazek

#52
Pierwsze crossmaxy by tu bardzo pasowały. Rower swietny.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#53
Retromen pisze:Pierwsze crossmaxy by tu bardzo pasowały. Rower swietny.
Może i by pasowały ale on tu wsadził te koła na ceramice + piasty tył Ringle a przód DT Hugi więc biedy nie ma absolutnie!

#55
Do kompletu brakuje mi jeszcze kasety z łańcuchem i przednia przerzutka też jest poszukiwana.
Kasetę to ze sztopim się dogadam ;-)
A przerzutka przednia to ciężko jest..ma ktoś ??

#56
czajnikmtb pisze:Do kompletu brakuje mi jeszcze kasety z łańcuchem i przednia przerzutka też jest poszukiwana.
Kasetę to ze sztopim się dogadam ;-)
A przerzutka przednia to ciężko jest..ma ktoś ??
Może ci ją puszczę ... ale potrzebuję czasu żeby to przemyśleć 8-)
A sam rower zajebisty!

#59
Mam przednią przerzutkę 953,tylko że wizualnie nie powala na kolana ale za to rozmiar pasuje.
Problem w tym że ktoś wcześniej zerwał gwint od śruby mocującej linkę.
Wkleiłem tulejkę z gwintem która zakończona jest mocowaniem na klucz bodajże 9.
No nie wygląda to za ładnie ale działa ;-)
No i wiadomo pod 9 biegów jest :-?
Załączniki
IMG_20181015_191432632.jpg
IMG_20181015_191421275.jpg

#64
Pierwsze widze....w dura ace mam mniejsze dziurki niz tutaj hehe
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#69
Poszperałem i pin ma 7.2 mm szerokości. Trochę dużo na 9 b. Może w niektórych przypadkach zacinać - cytat z innego źródła : ( ogólnie, odnośnie łańcuchów 8 rzędowych do 9 rzędowych kaset )

" Przy dużych kasetach pokroju 11-34 lub 36 nie ma problemu. natomiast przy mniejszych, np 11-28 mogą pojawić się schody. Otóż łańcuch może na np 8 biegu zahaczać o 7 i mimo że wszystko gra, ząbek będzie ów łańcuch podrzucać co jest niezmiernie irytujące. Miałem taki przypadek i kilka osób również."

Łańcuchy shimano 8 rz mają szerokość 7.1 ( np. IG ) oraz 7.3 ( hg40,71 ) KMC też ma łańcuchy o szerokościach 7.1 ( np. z8 ) oraz 7.3 ( np. x8.93 ) Sam nie używałem łańcucha 8 rzędowego na kasecie 9 rz, ale kolega latał na IG i kasecie 9 rzędowej ( max 11-32 miał ) i na nic nie narzekał. Łańcuchy 9 rzędowe shimano i kmc mają pin szerokości 6.6 mm, a sram 6.8 mm.

#70
Dobrze ze w razie potrzeby ,hg 93 sa destepne jeszcze.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#73
Piotr pisze:Łańcuch na 8 nie pracuje poprawnie na 8 i nie ma bata, szura, trzeszczy i przy niezbyt dokładnej reg przerzutki może nawet haczyć, to raczej niebezpieczny system.
?
znaczy że jak? jeśli dedykowany łańcuch nie pracuje poprawnie, to jaki ma pracować?
Ja stosowałem wymiennie różne kombinacje łańcuch-kaseta w obrębie 7-8s i wszystko działało jak trzeba
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#74
Piotrowi zapewne chodzilo że łancuch 9 nie pracuje poprawnie na 8.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#75
łańcuch założyłem,ale jeszcze nie miałem okazji przetestować podczas jazdy.
zmierzyłem suwmiarką otwór pina i ma 3,6mm średnicy.
Co ciekawe nie mogłem założyć spinki którą miałem z łańcucha shimano,jest za wąska.
Ostatnio zmieniony 2018-10-27, 18:13 przez czajnikmtb, łącznie zmieniany 2 razy.
Załączniki
IMG_20181026_192531127.jpg
IMG_20181026_192542393.jpg
cron