#17
To polega na tym, że powiedzmy Ty wiesz o co chodzi, ale przeczyta to "młody" i będzie powtarzać błędy, a później nikt z nikim sie nie dogada . . .

Dbajmy o przynajmniej prawidłowe nazewnictwo techniczne, jak już macie w dupie przecinki.
www.velotech.pl

#20
Piotr pisze:Nie ma czegoś takiego jak wianek z łożyskami - błędne pojęcie techniczne. ( nie odnoś tego do siebie bezpośrednio )
Wianek - to zespół kulek z ramką - otwarty.
jednak koszyk
czajnikmtb pisze:z kulkami
i nie z kulkami, a z elementami tocznymi (kulka, walec, stożek...) tak doprecyzowując
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#22
Ja pierniczę ... spinacie się o nazewnictwo ... o taką PIERDOŁĘ :-x
Przecież tu nie o to chodzi :!:
Gość napisał co zmodyfikował a wy zamiast podzielić się swoją opinią robicie syf , który nic nie wnosi :-/
Ja sam czasami stosowałem ten patent i wywalałem wianek.
Jeśli było zbyt luźno dokładałem jedną kulkę łożyskową.
Ale generalnie rzecz ujmując jeśli już coś chrupało to dni takich sterów są policzone :-|

#24
szczerze.... nie spodziewałem się takiego odzewu z powodu "wianka z łożyskami"
tak moja wina i moje przejęzyczenie chciałem dobrze wyszło jak zwykle
następnym razem się poprawię kupię słownik i poproszę o konsultację Jana Miodka :-P
a tak na serio to miało być o projekcie a zeszło na inny plan
co do tego nieszczęsnego łożyska wianka kulek koszyczka itp itd...
udało się dojść do problemu jak pisałem wcześniej ktoś zastąpił orginalny wkład z "wiankiem koszyczkiem" z tworzywa na "wianek koszyczek" "metalowy stalowy " i owe kulki się nie obracały na misce
wyrzuciłem "metalowy stalowy" "koszyczek wianek" dałem same kulki oczywiście z luzem i wszystko działa
z prezentacją następnego retro bika poczekam muszę to sobie wszystko na nowo poukładać...

#26
wiesz nowe stery STX wiszą na olx za 75 zł już miałem brać ale nie dawało mi to spokoju co jest winą tego że się to nie chce obracać :?:
rozebrałem orginalne łożysko i już wiedziałem gdzie jest problem i go rozwiązałem/naprawiłem ;-)

#27
Bardzo fajny rower. Też mam Meride ale pod koła 28 rama cross, ale też kompletuje niebieskie akcenty i też na STX, z tym że RC. Brakuje mi w sumie jeszcze tylko kół/piast STX RC. Myślę że fajnie by u ciebie wyglądał Girvin Vector 3 maźnięty na niebiesko (ale ceny trochę zwariowane...) i korba skręcona niebieskimi śrubami :)

#43
Koszyk na bidon jak najbardziej w tym kolorze. Myślałeś o czarnych pancerzach?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike