Merida Miami

#1
chyba już wam przedstawiałem tą meridkę stała na xt 730 ale nie umiem znaleźć tematu albo go nie założyłem albo nie pamiętam
rower przeszedł całkowitą przebudowę do ramy zawitały stery shimano stx nakręcane do nich podszedł fajny mostek ZERO shogun cr-mo wraz z widelcem ROCK SHOX Qadra 10 od Adamello
amorek przeszedł serwis czyszczenie smarowanie dałem mu sprężyny z elastomerami z sountour działa fajnie
do mostka poszła kierownica aluminiowa STEVENS rączki z pianki i srebrne rogi długie na kierownicy bardzo ładne klamkomanetki shimano STX
koła to mieszanka piast LX/XT
przednie koło ma nową piastę XT na 36 otworów cieniowane szprych DT revolution zostały mi z mojego roweru wyścigowego obręcz nowa ZAC19 opona bontrager kierunkowa
tylna piasta LX przerobiona pod 7 rzędów 36 otw szprychy i fela takie same opona kenda napędowa
suport LX do tego korba Shimano stx wypolerowałem ją ma nowy 42 blat i pedały wellgo
przednia przerzutka XT
tylna STX w bardzo dobrym stanie
kaseta i łańcuch nowe
hample canty shimano deore XT klocki jeszcze długo posłużą
sztyca ameliniowa z siodłem Specialized od Adamello
https://photos.app.goo.gl/ZroLM1p9qtVCD6qW2

#4
dla mnie bomba!
metaliczna rama, stx i lx w swojej glorii i chwale. retro pełną gębą. Stery stx, ale to fajne, co nie?

jeśli bym mógł coś nieśmiało, to xt bym stąd pogonił precz, i walnął konsekwentnie canti w chromice (czyli brązie), albo (lepiej!) - czorne canti lx z chromowanymi wsuwkami. Fd też stx, rzecz jasna, z brązowym wózkiem coby się z korbą dogadały.
poszukałbym też opon tomków z niebieskimi boczkami lub paskami, były takie, czasami nawet migają na allegro.

i wjeżdżaj na rower roku.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#5
historia była taka
kupiłem przednią piastę xt na 36 otw nowa na allegro za 49 zeta i potem szukałem do niej partnera do tyłu na olx znalazłem gościa co miał wysłałem pieniążki i ani gościa ani kasy ani piasty z tego co pamiętam z bydgoszczy gość jest na olx miał same perełki wystawione...
znalazłem czarnego lx włożyłem bębenek na 7 i gotowe felgi u kolegi w sklepie kupiłem wrzuciłem swoje stare revolki DT i koła gotowe
canti czarne mam LX nówki sztuki nie śmigane NOS
stery na właśnie dostałem od kumpla gdzieś tylko mam problem z dolną miską sterów a w zasadzie z łożyskami wszystko jest cacy dopóki nie wsiądę na rower i wtedy mam wrażenie jak by mi ktoś stery przykręcił natomiast jak chwycę ramę i podniosę koło jest ok kierownica się kręci lekko
nacisnąłem hamulec i sprawdziłem luzy i patrząc na dolną miskę ten wkład co jest w tych sterach już chyba ma dość miska na widelcu ciasno siedzi
wiem że rower nie ma wodotrysków wszystko chodzi jak należy oprócz wymienionych sterów
taki po prostu ładny rower w miarę czasu jak coś będzie mi się przewijało przez ręce i bedzie pasować do niego to wrzucę
dzięki za sugestie ;-)

#6
czajnikmtb pisze:na olx znalazłem gościa co miał wysłałem pieniążki i ani gościa ani kasy ani piasty z tego co pamiętam z bydgoszczy gość jest na olx miał same perełki wystawione...)
Haha, kolejna ofiara siedem3:)
Lodzermensch

#7
corrado1111 pisze:Haha, kolejna ofiara siedem3:)
Co za gość :-) Idzie na żywca.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#8
Jak wywalisz te niebieskie pierdołki, to będzie spójny rower, no bo Stevens pasuje tutaj jak pięść do nosa.

Jak postawiłeś na STX-a ? , to niech będzie srebrny w całości konsekwentnie.
Ja osobiscie nie lubie mieszania, bo tu STX, a tu Xt , a tu LX . . . .

W LX też by było ładnie homologicznie.

Hample XT bym nie używał, te wkładki zniszczą obręcz, bo guma jest twarda po tylu latach.

W sklepie z foliami reklamowymi mozesz kupić folię przeźroczystą i ładnie nakleić 2 warstwy pasków na tylne widełki, aby łańcuch nie obijał, bo to co jest to psuje ogólny wizerunek.
www.velotech.pl

#13
już wiem co było wadą sterów w jednym z kadridżów ( żę to tak nazwę) ktoś wsadził normalny wianek z łożyskami i to było powodem że stery ciężko chodziły wianek na ciasno wsadzony nie obracał się na misce w orginalnym łożysku kulki są na wianku z tworzywa
no cóż wianek wyrzuciłem dałem same kulki na smarze i jest ok teraz mogę kręcić normalnie kierownicą bo do trej pory była siłownia :D
https://photos.app.goo.gl/ZroLM1p9qtVCD6qW2

#14
Nie ma czegoś takiego jak wianek z łożyskami - błędne pojęcie techniczne. ( nie odnoś tego do siebie bezpośrednio )
Wianek - to zespół kulek z ramką - otwarty.
Ramka może być metalowa, z tworzywa, są płaskie wianki i skośne.
Trzeba dokładnie sprawdzać jaki typ wiianka jest do określonego typu sterów potrzebny.
Wianki występujeą też w systemach zamkniętych w sterach.
"Kartridże", łożyska skośne, są rozbieralne najczęściej, ale jak pordzewieją to i tak klapa na bieżni.
www.velotech.pl

#17
To polega na tym, że powiedzmy Ty wiesz o co chodzi, ale przeczyta to "młody" i będzie powtarzać błędy, a później nikt z nikim sie nie dogada . . .

Dbajmy o przynajmniej prawidłowe nazewnictwo techniczne, jak już macie w dupie przecinki.
www.velotech.pl

#20
Piotr pisze:Nie ma czegoś takiego jak wianek z łożyskami - błędne pojęcie techniczne. ( nie odnoś tego do siebie bezpośrednio )
Wianek - to zespół kulek z ramką - otwarty.
jednak koszyk
czajnikmtb pisze:z kulkami
i nie z kulkami, a z elementami tocznymi (kulka, walec, stożek...) tak doprecyzowując
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#22
Ja pierniczę ... spinacie się o nazewnictwo ... o taką PIERDOŁĘ :-x
Przecież tu nie o to chodzi :!:
Gość napisał co zmodyfikował a wy zamiast podzielić się swoją opinią robicie syf , który nic nie wnosi :-/
Ja sam czasami stosowałem ten patent i wywalałem wianek.
Jeśli było zbyt luźno dokładałem jedną kulkę łożyskową.
Ale generalnie rzecz ujmując jeśli już coś chrupało to dni takich sterów są policzone :-|

#24
szczerze.... nie spodziewałem się takiego odzewu z powodu "wianka z łożyskami"
tak moja wina i moje przejęzyczenie chciałem dobrze wyszło jak zwykle
następnym razem się poprawię kupię słownik i poproszę o konsultację Jana Miodka :-P
a tak na serio to miało być o projekcie a zeszło na inny plan
co do tego nieszczęsnego łożyska wianka kulek koszyczka itp itd...
udało się dojść do problemu jak pisałem wcześniej ktoś zastąpił orginalny wkład z "wiankiem koszyczkiem" z tworzywa na "wianek koszyczek" "metalowy stalowy " i owe kulki się nie obracały na misce
wyrzuciłem "metalowy stalowy" "koszyczek wianek" dałem same kulki oczywiście z luzem i wszystko działa
z prezentacją następnego retro bika poczekam muszę to sobie wszystko na nowo poukładać...

#26
wiesz nowe stery STX wiszą na olx za 75 zł już miałem brać ale nie dawało mi to spokoju co jest winą tego że się to nie chce obracać :?:
rozebrałem orginalne łożysko i już wiedziałem gdzie jest problem i go rozwiązałem/naprawiłem ;-)

#27
Bardzo fajny rower. Też mam Meride ale pod koła 28 rama cross, ale też kompletuje niebieskie akcenty i też na STX, z tym że RC. Brakuje mi w sumie jeszcze tylko kół/piast STX RC. Myślę że fajnie by u ciebie wyglądał Girvin Vector 3 maźnięty na niebiesko (ale ceny trochę zwariowane...) i korba skręcona niebieskimi śrubami :)
cron