#17
Sorki Mr.Qsik- nie rozumiem Twego pytania ,, będzie micro czy standard,, jestem za zielony by Ci odpowiedzieć-ponownie w czarną dziurę zostałem wsadzony :-P kura ja się na tym nie znam-dla tego zadaje pytania, bo jam w temacie za cienki bolek jestem, :-) to na prostych kulkach bez Waszej pomocy bym poległ :roll: Mógł byś dla lebiegi jaśniej określić- co to micro i standard?

#18
Rodzaj mocowania blatów w korbie a konkretnie rozstaw śrub. Shimano stosowało dwa rodzaje w mtb na 5 śrub tzw. standard i micro. Pytanie było bardziej do oglądaczy wątku, często na pierwszy rzut oka da się poznać rodzaj mocowania. Jakbym wiedział jakie to mogę przejrzeć zapasy blatów.

#23
Znaczy się sprawdzę. Na pewno mam alu Coda czarny. Wiecej poszukam ale potrzebuje kilka dni bo chwilowo do soboty jestem wyłączony ze wszystkiego. Po sobocie wracam do świata żywych.

#27
Sorki Qsiku- po spożyciu nie mogłem się zalogować paluszki się omcknęły :-P a Ojciec zadbal bym się nie zalogował :lol: . Proszę o pchnięcie ceny ( pod warunkiem że pasuje do mej piasty- forum zobowiąuje na szwed99@wp.pl }-dogadamy się :-P Czapka jeszcze dymi :evil:

#34
No migam sie bo coś obiecałem a nic sensownego znaleźć nie moge. Zębatek od cholery ale nic co by zapewniało spokój sumienia. Jutro miałem być w moim źródle sprzętu i poszukać, nie sądziłem że będę aż tak rozliczany z czasu poświęcanego na przysługę. Moja wina, trzeba było napisać że nie jutro tylko kilka dni. Będę na emeryturze to może łatwiej bedzie dotrzymywać słowa jak chodzi o czas.

Ode mnie koniec.
Pozdrawiam

#35
Kura - wystarczyło napisać dwa słowa - poczekaj- lub- nie wiem jeszcze-poczekaj.- czekałem ale olewka .Ok- cofam słowa - ale już nie szukaj i więcej nie obiecuj.
Szacun za ,, Moja wina,,- lubię honorowych Ludzi. :-) po tygodniu odeszla mi chuć na zębatkę-jak nie, to na siłę i tak nic z tego, nawet po czasie ,,jak by dała za darmo to i tak bym nie wziął bo już nie rajcuje-a byłem w stanie zapłacićić -każde pieniądze,, :mrgreen:

Pozdrawiam

#37
Lukanio pisze:Ja jezdziłem na KMC X8 nierdzewce i bardzo ładnie pracował w sumie cicho. Zmieniłem dla tego bo mnie wkurza Shimano z łańcuchami które rdzewieją...
To zacznij konserwować sprzęt prawidłowo i nic nie będzie rdzewiało, a nie po jeździe w wodzie ciep rower w piwnice i niech stoi :lol:
www.velotech.pl

#38
Piotr pisze:
Lukanio pisze:Ja jezdziłem na KMC X8 nierdzewce i bardzo ładnie pracował w sumie cicho. Zmieniłem dla tego bo mnie wkurza Shimano z łańcuchami które rdzewieją...
To zacznij konserwować sprzęt prawidłowo i nic nie będzie rdzewiało, a nie po jeździe w wodzie ciep rower w piwnice i niech stoi :lol:
Wiesz co rower trzymam w ciepłym pokoju z grzejniczkami i nawet jak przetrę szmatką. to gdzie woda zostanie rdzewieje

#39
Lukanio pisze: Wiesz co rower trzymam w ciepłym pokoju z grzejniczkami i nawet jak przetrę szmatką. to gdzie woda zostanie rdzewieje
GRZEJNICZKI to zdecydowanie za mało ... powinieneś mieć GRZEJNIKI :lol:
To samo jeśli chodzi o SZMATKĘ , nie da rady musisz nabyć SZMATĘ :mrgreen:
Z tego co pamiętam to IG90 od Shimano nie rdzewiał 8-)
Ale weź tu teraz dorwij taki łańcuch w stanie nowym :roll:

#40
Wiesz . . . . .łańcuch oprócz grzejniczkowania i szmatkowania trzeba naoliwić.
Profesjoinalnie to robi się po każdej jeździe.

A jak sie pojawi nalot rdzawy, to można łańcuch potraktować szczotką drucianą i naoliwić, zwłaszcza użytkowany zimą.

Amen.
www.velotech.pl