#5
Szanowni Panowie-wszystko rozumiem-wróć- tzn. nie rozumiem -żadnej naklejki nie zauważyłem -ale w dalszym ciągu nie wiem jaki współczesny łańcuch kupić do tych zębatek :-/ ?

#8
Wyraziłem swoje zdanie - to że rower jest stary nie znaczy że wymaga jakiegoś wyszukanego łańcucha z tamtych lat. Jakikolwiek łańcuch na 7-8 biegów czy to Shimano, Sram, Taya, Pyc czy jakiś inny chińczyk - wszystko będzie działać. A te marketingowe bełkoty typu "HG/IG only" to fajnie w katalogu i broszurkach reklamowych wyglądają. Przerobisz kilka łańcuchów róznych firm to sam dojdziesz do wniosku którego praca Ci najbardziej odpowiada.
Bo tak to zaraz zacznei się dyskusja że Sram to z Shimano nie może działać, a że Connex najwytrzymalszy, a że rohloff kultowy, a najlepiej to by było campagnolo wsadzić, albo HG90.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#10
rysiek123 pisze:I wszysko teraz jasne- dzięki po części zgadzam się z Twoją opinią.
A Ty byś sobie jaki wstawił będąc na moim miejscu? ;-)
Sorki za natarczywość.
"Jakikolwiek łańcuch na 7-8 biegów czy to Shimano, Sram, Taya, Pyc czy jakiś inny chińczyk - wszystko będzie działać."

#11
Jak jeden ci mówi, że jesteś piany a drugi potwierdza to samo- znaczy jestem piany :-D
Więc idąc tym tropem kupię dwa jakiekolwiek i co jakiś czas będę zmieniał. :-P
Mały wykład Adamelllo przydał się-pouczający. Obejrzałem www.evo-bike.pl- zajefajny. Poszukuję zębatki 32 do deore lx FC-M 563 i lewej klamkomanetki deore XT-m737-szybka telewizorka zniszczona. Jak byś miał to skrobni na szwed99@wp.pl
Zamykam temat
Ostatnio zmieniony 2017-09-24, 07:47 przez rysiek123, łącznie zmieniany 1 raz.

#12
Moim zdaniem jest to najzdrowsze podejście . Szczególnie , że łańcuchy shimano kupisz za 20-25 zł. Co do blatów do tej korby będzie pewnie ciężko. Na allegro większość egzemplarzy jest zużytych . Ja tam "ortodoksem" :mrgreen: nie jestem i wsadziłbym tutaj współczesną korbę. Będzie szybciej i na dłuższą metę pewnie taniej.

#14
Nie wiem do czego ma Ci służyć ten rower. Jeżeli do sobotnich czy niedzielnych wycieczek to szukałbym używanych blatów do tej korby co masz. Jeżeli do grubszego zastosowania to nie bawiłbym się w tą korbę tylko brał coś nowego. Umówmy się, jest to trekking jakich steki przewiją się przez allegro cz olx. Droższy czy kultowszy już nie będzie :mrgreen: Dałbym korbę alivio z wymiennym blatami . Nówkę kupisz za 120 zł .

#17
Sorki Mr.Qsik- nie rozumiem Twego pytania ,, będzie micro czy standard,, jestem za zielony by Ci odpowiedzieć-ponownie w czarną dziurę zostałem wsadzony :-P kura ja się na tym nie znam-dla tego zadaje pytania, bo jam w temacie za cienki bolek jestem, :-) to na prostych kulkach bez Waszej pomocy bym poległ :roll: Mógł byś dla lebiegi jaśniej określić- co to micro i standard?

#18
Rodzaj mocowania blatów w korbie a konkretnie rozstaw śrub. Shimano stosowało dwa rodzaje w mtb na 5 śrub tzw. standard i micro. Pytanie było bardziej do oglądaczy wątku, często na pierwszy rzut oka da się poznać rodzaj mocowania. Jakbym wiedział jakie to mogę przejrzeć zapasy blatów.

#23
Znaczy się sprawdzę. Na pewno mam alu Coda czarny. Wiecej poszukam ale potrzebuje kilka dni bo chwilowo do soboty jestem wyłączony ze wszystkiego. Po sobocie wracam do świata żywych.

#27
Sorki Qsiku- po spożyciu nie mogłem się zalogować paluszki się omcknęły :-P a Ojciec zadbal bym się nie zalogował :lol: . Proszę o pchnięcie ceny ( pod warunkiem że pasuje do mej piasty- forum zobowiąuje na szwed99@wp.pl }-dogadamy się :-P Czapka jeszcze dymi :evil: