Cześć

#1
Cześć wszystkim.

Zarejestrowałem się na forum gdyż w wyniku zdarzenia losowego stałem się posiadaczem roweru Raleigh MT 500. Rower jest w bardzo dobrym stanie. Posiada pełen katalogowy osprzęt Shimano Deore LX 1993 bez pedałów. Poprzedni właściciel zapewniał że prawie na nim nie jeździł. Niestety rower długo leżał chyba w wilgotnym pomieszczeniu i w nasłonecznieniu. Łańcuch i linki pokryte są rdzą. Chromowane elementy są trochę pożółkłe. Niektóre czarne plastikowe elementy osprzętu są jakby wybielone, zestarzałe. Felgi mają delikatne bicia a jedna z opon jest nieoryginalna. Wizualnie rower ma lekkie otarcia ale ogólnie stan jak "ze sklepu". Klocki hamulcowe delikatnie przetarte, koronki korby i kasety jak nie używane, kaseta posiada jeszcze tą czerwoną naklejkę HG Hyper Glide, łańcuch nie rozciągnięty, manetki pracują płynnie, klamki nie wytarte jak nowe, klamkomanetki posiadają także naklejki jak w katalogu, linki hamulców od nowości nie regulowane - hamulce dociskają jak w nowym, kierownica bez otarć, chwyty oryginalne, nie wytarte, rama bez wgniotek i pęknięć.

Jest też amortyzator Tange Race Struts. Niestety nie działa choć jakieś delikatne ugięcie jeszcze ma.
Rower chcę zreanimować na własny użytek. Wiedzy już trochę mam. Będę potrzebował wsparcia przy doborze części i zamienników. Na pierwszy ogień pójdzie amortyzator i linki. Potem plastiki, pedały, siodełko, prostowanie felg, czyszczenie i smarowanie.

Napęd i piasty pracują bardzo cicho więc podejrzewam że łożyska są w stanie bardzo dobrym i posiadają jeszcze oryginalny smar ale zajrzeć tam nie zaszkodzi. Zdjęcia będą przy okazji.
cron