#31
aldek pisze:ejże, a nie najwyższym?
No w sensie że wskazującym paluchem klikasz aż opadnie do końca. Dla mnie to było zawsze w dól po prostu stąd najniższe mi wyszło.
Lodzermensch

#33
Mr.Skolioza- potrafisz w prosty sposób wytłumaczyć :-) bo Mr.Corrado1111 oraz Mr.Aldek tak mi namieszali pod beretem tym ,,najniższym,, i ,,najwyższym,, że aż lufę musiałem strzelić z nerwow - żem taki nie kumaty. :mrgreen:

Panowie dzięki.

#34
To po zaaplikowaniu substancji przeciw stresowej -doustnie :-D zapytam?.
Jakiej firmy linki i pancerze do przerzutek zakupić i w jakim kolorze polecacie do tegp KTM by było wizualnie i mechanicznie zgodnie z zasadami Retro ?

#35
Szanowni Fachmani, szczególarze.
Myślałem , że podpowiecie chociaż o kolorze pancerzy linek-ponieważ czarne mi nie pasują- wolalbym w kolorze ramy? - ok. :shock:
Zrobię wedle mego spojrzenia na (Retro)-wg .mojego prywatnego katalogu, ponieważ oryginały KTM niedostępne- (osterraich trzyma w tajemnicy :-D .-kura wychodzi na to , źe mam zajebisty fahrrad vintage z czasów frau ,,adolfiny,, :-D i jej rusische kammeraden) :mrgreen: - to dopiero rarytas.

#36
Szanowni Forumowicze mam następne pytania odnośnie już mego :-D KTM.
1) co może oznaczać wybita literka ,,H,, na górnej rurce ramy alu?-foto
2)rama alu nie jest lakierowana tylko polerowana -i nie ma na niej specyficznego nalotu dla starzejącego się alu- czyżby jaki specyficzny stop alu ?
3) co to firma ..HUBO.. wybita na mostku regulowanym kierownicy? - foto
4) poszukuję używki tarczy32 w dobrym stanie do korby FC-M563- foto
5) macie jakiś patent na pozbycie się starych naklejek?
Załączniki
tarcza.jpg
mostek rególowany.jpg
rama alu.jpg

#37
Rozumiem, że KTM to nie retro MTB a Trekkingowy- czyżbym zadał pytania nie odpowiednie? Najbardziej mi zależy na tej literce ,,H,, na ramie-resztę pytań proszę pominąć.
Tak wygląda ten KTM z dostawionym dla dopasowania Trekkingowego bagażnikiem ;-) .
To może go ocenicie?
A jak jeszcze został by określony jego rocznik to był bym w 100% kontent z foum :-P
Załączniki
KTM 1.jpg

#39
Literka jest wybita na górnej sztycy ramy ok. 20-40 cm od rury sterów. Naklejki, co ciekawe są naklejone bez lakieru bo jak chciałem odczyścić to ,po użyciu pasty (specjalnej do blach- PAISTE, ZILLDJIAN- dla bębniarzy wiadome) ;-) ściereczka zrobiła się czana jak smoła ,czyli jak polerować zwykłe alu-mało tego- dały by się odkleić tylko odchodzą po (mm ) dla tego pytałem również, czym potraktować naklejki stąd wiem, że to czyste alu? :roll: bez- lakieru- co cieszy, że wypoleruje je na błysk sam bez badziewnego piaskowania i darcia lakieu :mrgreen: .
Pytanie czemu blyszczy poza rysami - i się nie starzeje ?: :roll:
Dzięki za rocznk- może ponownie głowe poloży na szali Corrado1111 ;-) Będę wdzięczny :-P
Pozdro Ojcze ;-)

#41
Jeśli nie ma klaru a tak wygląda to jestem i pod wrażeniem i zaskoczony ;-)
Co do rocznika - o ile nie ma tu jakiegoś wałka pt rocznik modelowy '95 wyposażony w osprzęt '94 (a takich przypadków można ze świecą szukać) to nie ma wątpliwości co do roku - takie klamkomanetki były datowane tylko na rok modelowy AD'94 (na '95 były już te z płaskim telewizorkiem które Corrado lubił i powinien był o nich wiedzieć :-P, '96 miał już Vki więc zupełnie inne klamkomanetki i hamulce, a '93 to była zupełnie inna odsłona XT, jeszcze 3x7)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#46
Ten "grawer" na mostku też dziwnie wygląda. Jak dla mnie to właściciel miał dostęp do takich znaczników i sobie oznakował części - ot dla jaj, albo przed złodziejami. Bo taki babol na mostku to nie przystoi nawet współczesnym chińczykom. Takie oznaczenia robi się w miejscach, których nie widać. Czyli np. na końcach kierownicy, na rurze fajki w jej dolnej części czy na sztycy pod podziałką "minimum insert".
https://www.facebook.com/evobikesycow

#48
Mr.Adamello i Mr.Skolioza - zgadzam się w 100% z Waszą oceną ,,Bo taki babol na mostku to nie przystoi nawet współczesnym chińczykom,, :mrgreen: :mrgreen: . -mam oznakowany rower w buracki sposób :evil: -mostek mogę zmienić z ramą gorzej :lol:
A nie pomoglibyście w określeniu ,,Rodzaj mocowania blatów w korbie a konkretnie rozstaw śrub. Shimano stosowało dwa rodzaje w mtb na 5 śrub tzw. standard i micro. Pytanie było bardziej do oglądaczy wątku, często na pierwszy rzut oka da się poznać rodzaj mocowania. Jakbym wiedział jakie to mogę przejrzeć zapasy blatów.,,- to może Mr.Qsik miał by dla mnie Blacik do korby- foto
Załączniki
tarcza.jpg