Co to za rama?!?!?! Pomocy!!!!

#1
Siemka! Kupiłem sobie fajne XC na Fox Talas 2003r. ^^ full XT i te sprawy ;P za bardzo dobre pieniążki aaaaleeee! Nie wiem co to za rama! :( Ogólnie cały rowerek bardzo lekki bo 12,2kg więc popy nie może być. Jeśli ktoś ogarnia to będę wdzięczny za pomoc i na pewno piwko postawie! ;) Wstępnie padło na Kellysa Sabotage ale nie jest nim. Zamieszczam fotki pomocnicze ;)
Rama była malowana na czarny mat więc proszę się nie sugerować kolorem. I czy można dojść po nr ramy?
Ostatnio zmieniony 2017-08-26, 11:01 przez After, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
21150957_1544074608948710_1829695329_n.jpg

#10
skolioza pisze:Nie mam pojęcia, nie moja era - ale raczej nie ma się co sugerować osprzętem bo na mój gust jest trochę zmiksowany (więc pod tym kątem albo składak, albo było grzebane)
Między tylną oponą a widelcem jest tak mało miejsca, czy perspektywa? Jak mało miejsca to moze na wytarciu będzie znać oryginalne umaszczenie
Odnośnie osprzętu to tylko tak zawarłem info,ze sie okazja na dobrym sprzęcie trafiła... z niewiadomą ramą.
Więc nie rozumiem tutaj sugerowania się niby osprzętem... ale ok pominę tą kwestię bez większego komentarza.
Rozmiar ramy jest mały, S-ka więc dlatego jest takie wszystko tam krótkie. Do kręcenia się kloca mi nie trzeba.

#13
qsik pisze:Kwadratowe rury tylnego trójkąta przypominają mi Authora.
raczej Author odpada. Authory miały bardziej spłaszczone górne rury tylnego trójkąta na wysokości opony, oraz wzmocnienie pod główką u mnie jest zakończenie wklęsłe (w stronę główki), w authorach było wypukłe jeśli mogę to tak nazwać - w stronę suportu zakończenie.
Tak przeglądam to mi podchodzi trochę Accent... Ranger czy coś takiego ale ciężko zdjęcia znaleźć z tamtych lat na necie. Zakończenie tyłu haki, mocowanie kół no wypisz wymaluj, tylko nie wiem czy miały wzmocnienie pod główką bo coś dopatrzeć się nie mogę ;(
Whellery z tamtych lat miały bardzo podobną główkę ale niestety tylne mocowania koła inne.
ech ciężka misja, szukać trzeba dalej :D

#14
After pisze:
skolioza pisze:Nie mam pojęcia, nie moja era - ale raczej nie ma się co sugerować osprzętem bo na mój gust jest trochę zmiksowany (więc pod tym kątem albo składak, albo było grzebane)
Między tylną oponą a widelcem jest tak mało miejsca, czy perspektywa? Jak mało miejsca to moze na wytarciu będzie znać oryginalne umaszczenie
Odnośnie osprzętu to tylko tak zawarłem info,ze sie okazja na dobrym sprzęcie trafiła... z niewiadomą ramą.
Więc nie rozumiem tutaj sugerowania się niby osprzętem... ale ok pominę tą kwestię bez większego komentarza.
Rozmiar ramy jest mały, S-ka więc dlatego jest takie wszystko tam krótkie. Do kręcenia się kloca mi nie trzeba.
Pytasz - sugeruję jakim tropem nie iść, zawsze to mniej rzeczy do sprawdzenia
Nie rozumiesz takiego toku eliminacji - przykro mi
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#15
skolioza pisze:
After pisze:
skolioza pisze:Nie mam pojęcia, nie moja era - ale raczej nie ma się co sugerować osprzętem bo na mój gust jest trochę zmiksowany (więc pod tym kątem albo składak, albo było grzebane)
Między tylną oponą a widelcem jest tak mało miejsca, czy perspektywa? Jak mało miejsca to moze na wytarciu będzie znać oryginalne umaszczenie
Odnośnie osprzętu to tylko tak zawarłem info,ze sie okazja na dobrym sprzęcie trafiła... z niewiadomą ramą.
Więc nie rozumiem tutaj sugerowania się niby osprzętem... ale ok pominę tą kwestię bez większego komentarza.
Rozmiar ramy jest mały, S-ka więc dlatego jest takie wszystko tam krótkie. Do kręcenia się kloca mi nie trzeba.
Pytasz - sugeruję jakim tropem nie iść, zawsze to mniej rzeczy do sprawdzenia
Nie rozumiesz takiego toku eliminacji - przykro mi
No miało to wydźwięk jak byś mówił do leszcza albo byle polaczka co się jara byle czym z Decatlona myslac,ze ma sprzet "najwyzszej polki...", jezdze kumplu od pond 15lat wiedzac co jest 5 i co z czym sie je, jeszcze za czasow gdzie szczytem marzen byl RST i byle jaka markowa rama do XC, a ty mi mowisz zebym sie nie sugerowal osprzetem..., przeciez kazdy srednio rozgarnięty orangutan znajacy sie na sprzecie (a taki raczej ma nawet grupy osprzetowe w jednym paluszku na przedziale X Nastu lat) wie,ze tym sie nie ma co SUGEROWAC... . Przeciez to logiczne, zwlaszcza jesli jest sie starym wyjadaczem.

#16
No miało to wydźwięk jak byś mówił do leszcza albo byle polaczka co się jara byle czym z Decatlona myslac,ze ma sprzet "najwyzszej polki...", jezdze kumplu od pond 15lat wiedzac co jest 5 i co z czym sie je, jeszcze za czasow gdzie szczytem marzen byl RST i byle jaka markowa rama do XC, a ty mi mowisz zebym sie nie sugerowal osprzetem..., przeciez kazdy srednio rozgarnięty orangutan znajacy sie na sprzecie (a taki raczej ma nawet grupy osprzetowe w jednym paluszku na przedziale X Nastu lat) wie,ze tym sie nie ma co SUGEROWAC... . Przeciez to logiczne, zwlaszcza jesli jest sie starym wyjadaczem.
Wybacz, nie dałeś się do tej pory zbytnio poznać na forum, w moich kolarskich środowiskach ksywa również chyba się nie przewijała
Skądże więc miałem ja maluczki wiedzieć, czyś Ty" starym wyjadaczem", czy może raczej taki "srednio (...) znajacy sie na sprzecie"....
Następnym razem nim coś komuś na forum poradzę obiecuję wynająć detektywa do prześwietlenia pytającego na wskroś, co by takie gafy nie strzelić i dumy Kolegi nie urazić

Powodzenia w ustaleniu co to za rama
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#22
Grupa osprzętu to 200 gs siodełko scoota z blaszka i datownikiem na 90rok, natomiast napis na ramie to naklejka i przejścia miedzy kolorami sa zaklejony jakby taśma izolacyjna. Na obiciach z przodu widać przebijający sie fiolet, jakby czerni byla tylko jedna warstwa, a przy głębszych rysach jest tez czerwony. Czy to scott peak? Na pewno nie w oryginalnym malowaniu?
Załączniki
IMG_1923.jpg

#23
Coś mię tu śmierdzi - o ile lakier pod czarnym mógł być fioletowy jako lakier bazowy, o ile przejściówki to faktycznie we wczesnych latach 90 były naklejki, o tyle miski sterowe malowane nigdy nie były To raz
Dwa - logotyp Nigdy nie spotkałem się z naklejką, nawet w latach wcześniejszych była to kalkomania pod bezbarwnym Poza tym przy takim kształcie liter logotyp zawsze był pochylony w prawo a tu jest prosty Taki w przyrodzie nie występował, często jednak przemalowujący ramę skanowali logo z okładki katalogu (gdzie faktycznie logo nie było pochylone) i ładowali na ramę - częsta wpadka odnawiaczy czy podrabiaczy...

Natomiast detale ramy o ile widać je na foto faktycznie wskazują że może być to szkot, a 200GS wskazywałoby na model Peak Z tym że sądząc po detalach raczej z rocznika 91 niż 90
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#25
Zależy od tego co chcesz osiągnąć - ekonomicznie taka renowacja na pewno nie wyjdzie lepiej niż zapolowanie na egzemplarz nie wymagający takich operacji, przy odsprzedaży także ciężko będzie odzyskać to co włożysz
Natomiast jeśli robisz z sentymentu lub po prostu dla siebie to frajda działania nierzadko warta jest większego nakładu niż gotowiec
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#26
After pisze:zwlaszcza jesli jest sie starym wyjadaczem.
Aż taki STARY to ty nie jesteś :lol:
Ale za to jaki drażliwy :mrgreen:
A odnośnie ramy to może być no name ubrana w dobre części.
Dość częsty zabieg jeśli ktoś chce się "pozbyć" zalegających podzespołów to wpycha je do budżetowej ramy.
Załączniki
IMG_20170825_193134.jpg

#27
Osprzet co do joty zgadza sie z katalogiem z 1991, jak napisal skolioza. Rama jest bardzo zwyczajna, nie ma zadnych smaczkow, ani nietypowych rozwiazan. Jedynie stery sa bardziej rozbudowane. Rower jest ultra ciezki, wiec mysle, ze albo ktos uszkodzil oryginalna i wsadzil ten zamiennik, albo cos komus nie pasowalo w kolorze. Tak czy inaczej sentymentu nie mam, kupilem bo potrzebowalem czegos na juz. Zostawie go takim, jaki jest, jedynie opony koniecznie zmienic, bo te sa od nowosci. Dzieki bardzo za wyczerpujace i naprowadzajace informacje
cron