Serwis Rock Shoc SID HYDRAAIR 2000

#1
Panowie udało mi się uratować od wywalenia na żyletki przez sąsiada fajny rower który przywiózł z niemiec Gianta XTC Team. Rower ogólnie nigdy nie miał serwisu i chciałbym się podjąć serwis widelca, z racji gdyż czytałem co nie co kiedyś starsze wasze informacje na temat tego modelu. I mam do was pytanie.

1. Jakich kluczy będę potrzebował smarów i oleju ?
2. Nie boję się rozbierać bez manuala bo pewnie nie jest to jakaś kosmiczna budowa jak dzisiejsze Sidy, lecz nie pogardzę dobrą instrukcją nawet spolszczoną


Stan widelca: Lekko się poci prawa goleń, nie działa dolna regulacja nie wiem od czego służy... Golenie z zewnątrz są bez żadnej ryski boję się co mogę zastać w środku...
Brakuje jednego korka od wejścia do pompki(posiada ktoś ?)

Posiadam też damper z tego rocznika model DUALAIR z dwoma wejściami. Stan wizualny bardzo dobry lecz praca chlupie i jednak należy mu się serwis lecz szukam dobrego serwisu zna ktoś ? Może ktoś z was takowy serwis przeprowadza to może mnie poratuje ? Szukam jeszcze tulejek ślizgowych do tego dampera ponieważ jest luz na nich i mam nadzieję że one zniwelują luz, gdyż na nich występuje luz.

#2
Żeby nie czekać jak przysłowiowy cieć znalazłem taki manual http://enduroforkseals.com/id8.html tylko że nie jest dokładnie opisany w kwestii 23 ile lać oleju i jaki. Panowie to mój będzie pierwszy raz z powietrznym widelcem. Nie chciałbym go zapowietrzyć po tych wszystkich czynnościach podczas skręcania końcowego na co mam uważać czego nie robić ?
cron