Scott Endorphin Pro Racing AVS 1998

#1
Witam was rozmyślałem z nowym rokiem o nowym projekcie i byłem strasznie mocno niezdecydowany, aż nagle padło na ten piękny i dość ciekawy model od Scotta. Rower złożyłem na częściach jakich miałem i będę się dochodził do specyfikacji fabrycznej. Chciałem jeszcze podziękować za powierzenie mi tak cennego model użytkownikowi Focker dzięki tobie udało mi się w końcu wybrać ciekawą bazę do złożenia.

[center]
Obrazek
[/center]

[center]
Obrazek
[/center]

Mam jeszcze do was pytanie chciałbym sie dowiedzieć co to za rocznik widelca dokładnie i jakaś specyfikacja bebechów ?
Siodło ostatnio dorwałem za 15zł nie wiem czy było warto WTB SST-X
[center]
Obrazek
[/center]

W sumie do kompletnego roweru brakuje przedniej przerzutki :p Od razu co wyczułem to za długi mostek będę musiał go zmienić ale chyba to może przyzwyczajenie do krótkich mostków.
Proszę was o rady wszelakie.
Ostatnio zmieniony 2017-07-19, 17:17 przez Lukanio, łącznie zmieniany 1 raz.

#5
Ja miałem swoją w bardzo dobrej kondycji specyfikacji fabrycznej (poza siodłem) - choć rower jeździł fajnie to jednak nie jest ona idealna wg mnie

Na pierwszy ogień poleciały rurki (fabryczny misz-masz mostka Kore, kiery Scotta i sztycy no name zupełnie mi nie leżał), na drugi korba (nie lubię korb czteroramiennych)
Poza tym na prawdę nie było się do czego doczepić i gdyby nie fanaberia to z powodzeniem rower w takiej kompozycji mógłby zostać (zresztą ten set jeździ niemal w całości, bez wspomnianych elementów kontrowersyjnych w rowerze mojej żony)

Jak dążysz do katalogu to najtrudniej będzie zdobyć widelec - to był wypust dedykowany pod te ramy
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
Teraz to możesz kupić moje graty do tego Scotta a nie jakąś biedę montować :-P
Rocznikowo powinny pasować.
Ten biały Manitou fajnie by siedział w tym białym Endorphinie , którego miałem :lol:
Dzisiaj jeszcze na alledrogo zauważyłem żółtego Endorphin'a WC na XTR950 ale z ... pękniętymi mocowaniami piwotów :-|
Załączniki
Scott (36).jpg

#8
Model widelca opisany jest na naklejkach - czyli Manitou SX :) Rocznik 1997.
Sam rower wyszedł ładnie i schludnie, a amor całkiem fajnie pracuje jeśli ma sprawne elastomery i jest dobrze nasmarowany.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#13
focker pisze:Powinien pracować bezgłośnie, co najwyżej z delikatnym syczeniem. Wszelkie odgłosy typu chlupanie, bulgotanie przy pracy są oznaką zapowietrzenia.
Proszę powiedz jak odpowietrzyć ? ;-)

#21
Dzisiaj założyłem Avid rollamajig. Praca na pewno wyczuwalna podczas zmiany biegów wchodzą pewniej i bez żadnego zacinania ogólnie poprawiło się. To prawda że przy dzisiejszych przerzutkach nic by rollamajig nie zdziałał ? Podziękowania dla Kuba84
[center]
Obrazek
[/center]

#22
Lukanio pisze: To prawda że przy dzisiejszych przerzutkach nic by rollamajig nie zdziałał ?]
No a jak niby miał by zdziałać ?
Przecież nawet nie ma jak go zamontować do SRAM'a albo Shimano w systemie Shadow Plus ...
Oj młody młody ... o czym ty myślisz :mrgreen: ?
W sumie to jestem ciekawy o ile lepiej działają stare szimaniaki zespolone z tym cholerstwem :-)
XTR 953 posiadał takie coś wbudowane z tego co pamiętam.
Później Shimano zrezygnowało z tego patentu ... dla czego ?
Zbyt wysokie koszty produkcji z racji większej ilości części ?
Ciekawe czy to w równym stopniu pomaga z przerzutkami tradycyjnymi jak i z odwrotną sprężyną :-> ?
Zamontuj tu jakieś inne RD od Shimano z odwrotną i podziel się odczuciami :-P
Widzę że Cannon odszedł do lamusa bo teraz podniecasz się Skociną :-/ ?
Mimo że jesteś gadułą i ryjesz beret prawie tak samo jak ja to życzę powodzenia z tym rowerem - miło będzie oglądać kolejnego ... mi pozostało tylko patrzenie na foty bo swojego już nie mam :cry:

#24
hit00r II pisze:
Lukanio pisze: To prawda że przy dzisiejszych przerzutkach nic by rollamajig nie zdziałał ?]
No a jak niby miał by zdziałać ?
Przecież nawet nie ma jak go zamontować do SRAM'a albo Shimano w systemie Shadow Plus ...
Oj młody młody ... o czym ty myślisz :mrgreen: ?
W sumie to jestem ciekawy o ile lepiej działają stare szimaniaki zespolone z tym cholerstwem :-)
XTR 953 posiadał takie coś wbudowane z tego co pamiętam.
Później Shimano zrezygnowało z tego patentu ... dla czego ?
Zbyt wysokie koszty produkcji z racji większej ilości części ?
Ciekawe czy to w równym stopniu pomaga z przerzutkami tradycyjnymi jak i z odwrotną sprężyną :-> ?
Zamontuj tu jakieś inne RD od Shimano z odwrotną i podziel się odczuciami :-P
Widzę że Cannon odszedł do lamusa bo teraz podniecasz się Skociną :-/ ?
Mimo że jesteś gadułą i ryjesz beret prawie tak samo jak ja to życzę powodzenia z tym rowerem - miło będzie oglądać kolejnego ... mi pozostało tylko patrzenie na foty bo swojego już nie mam :cry:
Miałem taki test na myśli właśnie i chyba tak zrobię na nowych Shimankach. Wiesz ja mam tak że muszę spróbować co sezon czegoś innego :-P lecz Endo kiedyś była moim marzeniem kiedy zobaczyłem ten rower w katalogu niemieckiej Ikei jako jedna z ozdoby wnętrza stała katalog coś z końca 98-20 :p No i w tamtym czasie dowiedziałem się że istnieją rowery górskie ;-)
Zjeb... że sprzedałeś swoją endo :lol:

#25
Lukanio pisze: kiedy zobaczyłem ten rower w katalogu niemieckiej Ikei jako jedna z ozdoby wnętrza stała katalog coś z końca 98-20 :p No i w tamtym czasie dowiedziałem się że istnieją rowery górskie ;-)
Zjeb... że sprzedałeś swoją endo :lol:
To ty już jako niemowle wiedziałeś że Endorphin będzie twoim marzeniem :mrgreen: :!: :?:
Ja miałem to szczęście że się śliniłem na Endo kiedy była na topie - kolega miał i wszyscy srali z zazdrości - Włoszczowska i Formicki a właścicielowi roweru ... nie pasowało że jest za miękki :-/
To był WC 1999 taki jakiego ma Snack tyle że na jeszcze lepszych częściach - grupa 952 , Spinergy SPOX , Profile , SID Race itp 8-)
A swojego sprzedałem bo mnie kufa kormornik ścigał :-/

#26
W kwestii kółka likwidującego łuk pancerza: w grupie XTR dostępne było tylko i wyłącznie w pierwszej przerzutce Rapid Rise - model RD-M951. Dlaczego akurat tam? Pewnie z tego powodu, że za redukcję odpowiadała sprężyna, nie kciuk i inżynierowie Shimano chcieli zminimalizować ryzyko, że owa będzie za słaba np z powodu zacierającego się pancerza. A przecież były to czasy, kiedy do japońskich przerzutek sprzedawano tuningowe sprężyny o mocniejszym naciągu i mniejszej liczbie zwojów, vide Crumpet Spring, którą mam w swoim szaraku.

Gdy się okazało, że działa jak należy nie było sensu dociążania przerzutki 25 gramami, skoro można było i bez tego. Samo kółko względem Avida (późniejszej, plastikowej wersji) było wykonane z aluminium, zamiast kulki jak u konkurencji miało sprężynę dopasowującą łuk pancerza do aktualnego położenia przerzutki no i łożysko kulkowe, a nie ślizg. Po przejęciu Avida przez koncern SRAM, wysokie modele MTB mają fabrycznie wbudowane kółko, ale nie nazywa się już Rollamajig.

Pierwsze przerzutki Shadow rzeczywiście miały również niwelować łuk pancerza, ale aktualne modele (szczególnie z grup niższych) nie do końca zwłaszcza, gdy pancerz jest poprowadzony dolną, a nie górną rurką tylnego trójkąta.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#27
hit00r II pisze:
Lukanio pisze: kiedy zobaczyłem ten rower w katalogu niemieckiej Ikei jako jedna z ozdoby wnętrza stała katalog coś z końca 98-20 :p No i w tamtym czasie dowiedziałem się że istnieją rowery górskie ;-)
Zjeb... że sprzedałeś swoją endo :lol:
To ty już jako niemowle wiedziałeś że Endorphin będzie twoim marzeniem :mrgreen: :!: :?:
Ja miałem to szczęście że się śliniłem na Endo kiedy była na topie - kolega miał i wszyscy srali z zazdrości - Włoszczowska i Formicki a właścicielowi roweru ... nie pasowało że jest za miękki :-/
To był WC 1999 taki jakiego ma Snack tyle że na jeszcze lepszych częściach - grupa 952 , Spinergy SPOX , Profile , SID Race itp 8-)
A swojego sprzedałem bo mnie kufa kormornik ścigał :-/
Nie no oczywiście w pozniejszych latach katalog znalazłem w domu... czasy gdy tato jezdził za gramice. Co do sztywności to Endo nie jest taka sztywna na boki bo się gibie :P Jeszcze nie wpadłem na żaden szlak żeby ja przetestować ;)

Punkxtr Ciekawa informacja, takie informacje są bardzo cenne dla innych czytających 8-)

#28
Mały updejt :p Udało mi się dostać taki o to strój jak na zdjęciu. Kask podobny(o jeden rząd otworów mniej, lecz taki sam kolor od ETTO i Okulary DIADORA zna ktoś tą markę? Jeszcze mam pytanie co to za buty ma ten gościu ze zdjęcia ?
Obrazek


Aha i obręcze też podobają mi się proszę ktoś napisze jakie obręcze szprychy i piasty ?

EDIT: Endo wygląda teraz tak po zmianie mostka i zamontowaniu przedniej przerzutki FD-M738. Co do mostka zostaje przy nim bo oryginalny 120mm KORE byłby za długi i zepsułby prawidłową pozycję dla mojego wzrostu.
Obrazek

#29
Panowie mam problem z przednią częścią roweru a mianowicie trzeszczy mi podczas dociskaniu roweru do dołu nie wiem co to może być próbowałem zlokalizować i brak mi pomysłów...