Rozmiar sztycy w GT Zaskar LE 93

#1
Kłaniam się,

Otóż w swoim GT'ku mam zamontowaną sztycę 27,2mm jednak wydaje mi się nico za luźna.
Mierząc suwmiarką komin wychodzi coś koło tego, jednak obawiam się, że komin jest trochę zbyt zaciśnięty ( może z racji lat ) i sztyca często lekko mi się wsuwa w czasie jazdy

Zacisk mam aż nadto mocno zaciśnięty.

Jaka sztyca była w oryginale ?

pozdrówki

#5
rozpoznanie pisze:Tak. Jestem pewien bo mam wybity numer 9310...

PS
Sorki, że piszę z drugiego konta, ale zapomniałem o tym :)
po co Ci drugie konto ? do czego , już zabezpieczasz sę prze ewentualnym banem w przyszłości ?

Zgłoś to do Skoliozy to Ci to usunie i nie rób burdelu na forum .
www.velotech.pl

#6
cardamon pisze:jak masz zamontowaną 27,2 i jest luźna to znaczy że masz komin rozklepany
Prawdopodobnie tak jest, aczkolwiek jeszcze raz w weekend zmierzę i dam znać :)

Piotr pisze:
rozpoznanie pisze:Tak. Jestem pewien bo mam wybity numer 9310...

PS
Sorki, że piszę z drugiego konta, ale zapomniałem o tym :)
po co Ci drugie konto ? do czego , już zabezpieczasz sę prze ewentualnym banem w przyszłości ?

Zgłoś to do Skoliozy to Ci to usunie i nie rób burdelu na forum .
Już zgłosiłem :)
ZaSkAr/ SaNcTiOn

#14
Dzięki chłopy za odpowiedzi.
Zrobiłem nieco babola, bo mam sztyce 26,8, więc sądzę, że 27mm będzie oki. Mało popularny rozmiar, ale coś fajnego w srebrnym kolorze może znajdę :)
ZaSkAr/ SaNcTiOn

#15
Koledzy, podpowiedzcie mi, jakia jest średnica rury podsiodłowej w zaskarze ? Chodzi mi o miejsce montażunprzedniej przerzutki.
Znalazłem fajną na 28.6 mm ale się waham ze średnicą, a przez najbliższy tydzien nie mam dostępu do rowera
ZaSkAr/ SaNcTiOn

#20
to aż taki unikat ta przerzutka?
pytam poważnie - sam mając kiedyś ogromny problem z zakupem dobrej przerzutki do ramy z mielca (34,9 górny ciąg w dobie niepodzielnego królowania stali) pokusiłem się o rozkalibrowanie rozmiaru 31,8 Z perspektywy czasu wolałbym założyć przerzutkę niższej klasy z dedykowaną obejmą
chyba że masz warsztat aby zrobić to jak w fabryce - centrycznie, z dokładnymi liniami owali etc
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#21
Zdolnoście manualne jako takie mam, ale sprzętu niestety nie.
Unikat to faktycznie zbyt wiele napisane, jest to szarak 952 z dolnym ciągiem a wiec stosukowo mało widywany sprzęt.
ZaSkAr/ SaNcTiOn