#16
Mcn - niewątpliwie dobrze prawisz
Natomiast też ciężko"niańczyć" każdego nowego użytkownika jak 10 letnie dziecko - i bynajmniej nie chodzi mi tu o ew próbę handlu na dzień dobry, ale o zwykły zdrowy rozsądek

Na jakiej podstawie bowiem można ocenić stan techniczny czy wizualny roweru na podstawie dość ogólnikowych zdjęć, nie widząc go na oczy Widzimy dokładnie to co sam pytający

Możemy naprowadzić / oszacować klasę roweru ew jego oryginalność, ale wyceniać go? Pytający chyba wie jaką dostał propozycję, jeśli przeszła przez sito jego zainteresowania, to ew prędzej wypadałoby zapytać czy biorąc pod uwagę dostępne na temat konkretnego egzemplarza materiały ma to szanse być tyle warte, a nie urządzać konkurs ofert
Osobiście wolałbym unikać bowiem argumentu w ew dyskusji naszego tu pytającego ze sprzedawcą "a bo chłopaki z RetroMTB.pl powiedzieli że taki rower to max 2 stófki" - czy to brzmi poważnie że ludzie z pasją, którzy się znają wydają zaocznie wyroki niczym Zeus?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#17
mcn pisze:Być może i tak jest, jak mówisz Corri...
Ale weźmy też pod rozwagę, że kiedyś nawet taki czy inny gość mógłby nas odwiedzić ponownie (bo np. jest tu fajna i miła atmosfera dla wszystkich, nie koniecznie musisz mieć sprzęt high end i można się wkręcić w fajne klimaty retro MTB).
Przeglądając nasze forum dość regularnie, w przeciągu ostatnich kilku lat wstecz, było dość sporo podobnych przypadków jak powyżej.
Były też sytuacje, gdy ktoś próbował bez powitania na dzień dobry opylić jakieś graty.
Wtedy zazwyczaj trafiały się dość ostre odzywki kierowane od "nas", a można było na pewno łagodniej i kulturalniej - goście znikali...
Chłopaki dajmy sobie szanse na rozwój naszej pasji, bo inaczej to forum prędzej, czy później umrze...
Tyle ode mnie.
Jeżeli ktos przychodzi nowy to normalne że grono tutaj ludzi nie ufa komuś kto przychodzi i pierwsze co robi pisze że chce coś sprzedać. Ktoś by inny podpatrzył i wiedział że można niezle zrobić w wafla forumowiczów nie od parady giełda forumowa jest dla stałych członków.

Co do innej kwestii to prawda też czasami się napotykam przy starszych tematach na rózne spory i sprzeczki. Ale to jest forum na forum się dyskutuje a nie smaruje innym ;)

Forum się rozwija cały czas tylko młodszego pokolenia widze brak chyba tylko ja jestem tutaj najmłodszy czy się mylę ? :lol:

#18
A więc dowalę coś od siebie :mrgreen:
Rower wizualnie ładnie się komponuje ale tak po za tym nie ma się czym podniecać ...
Może po za ciekawym i oryginalnym znaczkiem na główce ramy osprzęt to niski sort , który nie wzbudza w nikim westchnień ... to nie to co moje 3/4 crossmax'a :lol:
Do jazdy fajny na handel mniej fajny ... a odnośnie ceny to nie zamierzam niczego podawać ponieważ moja opinia nic nie znaczy 8-)