#2
Się rynek już nasycił :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#3
Skeevo imo ma rację... pozatym wielu z Nas wiem że w przypadku retroMTB łatwiej kupić rower w całości, wyciągnąć dwa graty i sprzedać resztę. Wbrew pozorom rynek znacznie się powiększył względem np 2013-2014 roku kiedy moda była chyba największa.

A co do projektów - mam wrażenie że Nas wszystkich ciężko czymś zaskoczyć i dyskusje o rowerach stały się znacznie krótsze...

pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#5
A ja szukam jakiegos mtb i nic ciekawego znalezc do siebie nie moge....oczywiscie retro
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#7
co do rynku :idea: mysle ze moda na 29 zabila popyt na rowery 26 z drugiej reki ......byle co byle na duzych kolach
co do forum :idea: ja na swojego "zlotego grala " mtb nadal czekam
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#9
;-) :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
Wystawilem z ciekawosci wszystkie swoje rowery na olx ,odzew na mtb byl ale proponowane ceny niskie, wystawilem drogo to fakt.
Natomiast szose Cannondale i Specialized sprzedac mógłbym dosc szybko za fajna kase.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

Re: Koniec mody retro mtb?

#12
sztopi17 pisze:Skąd nagle taka stagnacja na rynku . Ciężko cokolwiek sprzedać , ciekawe aukcje wiszą już bardzo długo. Na forum też mało nowych rowerów. Co sie dzieje Pany:)
Moda jest cały czas, ale czy musza ludzie kupować np od Ciebie ?

Jak widać nawet po forum ludzie kupują , składają, huhają na rowery z dzieciństwa głównie, ale powiem tak, to z nudów i nadmiaru czasu.
Mniej pracują więcej czasu i nudę w życiu czymś można zabić w niedużej kasie.

Poza tym szukają za "darmo" bo kasę przeznaczają na piwo, papieroski , wakacje i inne używki,. albo na dzieci czy dom.

Aby być kolekcjonerem z czegoś trzeba zrezygnować . . .
www.velotech.pl

#13
Ta moda jest bardzo "ekskluzywna" ,widac po ilosci osob piszacych na forum) Wydaje mi sie ,źe jak 3 lata temu sie tu zglosilem bylo bardziej gwarno)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#14
Bo jak już kiedyś pisałem, aby być pasjonatem, czy kolekcjonerem to trzeba chcieć, a nie tylko szukać sposobu na biznes, bo jest chwilowy trend :-) , wystarczy popatrzeć na historie forum, niby się składa rower, za tydzień rozbiera i tak w kółko.
www.velotech.pl

#15
Zarobic ciezko i raczej sie nie oplaca. Wartosc uzytkowa tych sprzetow jest o wiele wyzsza niz wartosc rynkowa. Ja nieraz zastanawiam sie co bedzie za 20-30 lat? Rowerow z lat 50tych na olx mało jest)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#16
Nie obraź się, ale odnoszę wrażenie, że trochę przepłacasz za rowery. Przy takiej cenie zakupu jak tu czasem podajesz to ja się nie dziwię, że potem masz problem ze sprzedażą. Ceny generalnie trzymają swój poziom, ale pod warunkiem, że się nie przepłaca przy nabyciu. Nawet jednak, jak się rower sprzedaje w dobrej cenie, to czasem trzeba po prostu trochę poczekać na kupca. To nie jest telefon komórkowy i nie każdy musi to mieć - jednak prędzej czy później klient na fajny rower w rozsądnej cenie się znajduje (przy szczególnym nacisku na "rozsądnej cenie").
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#18
Cos w tym jest co piszesz. Jak mi sie jednak cos spodoba ,to potem trudno mi tego nie kupić. Co do sprzedazy to nie chce pozbywac sie narazie rowerow jakie mam. Pytało mi sie już kilka osob na priv czemu na olx oglaszam ,ale pisalem i powtarzam ,ze z ciekawosci czy kupiec sie trafi)
Musze troche jednak na spokojnie podejsc do "ulepszania" zakupionych maszyn. Np. Speca szose na Dura Ace kupilem za 2.4tys. W miare ok cena. Dokupilem jednak korbe ,nowy lancuch hg 90 i wklad suportu doszlo 500zl. Zmienilem obrecze i dokupilem szytki co wynioslo 1 tys zl. Srednio mi sie jednak podobal na tych kolach to kupilem za 1 tys Mavic Cosmic. Wyszla prawie piatka za rower wartosci obecnie 3-3,5 tys. Zeby bylo ciekawiej zaraz po zakupie za 2.4 tys dalem ogloszenie na Poznanskiej gieldzie Rowerowej i mialem klienta za 3.5 tys hehe.
Podobnie mialem z K2 Proflex ,zakup 900zl ,dobra cena jak nic. Doszedl jednak serwis damperow plus 700zl i kola od Hitlera Mavic 750zł....
Sprzedac teraz to żal ,zreszta ja jezdze na wszystkich rowerach jakie mam. Wkurza mnie jednak to ,ze jak kasy braknie i bede musial pozbyc sie jakiegos bika to strace na tym sporo a ktos sie ucieszy hehe
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#19
maklakiewicz, Mialem zainteresowana osobe na Cannondale R 900 za 3.5 tys i GT Ltsa za 2tys ,jeden gosc chcial kupic ,umawial sie juz kiedy ma przyjechac ,ale usunalem ogloszenia.....nie dzwonil żeby dopytac potem wiec moze też "blefował"
Ostatnio zmieniony 2018-11-25, 21:57 przez Retromen, łącznie zmieniany 1 raz.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#20
U mnie w okolicy praktycznie retro MTB nie istnieje. W minionym sezonie trochę pojeździłem po województwie z racji zawodów i też żadnych retro okazów nie widziałem.

Jak pojadę do pracy Diamondem to nie ma osoby, którą by ten rower nie zainteresował. I to jest fajne :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2018-11-25, 22:05 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#21
Zainteresowanie "gapiów" jest duże, sam spotykam sie z tym czesto. Ludzie podziwiaja ,ale jakby mieli kupic i jezdzic to juz nie za bardzo hehe.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#23
Podobna sytuacja jest z samochodami....wszystko zalezy do czego potrzebujemy swoj pojazd.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

Re: Koniec mody retro mtb?

#25
Piotr pisze:
sztopi17 pisze:Skąd nagle taka stagnacja na rynku . Ciężko cokolwiek sprzedać , ciekawe aukcje wiszą już bardzo długo. Na forum też mało nowych rowerów. Co sie dzieje Pany:)
Moda jest cały czas, ale czy musza ludzie kupować np od Ciebie ?
Muszą bo jestem zdecydowanie jednym z najlepszych sprzedawców na tym forum . Nie marudzę, sprzedaje dobre fanty , pomogę komuś jak bardzo chce coś kupić a akurat gorzej z kasą itd itd Dla mnie handel to fun z obcowania ze sprzętem i źle mi z tym że na allegro wiszą super rowery za śmieszna kasę

Re: Koniec mody retro mtb?

#27
sztopi17 pisze:
Piotr pisze:
sztopi17 pisze:Skąd nagle taka stagnacja na rynku . Ciężko cokolwiek sprzedać , ciekawe aukcje wiszą już bardzo długo. Na forum też mało nowych rowerów. Co sie dzieje Pany:)
Moda jest cały czas, ale czy musza ludzie kupować np od Ciebie ?
Muszą bo jestem zdecydowanie jednym z najlepszych sprzedawców na tym forum . Nie marudzę, sprzedaje dobre fanty , pomogę komuś jak bardzo chce coś kupić a akurat gorzej z kasą itd itd Dla mnie handel to fun z obcowania ze sprzętem i źle mi z tym że na allegro wiszą super rowery za śmieszna kasę
Gdzie można zobaczyć co tam u Ciebie wisi?
Univega Alpina 506 '96 , Wheeler 1800 '95

#29
Taniej niz sztopi17, to chyba nikt nie sprzedaje ,wiec po jaki ch.j ta konkluzja z Dubajem?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#30
no tam są bogatsi . . może zejdzie mu wiecej . . .jak narzeka ze tu cienko.

Moda retro . . jak jeżdże po górach to widok takiego roweru jak np mój jest jak biały rekin, wszystko nowoczesne i z amorami.

Ludzie są wygodni.
www.velotech.pl
cron