wieszak na rower

#1
Miejsca mało a rowerów przybyło (4 - dla mnie dużo, dla niektórych to minimum;)). Pozbywać się szkoda więc myślę, żeby jakoś to uporządkować. Chciałbym rozwiązanie zajmujące jak najmniej miejsca i pozwalające na w miarę komfortowe zakładanie i zdejmowanie.
Popularne są haki na przednie koło, jednak nie wiem jak to znosi amortyzator i hamulce hydrauliczne. Poza tym zawieszone horyzontalnie ładniej by wyglądały:)

Pierwszy pomysł to rynienki na koła i zaczepianie ramy jakimś paskiem, linką - zaczepianie za pedał wydaje mi się trochę niebezpieczne:

http://allegro.pl/euro-wieszak-rowerowy ... 33992.html

ktoś coś poleca?

ps. nie będzie to wystawa:) rowery jeżdżą, tylko nie wszystkie jednocześnie:)

#3
Mam ten sam problem, ostatnio jak szukałem pomysłów to znalazłem to -
Obrazek


Kiedyś kupiłem w casto zwykłą stalową rurkę i chcę podwieszać na niej rowery za pomocą czegoś w tym stylu -
http://www.leroymerlin.pl/garderoba-i-w ... ,l814.html

na razie jednak wszystko w fazie planu, więc się nie wypowiem, jak to działa.



Amortyzatorowi ani hydraulice nie powinna stać się krzywda.

edit: Nie wiem, dlaczego podwójnie postnęło, przepraszam.
Ostatnio zmieniony 2015-02-23, 21:20 przez kaczko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Scott Superamerican 1994
Alpinestars Cro-Mega DX 1991[/b]
Alpinestars Al-Mega 1991

#4
Amortyzatorowi ani hydraulice nie powinna stać się krzywda.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd ,nie jest tak jak piszesz. W rowerze z tarczami w układzie otwartym stanie sie krzywda.

#7
A jasne że to wyjaśnie. Chodzi o to że zbioniczek wyrównawczy z membraną nie jest zawsze pełny a mianowicie nieraz znajduje sie w nim powietrze, które po obróceniu roweru zaciskiem do góry wpłynie do przewodu i zapowietrzy hamulec. Zwyczajnie zadziała grawitacja. W drugą strone też to działa ale nie aż tak aby hamulce same sie odpowietrzały choć słyszałem że w motocyklach to podobno działa ale to co innego. To nie hs33 z zamkniętym układem gdzie nie idzie tego zapowietrzyć.

Co do amorów to obrócenie jest korzystne bo nasączy gąbki przy uszczelkach i ładnie wysmaruje widelec do samej góry ale i można zapowietrzyć tłumik ale wystarczy kilka ugięc i już będzie ok. Jeszcze może olej wyciec jak ktoś ma zdechłe uszczelki ale jak ma sie dobre uszczelki to nie ma co sie bać.

Wiem Kapeluszniku że nie miałem ale po tej poradzie kilka hampli by sie zapowietrzyło.

#8
Ja p......lę, chciałem poczytać o hakach na rowery, bo też mam problem z przechowywaniem, a tu znowu wykłady Huberta.
Idź stąd do cholery!
PS. ja na przykład miałem bajka z hydro tarczami jak cię do zerówki słali, więc se daruj!
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#9
Mam wysokie sciany więc sukcesywnie podwieszam rowery pod sufitem. Te haki są akurat zrobione fabrycznie ale widziałem podobne rozwiązanie zrobione z odwróconych, starych baranków z szosy. Wyglądało to całkiem cool.
Załączniki
3.jpg

#12
hubert jedziesz o bas refleksach.....

Radziej, o czymś takim co masz też myślę, przewaga tych podstawek na koło jest taka, że rower w dolnej częsci bardziej przylega, tylko też obawiam się, czy nie zjedzie z tego i nie wyląduje mi na głowie:)

a te baranki...miejsce kiery jest w rowerze a nie na ścianie;) poza tym nie jestem wystarczająco cool.
Nie wiem czy wiesz, ale masz najmodniejszy kolor tego roku na ścianie - marsala;P

#13
hubert jedziesz o bas refleksach.....

To nie jest br. Znam sie na kolumnach itp retroaudio ale nie dam sie wkręcić w dyskusje.
Eot i nie dam sie podpuścić.

#14
Nie wiedziałem. Najwyraźniej muszę wyprzedzać trendy bo malowane było dobry rok temu.

Głośniki takie se ale bas rzeczywiście mają. Czasem brzdąkają jak już ewidentnie nie chce mi się słuchawek zakładać, które zdecydowanie preferuję.

Edycja, z tego co mi się wydaje br to obudowa z tunelem a takowa rura rezonansowa znajduje sie z tyłu głośnika czego na zdjęciu nie widać. Więc to jest bass reflex. Koniec offu.

#15
kapelusznik pisze: Radziej, o czymś takim co masz też myślę, przewaga tych podstawek na koło jest taka, że rower w dolnej częsci bardziej przylega, tylko też obawiam się, czy nie zjedzie z tego i nie wyląduje mi na głowie:)
Osobiście mi to nie robi różnicy bo i tak rowery mam powyżej głowy, jedynie co muszę pufę podkładać żeby rower sciągnąć jak widać na załączonym obrazku.

Ta podtrzymka za pedał wzbudza u mnie lekką niepewność bo co jak ma się wąskie klipy mtb albo szosowe? Poza tym sam pomysł wydaje się bezpieczny. Rozwiązanie które ja wdrożyłem chyba jednak trochę schludniej wygląda.

Z

#19
Z własnego doświadczenia polecam te wieszaki
http://allegro.pl/wieszak-na-rower-scia ... 00311.html

plusy
tanie i proste w montażu (dokupiłem w castoramie deski sosnowe. Przyciąłem, oszlifowałem, zabejcowałem i dałem jedną pod spód, drugą pod tylne koło. Wygląda to dużo bardziej estetycznie i koła nie brudzą ściany )

na ok 1m kwadratowym mieszczą się dwa rowery. Wiszą "na zakładkę". Jeden kierownicą w górę drugi do dołu

minusy hmmmm nie dopatrzyłem się póki co :)


Pomysł ściągnięty z ....
http://banachbrothers.pl/index.php/171- ... -nie-oddam

Re: Z

#21
sztopi17 pisze:Z własnego doświadczenia polecam te wieszaki
http://allegro.pl/wieszak-na-rower-scia ... 00311.html
Ja też mam takie w domu - trzy rowery obok siebie wiszą. Bardzo dobre rozwiązanie. Niestety ściana cała uwalona ale z tym się liczyłem.
Za chwilę będę robił mały remont w domu i ten fragment ściany pomaluję farbą kredową - estetycznie to wygląda no i można zwykłą ścierką zetrzeć łatwo brud.
tommyride.bloog.pl

#22
Ja ze 100 lat temu miałem super wieszak jakiś niemiecki.Kosztował wtedy majątek mały.
Jak mnie najdzie to może znajdę papierowe foto.To było takie teleskopowe wysuwane ze ściany i regulowane ramię z dwoma uszkami na rurę poziomą.Miało gumowe osłony i każda tradycyjna rama wisiała jak trzeba, ale fula by się nie dało równo powiesić.
Dla mnie we wtedy w jednym pokoju małym to było super rozwiązanie.
Lodzermensch

#24
Po 3 tygodniach remontu rower powrócił na swoje miejsce. Te wieszaki są bardzo wygodne i rower zabiera stosunkowo mało miejsca. Ściana pomalowana farbą kredową, pod tylnym kołem będzie jeszcze przeźroczysta cienka pleksa na ścianie;) Na zdjęciach nie widać ale jest tam jeszcze jeden wieszak także zmieszczą się dwa rowery~.

http://pokazywarka.pl/8cnyjy/
tommyride.bloog.pl

#27
w ten sposób jak kapelusz mam powieszone 3 rowery 1 nad 2gim + 4ty oparty o ścianę pod nimi .. przy kondygnacji około 2,7 m -z perspektywy kilku miesięcy muszę powiedzieć ,że taka opcja jest optymalna

p.s.jak ktos musi/bardzo chce to zobaczyć to mogę zrobić dokumentację zdjęciową ;-)
p.s.2. nie mam rynienek ,tylko haki do wieszania na pedał -wszystko styka ,nic nie spada i się nie obraca i nie odpada -ino ściana brudna -ale mi to nie przeszkadza -wszak żyję na śląsku (a tu wszystko uwalone sadzą)
p.s.3. dobrze że nie ma już tu z nami Huberta ,bo mi się mózg lasuje jak czytam te "rewelacje" o hamulcach itd..

#28
U mnie też miał wisieć jeden nad drugim, jednak okazało się, że jest kolizja z szafą i nie mieści się na długość:)
Na samym pedale też spokojnie może wisieć jak pisze rurokura. Plus to chyba, że rower przylega dobrze do ściany.